daja
15.11.06,08:56
Neviem, kde by som mohla túto tému zariadiť - tak skúsim sem.

Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s tým, za aké obdobie vymáha spoločnosť BSP Lawyers koncesionárske poplatky - nedoplatky?

Ďakujem.
willma
15.11.06,07:59
Neviem, kde by som mohla túto tému zariadiť - tak skúsim sem.

Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s tým, za aké obdobie vymáha spoločnosť BSP Lawyers koncesionárske poplatky - nedoplatky?

Ďakujem.
Skús takto koncesionárske poplatky
mkatka
15.11.06,08:15
Neviem, kde by som mohla túto tému zariadiť - tak skúsim sem.

Chcem sa spýtať či máte niekto skúsenosti s tým, za aké obdobie vymáha spoločnosť BSP Lawyers koncesionárske poplatky - nedoplatky?

Ďakujem.

Je to spätne za 3 roky; asi od mája 2003.
daja
15.11.06,08:19
Je to spätne za 3 roky; asi od mája 2003.

Ďakujem pekne.
Marti.ka
15.11.06,09:16
Doteraz ma táto téma nezaujímala, veď "mňa sa to netýka". Teraz však prišiel môj otec s tým, že mu prišiel list od BSP o dlhu vo výške 680 tis.Sk, ktorý vznikol "možným" nezaplatením 80-korunového nedoplatku z roku 2004. Prišiel tiež návrh dohody o novácii, kde zaplatením sumy vo výške Sk 10080,-- sa tento dlh vyrovná. Nedávno sa znova na túto tému diskutovalo, ale doteraz nebol dôvod to nejako sledovať. Nedoplatok mohol, ale aj nemusel vzniknúť tým, že rodičia sa v roku 2003 presťahovali a konces.poplatky začali platiť na novú adresu. Keďže to bolo už dávno neviem, či majú k dispozícii všetky potrebné doklady o zmene a prechode bydliska. Neviete mi povedať konces. poplatky sa platia na meno a nezáleží na adrese, alebo je to inak? Podotýkam, že podľa zákona č. 212/1995 Z.z. par. 8 ods 2 , má vyberateľ písomne vyzvať platiteľa na splnenie povinnosti, ak je v omeškaní dlhšie ako jeden mesiac. Rodičia takúto výzvu nedostali, možno aj preto, že na uvedenej adrese nebývali. Neviete niekto poradiť ako postupovať ďalej? Ďakujem.
mkatka
15.11.06,09:33
Tu je každá rada dobrá. Ja som mala podobný problém kvôli 40 Sk.
Ak majú rodičia odložené všetky platby SIPO, tak vedia dokázať, že koncesionárske poplatky riadne platia. V opačnom prípade musia uhradiť dlžnú sumu. Generálny pardon už zrejme prešvihli. Skús vyhľadať na internete stránku
http://www.ulclegal.com/sk/probono/k-diskusii-o-koncesionarskych-poplatkoch
http://www.janamosko.szm.sk/