duficek
14.11.06,20:14
vsimol som si tento jav na poslednych 2 vystavenych fakturach, neviem ci to suvisi s prechodom na verziu 61, predtym bola 53.
pri vystavovani faktur postupujem nasledovne :
- vystavim dodaci list - tam mi pekne rozrata zaklad DPH aj DPH a zobrazi halierove vyrovnanie
- vystavim fakturu, polozky dam nacitat z dodacieho listu

doteraz sa mi na fakture vzdy premietlo halierove vyrovnanie, tak ako to bolo na dodacom liste, teraz posledne 2 faktury tam halierove vyrovnanie uvedene nie je.

nie je to nova chyba novej verzie, robi to aj vam?
Ľuba
15.11.06,02:21
Nemám ešte najnovšiu verziu, ale najskôr bude problém vo formulári - nemal si náhodou upravený formulár ?
duficek
15.11.06,09:10
upraveny mam, ale iba rozsirenu polozku popisu zaokruhlenie s DPH (netlacilo mi posledne pismeno) a pridane logo. ale doteraz mi ten formular fungoval bezchybne.
vratil som do formularov povodny neupraveny formular, nanovo vystavil dodaci list a z neho fakturu, znova je zaokruhlenie iba na dodaku a na fakture uz nie.
inak aj dodak mam na upravenom formulary a ten slape :(
duficek
15.11.06,09:17
teraz som skusal vytlacit starsie faktury s halierovym vyrovnanim, ktore mi predtym na tom upravenom formulari tlacilo v poriadku - tak teraz mi to tlaci bez hal. vyrovnania, resp. 0,00.
duficek
15.11.06,09:28
dalsi postreh : pri tlaceni starej faktury, kde mi uz nezobrazuje halierove vyrovnanie, je aspon v tej zaverecnej tabulke rozpisu DPH a zakladu pre DPH zobrazene "rozpustenie" v 0% sadzbe DPH, napriklad 0,10 haliera.
v novovytvorenych fakturach uz nie je to rozpustenie vobec.
dufam ze som to napisal zrozumitelne..
duficek
15.11.06,10:00
posledny dodak a fatura, takto mi to tlaci :
duficek
26.11.06,17:33
problem vyriesila rozdielova aktualizacia na verziu 10.062, odporucam stiahnut
Ľuba
27.11.06,05:29
problem vyriesila rozdielova aktualizacia na verziu 10.062, odporucam stiahnut

Preposlala som do CSW Tvoje pripomienky, zdá sa, že to pomohlo.
duficek
27.11.06,07:25
ty tam pracujes? alebo si to posielala cez internetovu podporu?
mne asi 2 dni int. podpora nefungovala, hadzalo to vzdy nejaku chybu a volat sa mi tam nechcelo.
Ľuba
27.11.06,07:45
Odpovedala som Ti cez SS.
Marianna01
27.11.06,15:27
problem vyriesila rozdielova aktualizacia na verziu 10.062, odporucam stiahnut

Chcete povedať, že aktualizácia je aktualizovaná?:eek: No to ma podrž! Aby som si to išla stiahnuť!
sybila3
27.11.06,15:45
A kde si to sťahuješ, na internete? A ako?
Marianna01
27.11.06,16:01
A kde si to sťahuješ, na internete? A ako?

Najjednoduchšie - naštartuj money, cez záložku pomoc nájdi overenie aktuálnej verzie, spusti to, napíše Ti, že existuje aj novšia verzia, či chceš stiahunť. Daj áno, ulož si ho, keď sa Ti stiahne, súbor len enterom spusti a nainštaluje sa Ti najnovšia verzia.
Marianna01
27.11.06,16:02
samozrejme, musíš byť pripojená na internet :)
sybila3
28.11.06,07:54
Kam si ho mám uložiť a ako zistím,že sa mi to aktualizovalo?
Ľuba
28.11.06,08:41
Hocikde na disk, potom spustiť (Money musí byť vypnuté). Keď potom spustíš Money, na úvodnej obrazovke sa vpravo objaví info o verzii, alebo v normálnom okne na spodnej lište.
duficek
28.11.06,08:50
to su zakladne veci s pracou s programom a internetom. ak sa tomu nerozumies, radsej to nechaj na niekoho ineho, mozes si napachat viacej skody ako uzitku.

radim zobrat si manual, prirucku Money S3 a nastudovat si pracu s programom Money.
1 vykonaj reindexaciu vsetkych uctovnych agend
2 ukonci program Money
3 aktualizaciu si stiahni na disk a nainstaluj
4 spusti program Money a znovu vykonaj reindexaciu agend

to aku mas verziu zistis v spodnej liste programu.

ak ti z toho postupu nie je nieco jasne, nechaj to naozaj na niekoho ineho.

EDIT-sme sa minuli s Lubou :) akurat ja som mal pocas pisania prispevku telefonat :)
Ľuba
28.11.06,13:17
Ešte doplním, pred každým upgradom je dobré si spraviť zálohu, pre prípad...
Pru
05.09.07,09:15
Ahojte, chcem sa opýtať na halierové vyrovnanie, vo faktúre mi to teraz samé zaokrúhľuje a dáva mi haliere do 0 %. Doteraz som vždy účtovala napr. materiál a druhý riadok hal.vyrovnanie na 548, či teraz to mám tiež dávať na ten účet, alebo stačí len materiál a zaokrúhlenie napr. 0,10 neúčtovať? dík
Marianna01
05.09.07,16:27
keď nechceš, aby Ti rozpúšťalo DPH do nulového základu, prestav si to v nastaveniach agendy, potom však musíš zaokrúhľovať cez položky, kde si zadáš ďalšiu kolonku hal. vyrovnanie s príslušnou predkontáciou.