brtkova
15.11.06,10:22
Prosím o velinánsku radu...-som z toho domagorená.

Zamestnávame zamestnancov do Čiech ako murárov. Neplatíme im cestovné výdavky-to si platia sami , platíme im len ubytovacie náklady-a dávam im diéty-600 CZ. na deň. Sú tam celé mesiace-rátam im to aj na víkendy a sviatky? Pane Bože, a ešte jedna vec-ubytko mi chodí na faktúru pre všetkych"chlapov" spolu..., čiže tú fa dávam na 518. a v cestáku,keď im neuhrádzam cestovné náklady tak tam budem mať len diéty...opravte a posunte, aby som sa vedela posunúť ďalej...

Prosím, súrne:(
zuzanar
15.11.06,09:27
Tak skúsim. Ak ich zamestnávateľ vyslal na pracovnú cestu, tá trvá až do vrátenia. Majú nárok na diéty za všetky dni strávené na pracovnej ceste, čiže aj soboty, nedele a sviatky.
Ubytovanie myslím, že by mohlo byť ako píšeš, ale napísala by som k nemu menný zoznam ľudí s dátumami pracovnej cesty, alebo vyznačila v cesťáku konkrétneho zamestnanca na akom doklade má hradené ubytovanie.
My sme to mali podobne ako píšeš, a pri kontrole sme museli zdokladovať kto bol ubytovaný, dokonca prepočítavali nám počet lôžok.
brtkova
15.11.06,10:06
Zuzanar, si hrozne zlatá, že si mi to rozpísala, takže to nebude vadiť, ked na cesťáku budú len diéty + vreckové. A to každý musí mať rovnako? Lebo šef mi splietal, že jednému uzná 5% a jednému až 40%....ďakujem ešte raz.
zuzanar
15.11.06,10:15
Neviem, či musia mať rovnako, asi ani nie. Zákon hovorí poskytne zamestnancovi vreckové od 5 do 40%. Ale ako odôvodní (hlavne tým zamestnancom) prečo dá jednému viac a inému menej. Mne sa to nepáči, ale takých šéfov poznám.
jankasm
15.11.06,10:46
Neviem, či musia mať rovnako, asi ani nie. Zákon hovorí poskytne zamestnancovi vreckové od 5 do 40%. Ale ako odôvodní (hlavne tým zamestnancom) prečo dá jednému viac a inému menej. Mne sa to nepáči, ale takých šéfov poznám.

Nie, vreckové môže mať každý v inej výške, záleží to na zamestnávateľovi. Musí to byť ale v rozpätí 5%-40%.
brtkova
15.11.06,10:49
ďakujem Zuzanar + jankasm, spadol mi kameň zo srdca. Lebo veľa toho neviem-stále sa musím učiť. CMUK