Janca
15.11.06,09:57
Zakladám novú tému z dôvodu zákona č. 578/2006 - čo všetko treba mať vo výbave auta. Navrhujem pridať príspevky, ktoré sa týkajú nejakého ďalšieho vylepšenia auta. Čo Vy na to ? Ak nebude téma vyhovovať, môže ju administrátor vymazať.
Marianna01
15.11.06,09:47
Chodím do autoškoly, nás ešte učili, že aj náradie na okamžité odstránenie drobných porúch.
Neviem, či to má skutočne oporu aj v novej vyhláške.
Janca
15.11.06,10:19
No, úprimne povedané neviem, vytiahla som si tú Zbierku zákonov, mimochodom čiastka 221 a má 85 strán A4. Niekde to tam budem hľadať.
Keď však nad tým tak rozmýšľam (niekedy mám čím) tak zisťujem, že v mojom poradovníku "strachu odkiaľ môže prísť pokuta" tento zákon a jeho "nezmyselnosti" vytlačí zákon o daniach z príjmu, ktorý bol na 1. mieste.
Hlinkovx
15.11.06,10:41
Jani..
máš šťastie, že nemusíš prečítať, ovládať a riadiť sa všetkými zákonmi a nariadeniami, ktoré už v tomto štáte vyprodukovali :D

to by si si rebríček určite rozšírila :D

tu Vám ho prikladám

strana 1-2 povinná výbava
strana 58 vybavenie lekárničky
Hlinkovx
15.11.06,11:02
Chodím do autoškoly, nás ešte učili, že aj náradie na okamžité odstránenie drobných porúch.
Neviem, či to má skutočne oporu aj v novej vyhláške.
ono ide o to..ako by si vymenila napr. žiarovku, ktorá je pod krytom a na ten potrebuješ skrutkovač
asi preto to učia...že to máš mať.. a je to aj v zákone


....., a náradie, potrebné na ich výmenu paragraf 1 písmeno b
katkaj
15.11.06,11:15
Ja viem že niektoré tie veci sú dôležité ale keď sa mi niečo stane s autom tak sa určite zverím do rúk nejakého servisu a nebudem sa snažiť opravovať to sama. To by asi nejazdilo už vôbec :D:D:D
Janca
15.11.06,12:37
Silvi Ty si ale šikulka, čo tam nemáš šéfa, keď stíhaš sledovať aj zákony pre motoristov, alebo si chystáš nejakú "povinnú výbavu" aj na svoj dopravný prostriedok. Alebo si ho už zazimovala ?ˇ:)
Hlinkovx
15.11.06,13:01
Silvi Ty si ale šikulka, čo tam nemáš šéfa, keď stíhaš sledovať aj zákony pre motoristov, alebo si chystáš nejakú "povinnú výbavu" aj na svoj dopravný prostriedok. Alebo si ho už zazimovala ?ˇ:)

Jani
..aj tu bol..aj tu zase nie je :D tak ako vždy
ale však máme aj autá vo firme...;)
ja už som veru svoj prostriedok dopravný veru zazimovala, bo ináč by som na ňom asi zamrzla :D