EkoMax
15.11.06,14:25
Neviem či zadávam moju otázku do správnej témy, ale mám taký zvláštny prípad a potrebujem poradiť.
V auguste boli za mnou dvaja podnikatielia, ktorí otvorili obchod na základe zmluvy o združení s tým, že im budem robiť účtovníctvo. K 1.9.2006 mal jeden z nich , ktorý už dlhšie podniká uzatvoriť svoje účt. evidencie a malo sa začať účtovať. Ja som očakávala, že mi predložia stavy k 31.8.2006 a nakoľko je platcom DPH budeme viesť účtovníctvo spoločne, DPH podá jeden nulové a druhý podľa účt. dokladov a na konci roku si každý z nich vypracuje daň. priznanie.
POINTA: Dnes za mnou prišiel jeden z nich, že všetky účtovné doklady si vedú sami, /faktúry, sklad, pokladńa a banka/ a ja im mám len skontrolovať DPH a na konci roka vypracovať daňové priznanie. Tým pádom čakajú, že ušetria na účtovníctve. Ja však tvrdím, že kontrolovať a opravovať po niekom je horšie, ako účtovať. A ešte mám za všetko zodpovedať, nakoľko sa zákony menia.
Zdravý rozum mi hovorí aby som ich pustila k vode. Ale sú to známi, vie mi niekto poradiť, koľko pýtať za kontrolu dokladov a zodpovednosť za správne vystavenie daň. priznaní ?:confused:
renča1
15.11.06,15:34
Ked si klikneš na priložený link, tak na celej strane nájdeš podobné, rovnaké témy, ktoré si môžeš prečítať a určite nájdeš to čo hľadáš.
http://www.porada.sk/search.php?searchid=1559460
EkoMax
15.11.06,16:08
:) Ďakujem:)
Richard
15.11.06,17:09
Renča, len ťa chcem upozorniť že link na vyhľadávanie ktorý si pridala nevydrží dlho - takto skopírovaný odkaz sa z pamäte vymaže a nebude funkčný.

Je to preto, lebo ide presne o kópiu výsledku tvojho vyhľadávania, čo znamená že už o dva dni takýto výsledok vyhľadávania nebude aktuálny, pretože môžu pribudnúť nové témy ktoré sa doňho nedostanú. Predstav si že niekto bude o rok tu v tejto téme a klikne na tvoj rok starý výsledok vyhľadávania.

Ok, dosť mudrovania .-) Teraz máme novinku ako sa to DÁ urobiť:

Malo by to vyzerať takto: pošuškajte koľko pýtať (http://www.porada.sk/search.php?do=process&query=po%B9u%B9kajte+ko%B5ko+p%FDta%BB)

A ako som to spravil nájdeš tu: Hľadáme Hľadáme Hľadáme (http://www.porada.sk/t35299-hladame-hladame-hladame.html?)
[/URL]

Skús kliknúť tvoj link a môj .-)
renča1
15.11.06,17:59
Ja som sa čudovala ked som skopírovala stránku že mi to funguje. Chápem a akceptujem, tému Hľadáme mám už odskúšanú.
liba2
16.11.06,07:58
..............Ja však tvrdím, že kontrolovať a opravovať po niekom je horšie, ako účtovať. A ešte mám za všetko zodpovedať, nakoľko sa zákony menia.
Zdravý rozum mi hovorí aby som ich pustila k vode. Ale sú to známi, vie mi niekto poradiť, koľko pýtať za kontrolu dokladov a zodpovednosť za správne vystavenie daň. priznaní ?:confused:
Môj názor:
Plne s tebou súhlasím, že kontrolovať je horšie ako účtovať a to aj dlhšie trvá ako samotné prvotné zaúčtovanie dokladu. A keď tú prácu dokončíš, stále budeš mať pocit neistoty, či tam predsa len niečo nezostalo čo nie je v súlade....
Ale aj keď si prečítaš celú tému pošuškajte koľko pýtať, konkrétnu odpoveď (vyjadrenú v číslach) nedostaneš. Budeš sa musieť sama rozhodnúť po zvážení všetkých súvislostí. Odmenu si však v každom prípade dohodni vopred a písomne.
EkoMax
16.11.06,12:16
[quote=liba2]Môj názor:
Plne s tebou súhlasím, že kontrolovať je horšie ako účtovať a to aj dlhšie trvá ako samotné prvotné zaúčtovanie dokladu. A keď tú prácu dokončíš, stále budeš mať pocit neistoty, či tam predsa len niečo nezostalo čo nie je v súlade....

Ďakujem, asi som len potrebovala podporiť v rozhodnutí. :)