brtkova
15.11.06,09:44
Prosím o velinánsku radu...-som z toho domagorená.

Zamestnávame zamestnancov do Čiech ako murárov. Neplatíme im cestovné výdavky-to si platia sami , platíme im len ubytovacie náklady-a dávam im diéty-600 CZ. na deň. Sú tam celé mesiace-rátam im to aj na víkendy a sviatky? Pane Bože, a ešte jedna vec-ubytko mi chodí na faktúru pre všetkych"chlapov" spolu..., čiže tú fa dávam na 518. a v cestáku,keď im neuhrádzam cestovné náklady tak tam budem mať len diéty...opravte a posunte, aby som sa vedela posunúť ďalej...

Prosím, súrne:(
brtkova
15.11.06,08:59
to mi nikto, ale vôbec nikto neporadí ani neusmerní:mee:
EPk
15.11.06,09:31
Okrem diet by mali dostavat aj vreckove od 5 do 40% zo sumy stravného. My davame diety aj v soboty, nedele, ale su to ojedinele cesty
Chobot
15.11.06,09:42
Prosím o velinánsku radu...-som z toho domagorená.

Zamestnávame zamestnancov do Čiech ako murárov. Neplatíme im cestovné výdavky-to si platia sami , platíme im len ubytovacie náklady-a dávam im diéty-600 CZ. na deň. Sú tam celé mesiace-rátam im to aj na víkendy a sviatky? Pane Bože, a ešte jedna vec-ubytko mi chodí na faktúru pre všetkych"chlapov" spolu..., čiže tú fa dávam na 518. a v cestáku,keď im neuhrádzam cestovné náklady tak tam budem mať len diéty...opravte a posunte, aby som sa vedela posunúť ďalej...

Prosím, súrne:(

Takže stravné a vreckové prináleží zamestnancom za každý deň strávený na SC - aj soboty a nedele, nielen vtedy, ak vykonávajú prácu. Teda každý deň 600 CZK + vreckové (5-40% zo 600 CZK - treba to mať upravené v smernici), minimálne však tých 5%.

Ubytovanie nemusí byť uhradené výlučne na cesťáku. Môže to byť zaplatené aj hromadne na základe faktúry priamo ubytovaciemu zariadeniu. Potom na vyúčtovaní SC si zamestnanci nebudú uvádzať žiadne náklady za ubyovanie. Tak ako si uviedla.
Evanka
15.11.06,09:46
Prosím o velinánsku radu...-som z toho domagorená.

Zamestnávame zamestnancov do Čiech ako murárov. Neplatíme im cestovné výdavky-to si platia sami , platíme im len ubytovacie náklady-a dávam im diéty-600 CZ. na deň. Sú tam celé mesiace-rátam im to aj na víkendy a sviatky? Pane Bože, a ešte jedna vec-ubytko mi chodí na faktúru pre všetkych"chlapov" spolu..., čiže tú fa dávam na 518. a v cestáku,keď im neuhrádzam cestovné náklady tak tam budem mať len diéty...opravte a posunte, aby som sa vedela posunúť ďalej...

Prosím, súrne:(
Prečo im nepreplácate cestovné? (Ne)preplácanie cestovného závisí od uvedenia pracoviska v pracovnej zmluve. Neviem aké miesto tam majú spomínaní pracovníci uvedené.
Čo sa týka stravného, ak im z-teľ nezabezpečuje stravu diéty 600 CZK na deň je v poriadku.
Ak sú zamestnanci na PC počas so a ne, preplácaš im diáty aj za tieto dni.
Okrem toho im patrí aj vreckoé vo výške 5-40% stravného.
Ubytovanie je v poriadku, keďže ho zamestnanci neplatia, majú ho vlastne zabezpečené firmou, na CP nefiguruje. A samozrejme, že ho môžeš uhrádzať jednou fa.
skaspa
15.11.06,10:04
podľa toho čo píšeš sa vaši murári majú nadpomery, taký september: 30 dní x 600 CZK x cca 1,3 SKK/CZK = 23 400 Sk v čistom !!! + 7 600 Sk min. hrubá mzda; no neni o čom... (len aby sa nemali nadpomery len v účtovníctve)
Kirk
15.11.06,10:16
Mimochodom diety sa účtujú na 512?
brtkova
15.11.06,10:52
Hej , na 512. -celý CP
zuzanar
15.11.06,11:10
podľa toho čo píšeš sa vaši murári majú nadpomery, taký september: 30 dní x 600 CZK x cca 1,3 SKK/CZK = 23 400 Sk v čistom !!! + 7 600 Sk min. hrubá mzda; no neni o čom... (len aby sa nemali nadpomery len v účtovníctve)

Poznám takých murárov, no nie je to až taký nadpomer. Rodina ich celý mesiac nevídí. A šikovný murár si na svoje príde aj doma.
skaspa
15.11.06,11:21
Poznám takých murárov, no nie je to až taký nadpomer. Rodina ich celý mesiac nevídí. A šikovný murár si na svoje príde aj doma.

no ja zas poznám taký prípad, keď bol známy predvolaný na daň. úrad na nejaké vypočutie a až tam sa dozvedel, koľko mu vlastne "bolo" vyplatené na dietach (samozrejme len účtovne), od zamestnávateľa dostával len nejakých 30 % z toho, čo bolo uvedené na cesťákoch, ktoré mu tam predložili, že či mu to zamestnávateľ naozaj vyplácal;
samozrejme uznávam, že byť celý mesiac preč od rodiny nie je len tak a za to by si zaslúžili aj viacej než nejakých 30 000 Sk, len ide o to, či títo ľudia tie peniaze za cesťáky aj skutočne dostanú vyplatené (nie len účtovne)