sojana
15.11.06,12:50
Poraďte prosím, zoskenovala som si nejaké ekonomické materiály do môjho PC. Problém je v tom, že teraz si v týchto materiáloch potrebujem mňprepisovať, mazať, dopl
otázka
15.11.06,11:57
Ja mám zoskenované veci v obrázkoch. Kliknem na prísl.obrázok /dokument/, otvorí sa mi to v prehliadači obrázkov, dole sú ikonky a predposledná je "ukonči tento program a otvorí obrázok pre úpravy /keď dlhšie podržíš myž na ikone zobrazí sa Ti tento názov/. Takže klik a už tam sú nástroje na kreslenie, gumovanie, písanie a iné úpravy.
Chobot
15.11.06,12:12
Poraďte prosím, zoskenovala som si nejaké ekonomické materiály do môjho PC. Problém je v tom, že teraz si v týchto materiáloch potrebujem mňprepisovať, mazať, dopl

Pri skenovaní dokumentu do grafického formátu (tif, jpg, bmp) sa stráca pôvodný formát dokumentu (doc, exe,..) a preto bežne nie je možné tieto naskenované dokumenty dodatočne upravovať (prepisovať text).

Existujú však softvéry, ktoré dokážu z obrazového dokumentu rozoznať písmená a znaky (tzv. OCR softvér). Záleží však od kvality naskenovaného dokumentu ako aj kvality softvéru, do akej miery tento soft rozozná písmená.

Takže zsotáva Ti len nainštalovať si nejaký OCR soft a skúsiť to načítať.

Pozri v tomto dokumente kapitolu 3.6 - Softvérové aplikácie na optické rozoznávanie znakov (OCR)

Tu je jeden taký softvér, no vyzerá byť dosť sofistikovaný, asi ani lacný nebude. Možno bude mať demo verziu na domovskej stránke.:
http://www.ocr.sk/OCR/FR8-CE/novinky.htm

Alebo skús vyhľadať na nete, možno nájdeš nejaký free OCR reader.

Dodatok:

tu som našiel nejaké trial verzie:
http://download.abbyy.com/content/default.aspx
kamowski
16.11.06,12:04
K väčšine skenerov výrobca dodáva aj OCR program. Predpokladám, že máš HP(!ale nie je to dôležité), ak chceš skenovať dokument, ktorý budeš neskôr upravovať, spusť "Správce fotografií a obrázků HP" (alebo niečo podobné, ak nemáš HP) a tam stlač "sejmout dokument". To si potom ulož do Wordu.
Na veci, ktoré už máš naskenované ako obrázky je najlepší ABBYY Finereader. Je aj v slovenčine, má aj slovníky ale nie je to freeware. Ak pracuješ často so skenerom alebo upravuješ texty oplatí sa ho zakúpiť. Dokáže upravovať a ukladať aj .pdf súbory
Danuša2
23.11.06,05:17
Skus si opravit nazov temy chyba ti tam "S" - mas len kenovanie a podla mojho myslenia by tam malo byt Skenovanie:)