AndyP
09.12.04,07:40
DObry den, potrebujem poradit,

v zakladatelskej listine k sro mam uvedenych 15 druhov podnikania - cinnosti. Na Zivnostenskom urade mi ale jednu cinnost odmietli zapisat do zivnostenskeho listu. Cize na ziv. liste mam len 14 druhov cinnosti. Do tlaciva na zapis do OR zapisem ktore cinnosti, tie zo zivnostenskeho listu, alebo tie zo zakladatelskej listiny?

Dakujem za radu.
sway
09.12.04,06:43
podľa mňa jednoznačne zo živnostenského listu.
ricij
09.12.04,06:46
Z akého dôvodu odmietli zapísať? Tiež si myslím, že zo živnostenského listu.
Jana411
09.12.04,08:02
Pravdepodobne na daný predmet podnikania treba iné ako živnostenské oprávnenie,nie??
AndyP
09.12.04,16:16
Lebo pani pracovnicke na zivnostenskom urade podla mojho nazoru nevedela co to vlastne ma znamenat a povedala ze by to mohlo mat nejake konflikty s autorskym zakonom. ( predmet cinnosti sa volal "CAD Konstrukcie") A kedze to nebolo pre mna klucove mat aj tento predmet cinnosti, tak sa mi s nou nechcelo hadat. :-)
Vie mi niekto poradit, v ktorom zakone by sa o tom mohlo hovorit? Pojdem zanedlho zapisat sro na OR a nechcem aby mi to zamietli. Diky
Nike
09.12.04,16:35
Pokiaľ ja mám teoretické skúsenosti, tak zápis sa vykoná na základe ŽL. Ako Jana správne povedala, aj iné ako živnostenské oprávnenie je podkladom pre zápis do OR. Ak "CAD konštrukcie" je software na projektovanie tak má pani na živn. možno aj pravdu. Ale netuším ako sa činnosti podliehajúce autorskému zákonu dajú zapísať do OR.