adulique
15.11.06,09:45
Situacia: Student pracujuci na dohodu o brigadnickej praci studenta. Mesacne zarobi cca 6500 Skk. Musi robit na konci roka danove priznanie??? Ake povinnosti bude mat vzhladom k zdravotnej poistovni? BUde musiet platit zdravotne poistenie? Aka je maximalna cast celorocneho zarobku,z ktorej neodvadza ziadne peniaze do zdravotnej poistovne pri rocnom zuctovani? Dakujem za odpovede.:)
Jana Motyčková
16.11.06,06:31
Musí si požiadať o ročné zúčtovanie dane alebo podať daňové priznanie.
Musí si urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a z celej čiastky zaplatí 14% zdravotné poistenie. ZP by neplatil, ak by jeho príjem z dohôd v úhrne bol najviac 41400 Sk.
kurtica
04.01.07,19:43
Chcem sa len spytat, minuly rok sa povinnost podat zuctovanie zdravotneho tykala len tych ktorych prijem presiahol za posledne mesiace v roku urcitu sumu. Teraz to tak uz nie je?
Chapem spravne, ze ak mam rocne prijmy vyssie ako tych cca 41 000, musim podat zuctovanie a zaplatit?
Dakujem za odpoved
evina
04.01.07,19:48
Chcem sa len spytat, minuly rok sa povinnost podat zuctovanie zdravotneho tykala len tych ktorych prijem presiahol za posledne mesiace v roku urcitu sumu. Teraz to tak uz nie je?
Chapem spravne, ze ak mam rocne prijmy vyssie ako tych cca 41 000, musim podat zuctovanie a zaplatit?
Dakujem za odpoved

V predchádzajúcom príspevku to napísala Somij - áno nad sumu 41 400 podávaš a platíš...
kurtica
05.01.07,06:33
V predchádzajúcom príspevku to napísala Somij - áno nad sumu 41 400 podávaš a platíš...

Ano, ja viem, len som sa chcela uistit, ze je to tak. Ale este jedna otazka. Platim z celej zarobenej sumy tych 14% alebo len z toho, co presiahnem 41 tisic? Lebo za mna ako studenta plati stat, takze by som mala len z toho co presiahnem nie? Ako to je?
katkaj
05.01.07,06:56
Ano, ja viem, len som sa chcela uistit, ze je to tak. Ale este jedna otazka. Platim z celej zarobenej sumy tych 14% alebo len z toho, co presiahnem 41 tisic? Lebo za mna ako studenta plati stat, takze by som mala len z toho co presiahnem nie? Ako to je?

Ak prekročíš limit 41.400 tak prestávaš byť poistencom štátu a platíš si zdravotné sama zo všetkých svojích príjmov
Nutricia
05.01.07,07:16
Chcem sa len spytat, minuly rok sa povinnost podat zuctovanie zdravotneho tykala len tych ktorych prijem presiahol za posledne mesiace v roku urcitu sumu. Teraz to tak uz nie je?
Chapem spravne, ze ak mam rocne prijmy vyssie ako tych cca 41 000, musim podat zuctovanie a zaplatit?
Dakujem za odpoved

Minulý rok to bolo preto tak,lebo od 1.9.2005 sa menil zákon a poistencom štátu bol ten komu úhrn príjmov nepresiahol polovicu minimálnej mzdy.
kurtica
05.01.07,07:35
Ak prekročíš limit 41.400 tak prestávaš byť poistencom štátu a platíš si zdravotné sama zo všetkých svojích príjmov

No ano, lenze to sa stat dozvie az po podani zuctovania a teda cely rok za mna stat platil...to znamena ze poistovna dostane dvojnasobok???
No ale nevadi, zuctovanie podam, len neviem kde zoberiem tie peniaze, kedze vacsina z brigady isla na internat a stravu:(
katkaj
05.01.07,07:37
No ano, lenze to sa stat dozvie az po podani zuctovania a teda cely rok za mna stat platil...to znamena ze poistovna dostane dvojnasobok???
No ale nevadi, zuctovanie podam, len neviem kde zoberiem tie peniaze, kedze vacsina z brigady isla na internat a stravu:(

Povinnosť robiť ročné zúčtovanie má aj štát za svojich poistencov takže nikto sa na poistnom bezdôvodne nenabalí :rolleyes:
Nutricia
05.01.07,07:38
No ano, lenze to sa stat dozvie az po podani zuctovania a teda cely rok za mna stat platil...to znamena ze poistovna dostane dvojnasobok???
No ale nevadi, zuctovanie podam, len neviem kde zoberiem tie peniaze, kedze vacsina z brigady isla na internat a stravu:(

Štát si robí sám za seba takisto ročné zúčtovanie,tak asi bude mat preplatok
milenia
05.01.07,07:54
Daňové priznanie ak príjem presiahne mesačne nad 5000 Sk určite áno.
kurtica
05.01.07,12:03
Tak vam vsetkym dakujem za rady, poucenia a trpezlivost a tesim sa na tu sumu co si vypocitam v zuctovani. Aspon ze dane mi vratia:)
Jozef Mihál
05.01.07,12:05
kurtica...

čo tak skúsiť vystornovať potrebnú časť príjmu aby ste sa dostali pod 41400...je na to čas do konca januára.
ZuzanaP
05.01.07,12:39
V roku 2007 platí, že ak dohodár nezarobí ročne viac ako 45 600 korún (7600*12/2), tak nebude platiť ZP?

Mesačne to vychádza na Sk 3800.
kurtica
06.01.07,08:57
kurtica...

čo tak skúsiť vystornovať potrebnú časť príjmu aby ste sa dostali pod 41400...je na to čas do konca januára.

Vystornovat? to ako? ja nerobim pre konkretnu firmu ale cez studentske centra ako brigadnik, takze ovplyvnit to neviem
Jozef Mihál
06.01.07,10:26
Potom mi je ľúto. Ale aspoň pre tento rok si veci naplánujte lepšie.