fizzy
15.11.06,12:49
Prosim Vas, ako riesite nadcasy v stavebnych firmach?
Kedze pracuju na turnusy a dene maju pracu nadcas cca 2hod.
Za rok je mozne mat 150hod nadcasov. Da sa tento limit zvysit dohodou medzi zamestnancom a zamestnavatelom alebo len cez prislusne pracovne ci aketo organy?
Moze sa v pracovnej zmluve dohodnut ze mzda zahrna uz aj pracu nadcas a cez vikendy?
Dakujem za rady alebo tipy ;)
fialka m
15.11.06,11:54
toto hovori zakonnik prace:
v kalendárnom roku možno nariadiť zamestnancovi prácu nadčas v rozsahu najviac 150 hodín.
zamestnávateľ môže z vážnych dôvodov dohodnúť so zamestnancom výkon práce nadčas nad hranicu ustanovenú v odseku 7 v rozsahu najviac 250 hodín

to znamena, ze spolu to moze byt za rok 400 hodin nadcasov.

ak by odpracovali viac, mozes im to davat aj to odmien
fizzy
15.11.06,11:59
alebo nahradne volno ak sa dohodneme so zamestnancami, vsak?
Kolenčík
15.11.06,12:46
Ak je náhradné voľno, všetky nadčasy padnú.
fizzy
15.11.06,13:17
jasne dakujem.
Prosim Vas a moze sa dohodnut so zamestnancom v pracovnej zmluve ze nadcasy su uz zahrnute vo mzde? Co su zakonom dovolene tj. 150hod/rok a za zvysok nadcasov by bolo nahradne volno popripade priplatok. Podla zakonika prace by to tak mohlo byt ak som si ho dobre vysvetlil :)
Ma niekto robotnikov ktori pracuju na turnusy a vedel by mi poradit?
Dakujem fialke aj Kolencikovi ;)
fialka m
15.11.06,13:21
jasne dakujem.
Prosim Vas a moze sa dohodnut so zamestnancom v pracovnej zmluve ze nadcasy su uz zahrnute vo mzde? Co su zakonom dovolene tj. 150hod/rok a za zvysok nadcasov by bolo nahradne volno popripade priplatok. Podla zakonika prace by to tak mohlo byt ak som si ho dobre vysvetlil :)
Ma niekto robotnikov ktori pracuju na turnusy a vedel by mi poradit?
Dakujem fialke aj Kolencikovi ;)

moze sa dohodnut so zamestnancom, ze nadcasy budu zahrnute vo mzde, tych 15 hodin/rok a ostatne bud to nahradne volno alebo preplatit :-)
fizzy
15.11.06,14:05
Prosim Vas, a ma niekto skusenosti s vybavovanim dlhsich nadcasov. Myslim viac ako 150hod/rok. Kedze v nasom pripade sa jedna o pracu technologicky narocnu co sa tyka aj casu. Technicke prestavky, pomala uprava...atd.