libus72
14.11.06,21:18
Chcela by som sa poradiť s nasledujúcim problémom:
Zamestnanec uskutočnil prac.cestu na Ukrajinu, bol mu vyplatený
- preddavok 500 EURO prepočítaný kurzom NBS dňom poskytnutia preddavku 18.10, účtovanie 335/211 - valutová pokl., cca 20 000Sk
- pri vyúčtovaní ZPC dňa 8.11 boli vypočítané náhrady:
* stravné + vreckové v USD (podľa Nariadenia) - prepočítané kurzom NBS na SKK dňom vyúčtovania ZPC
* náhrady za ubytovanie a cestovné (lietadlo+vlak) v ukrajinských hrivnách UAH boli prepočítané kurzom NBS ku dňu vyúčtovania- UAH k SKK
tieto všetky náhrady, prepočítané na SKK (cca 25 000Sk) boli sčítané a zaúčtované 512/335
- keďže zamestnanec súhlasil s preplatením doplatku v SKK - 5000 Sk tak to bolo zaúčtované 335/211 - pokladňa SKK

No dúfam že som vás veľmi nepoplietla ale chcem sa opýtať či tento postup je správny, keď zamestnanec súhlasil a bola dohoda že zvyšok preplatku mu bude vyplatený v SKK? Najmä ma zaujímajú tie dni a zaúčtovanie...
Ďakujem
libus72
15.11.06,09:57
To mi nikto s týmto problémom neporadí? prosííím...
AHA
15.11.06,09:57
Zaúčtovanie je podľa mňa správne a vyplatenie rozdielu v SKK tiež ja k cestovnému príkazu ešte prikladám aj podpísanú dohodu so zamestnancom
o doplatku v SKK a nie vcudzej mene. Robím to takto od roku 1992 a mala som
kontroli a toto mi nevytkli.
fantozzi30
18.05.07,12:01
Ja mám veľmi podobný problém, len s tým že u nás sa tieto výdavky robia cez interný doklad a tento je platený cez účet v Eurách.
Chcem si ale ujasniť postup.
Zamestnanec mi vo vyúčtovaní uvedie viac mien - ukraina, bulharsko, rumunsko, rakúsko....
všetky tieto bloky prepočítam v deň uvedený na bloku na SKK a potom to znovu prepočítam v deň zúčtovania na Eurá ? A potom po úhrade vykážem kurzové rozdiely ?
Nie je to trochu na hlavu ?
Nemôžem použiť hneď v ten deň prepočet na Eurá ?

Prosím poraďte.
liba2
19.05.07,05:07
Ja mám veľmi podobný problém, len s tým že u nás sa tieto výdavky robia cez interný doklad a tento je platený cez účet v Eurách.
Chcem si ale ujasniť postup.
Zamestnanec mi vo vyúčtovaní uvedie viac mien - ukraina, bulharsko, rumunsko, rakúsko....
všetky tieto bloky prepočítam v deň uvedený na bloku na SKK a potom to znovu prepočítam v deň zúčtovania na Eurá ? A potom po úhrade vykážem kurzové rozdiely ?
Nie je to trochu na hlavu ?
Nemôžem použiť hneď v ten deň prepočet na Eurá ?
Ja by som to prepočítala hneď na eurá v deň zaúčtovania; kurzový rozdiel nevzniká.