rrrrr
15.11.06,12:28
Dobry den, mam dochodcu, ktory sa stal praceneschopny. Ja mu vyplatim nahradu prijmu 10 vo vyske 1/30 z VZ,ktory by bol na NP.
Od 11. dna nedostane nic zo SP. Ja ho ospravedlnim. Do SP oznamim PN a co do ZP,tam sa nahlasuje cela PN, alebo len tych 10 dni a VZ na ZP mu kratim za celu PN? A ako to je s evid.listom,tam ako vykazem od 11. dna PN.
Dakujem.
jankasm
15.11.06,12:39
Dobry den, mam dochodcu, ktory sa stal praceneschopny. Ja mu vyplatim nahradu prijmu 10 vo vyske 1/30 z VZ,ktory by bol na NP.
Od 11. dna nedostane nic zo SP. Ja ho ospravedlnim. Do SP oznamim PN a co do ZP,tam sa nahlasuje cela PN, alebo len tych 10 dni a VZ na ZP mu kratim za celu PN? A ako to je s evid.listom,tam ako vykazem od 11. dna PN.
Dakujem.

Áno, úplne správne. Do SP (aspoň na našu pobočku) sa nenahlasuje nič. Ja mu vyplatím prvých 10 dní náhradu príjmu a potom nič, má ospravedlnenú neprítomnosť z dôvodu PN.
Na ZP nahlasuješ len prvých 10 dní, potom už nič. VZ na ZP sa kráti o dni PN.
S evidenčným listom poradiť neviem, nad tým som sa ešte nezamýšľala.
Jozef Mihál
15.11.06,12:50
rrrrr
15.11.06,17:50
p. Mihal a ako to je v pripade evid.listov.
Jozef Mihál
15.11.06,18:27
Evidenčný list - do tzv. vylúčenej doby to nezapočítavame - nárok na nemocenské nemá, a iného dôvodu, prečo by to mala byť "vylúčená doba" podľa vysvetliviek k tomuto dokumentu niet.
jankasm
16.11.06,06:12
Evidenčný list - do tzv. vylúčenej doby to nezapočítavame - nárok na nemocenské nemá, a iného dôvodu, prečo by to mala byť "vylúčená doba" podľa vysvetliviek k tomuto dokumentu niet.

Takže vlastne celú PN aj prvých 10 dní náhrady príjmu u dôchodcu vôbec nezapočítavam do vylúčiteľných dôb. Správne?
Ďakujem :p ;)