ivab
14.11.06,15:58
Ahojte stala sa mi takáto vec:
Pracovníčka mi začala robiť 1.11., nakoľko je však v inom dosť vzdialenom meste od sídla firmy, nedostala sa jej pracovná zmluva do rúk. Ako to dnes býva, človeka si najskôr vyskúšajú bez zmluvy a ak vyhovuje, podpíše sa zmluva. Neviem čo teda povedali tej dotyčnej, ale dnes 14.11. sa jej dostala pracovná zmluva do rúk. Je zahlásená v SP aj ZP od 1.11. Problém je však v tom, že je stále evidovaná aj na úrade práce. Dostala som sa do situácie, kedy neviem, čo robiť. Viete poradiť? Ona sa mala totiž do 3.11 odhlásiť z úradu práce, neurobila tak.
Orsz
14.11.06,21:40
Ahojte stala sa mi takáto vec:
Pracovníčka mi začala robiť 1.11., nakoľko je však v inom dosť vzdialenom meste od sídla firmy, nedostala sa jej pracovná zmluva do rúk. Ako to dnes býva, človeka si najskôr vyskúšajú bez zmluvy a ak vyhovuje, podpíše sa zmluva. Neviem čo teda povedali tej dotyčnej, ale dnes 14.11. sa jej dostala pracovná zmluva do rúk. Je zahlásená v SP aj ZP od 1.11. Problém je však v tom, že je stále evidovaná aj na úrade práce. Dostala som sa do situácie, kedy neviem, čo robiť. Viete poradiť? Ona sa mala totiž do 3.11 odhlásiť z úradu práce, neurobila tak.

Myslím, že by nemal byť problém, aby sa odhlásila z Úradu práce spätne. Neviem, či medzičsom sa tam bola ukázať, ale asi nie, chodí sa tam každé dva týždne. Ona by mala mať sama zodpovednosť, je to jej chyba, že chodí do práce, a neodhlásila z Úradu práce - také veci predsa musí vedieť, zamestnávateľ to za ňu urobiť nemôže. No niekoho treba ťahať za ručičku aj v dospelosti.
sysula
15.11.06,07:01
Ahojte stala sa mi takáto vec:
Pracovníčka mi začala robiť 1.11., nakoľko je však v inom dosť vzdialenom meste od sídla firmy, nedostala sa jej pracovná zmluva do rúk. Ako to dnes býva, človeka si najskôr vyskúšajú bez zmluvy a ak vyhovuje, podpíše sa zmluva. Neviem čo teda povedali tej dotyčnej, ale dnes 14.11. sa jej dostala pracovná zmluva do rúk. Je zahlásená v SP aj ZP od 1.11. Problém je však v tom, že je stále evidovaná aj na úrade práce. Dostala som sa do situácie, kedy neviem, čo robiť. Viete poradiť? Ona sa mala totiž do 3.11 odhlásiť z úradu práce, neurobila tak.

S kópiou pracovnej zmluvy by mala ísť na úrad práce, a tam by ju bez problémov mali odhlásiť aj spätne.A odhlásiť z úradu práce sa mala, pokiaľ sa nemýlim do 3 pracovných dní, takže do 6.11.Takže čím skôr!;)