drobeceva
15.11.06,15:03
Zamestnanec začal štúdium externou formou - každý týždeň v piatok. Prosím, poradte, čo všetko k tomu potrebujem, ako mám ten deň vykazovať a všetko okolo toho potrebujem. Ešte som taký prípad nemala, neviem ako ďalej postupovať, na čo si dať pozor. ďakujem za každú radu.
Gabi03
15.11.06,14:04
Ide o dohodu. Buď mu umožníte študovať, alebo si vyberie dovolenku, v najhoršom prípade neospravedlnená absencia. Riešenie môže byť ostatné dni nadčasovať.
drobeceva
20.11.06,09:59
My súhlasíme so štúdium. Môžem jej to platiť ako paragraf?
ZlaticaB
20.11.06,11:24
Musiš s ňou spísať dohodu o štúdiu popri zamestnaní, pozri § 140 ZP
tinusa
20.11.06,12:30
myslím, že je to dosť dobre rozobraté v pokyne k uplatneniu výdavkov na vzdelávanie a rekvalifikáciu do daňových výdavkov podľa §19 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.
drobeceva
20.11.06,13:39
Ďakujem všetkým za rady. Môžte mi niekto "prilepiť" dohodu medzi zamestnancom a zamestnávateľom? Máte to niekto?
Paula
20.11.06,15:12
klaudia
24.11.06,07:59
Ahojte,

chcem sa vas opytat, som v 4 roc. - studujem na VŠ - externe. Chcem si so zamestavatelom uzavriet dohodu o studiu popri zamestnani. A v § 155 zakonniku práce je napisane, ze zamestnanec sa zaväzuje zotrvat po skonceni štúdia u zamestnávateľa určitý čas v prac.pomere..

Aky určitý čas by to mal byť? Ked uzavriem dohodu v 4 roc., tak v dohode bude, ze sa zavazujem zotrvat 2 roky /4 a 5 roc. mi umozni pracovat na N firmy/ po skonceni studia u zamestnavatela?
Gabi03
24.11.06,08:06
Ahojte,

chcem sa vas opytat, som v 4 roc. - studujem na VŠ - externe. Chcem si so zamestavatelom uzavriet dohodu o studiu popri zamestnani. A v § 155 zakonniku práce je napisane, ze zamestnanec sa zaväzuje zotrvat po skonceni štúdia u zamestnávateľa určitý čas v prac.pomere..

Aky určitý čas by to mal byť? Ked uzavriem dohodu v 4 roc., tak v dohode bude, ze sa zavazujem zotrvat 2 roky /4 a 5 roc. mi umozni pracovat na N firmy/ po skonceni studia u zamestnavatela?

Štandardne sa uzatvára dohoda na umožnenie štúdia popri zamestnaní, kde ZĽ hradí náklady (t. j. platené voľno ZCa a pod.) s tým, že ZC ostane po skončení štúdia pracovať u ZĽa určitú dobu, zvyčajne toľko, koľko študoval. (V tvojom prípade 2 roky po skončení štúdia.) Ďalej sa ZC zaväzuje, ak skončí PP skôr zo strany ZCa, uhradiť príslušnú časť nákladov ZĽovi, resp. jeho pomernú časť.
klaudia
24.11.06,08:17
Dakujem! A este sa chcem opytat, robim mzdy, ked si budem brat volno na skusku.. tak v mzdovom programe mam v kalendari moznost štúdium, škola označenie K. To budem davat, ked si vyberiem volno? Ten den by mi mal soft.rátať z priemernej mzdy?
Gabi03
24.11.06,08:23
Dakujem! A este sa chcem opytat, robim mzdy, ked si budem brat volno na skusku.. tak v mzdovom programe mam v kalendari moznost štúdium, škola označenie K. To budem davat, ked si vyberiem volno? Ten den by mi mal soft.rátať z priemernej mzdy?

Tak neviem aký máš soft, nepoviem ti ani aké označenie. Niečo ako platené voľno s priemernou mzdou.

PS: Ja napr. som mala v dohode umožnené brať si voľno na skúšku 1 deň + 2 dni predtým na učenie. Ide o dohodu! Samozrejme na opravné skúšky už som musela brať dovolenku.
klaudia
24.11.06,08:30
A musela si doniest zamestnavatelovi index, ako podklad k vyplatam?
Gabi03
24.11.06,08:31
A musela si doniest zamestnavatelovi index, ako podklad k vyplatam?

Tuším áno, prefotili si ho.
Iveta Matlovičová
24.11.06,08:32
ak ale nemáš dohodu, ako na to upozornila GAbi03, dáš zamestnancovi študijné voľno neplatné - teda poskytneš mu voľno, ak s tým ako zamestnávateľ súhlasíš, ale bez náhrady mzdy, príp. sa môžeš s ním dohodnúť, aby si to nadpracoval, ale mu jednoducho povieš, že si musí zobrať dovolenku.
Ja som študovala externou formou, ale bez dohody, a vždy to bolo v rámci dovolenky, príp. piatky som si nadpracovala v rámci týždňa.
drobeceva
24.11.06,08:36
Ale pozor, ak dáš voľno bez náhrady mzdy - tam by to bolo komplikované, stále by trebalo RLFO na SP prerušenie - alebo sa mýlim?
klaudia
24.11.06,08:47
Ja viem, ze ked nebudem mat dohodu tak neplatene volno.. To viem ze je komplikovane.. Doteraz som to mala tak, ze mohla som ist do skoly a platil mi za to. Len pre mna je lepsia dohoda, lebo ked budem v 5 roc. tak tam sa pripravujem na zaverecnu skusku a ked budem mat dohodu tak mozem sa pekne doma ucit, a mam za to aj zaplatene../a budem to mat oficialne potvrdene../