Miska 1
15.11.06,16:51
Ahojte prosim o radu.Dva roky sme nič nečerpali zo socialneho fondu , teraz sa majiteľ rozhodol že celý vyčerpá na stravné lístky.Ja som predbežne rozpočítala na 3 mesiace budú mať zamestnaci stravné lístky zadarmo.Môže sa socialny fond cely použiť na tento účel ?
Paula
15.11.06,16:45
tu sme na túto tému "debatovali",( od prísp.21):

http://www.porada.sk/showthread.php?t=24579&highlight=kumul%2A
Miska 1
17.11.06,11:05
Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?
berry
17.11.06,12:12
Ahoj Miška
Ja sa tiež tomu tiež moc nerozumiem, ale v zákone je písane, že zamestnávateľ je povinný prispieť na stravovanie zamestnancovi 55% z ceny jedla, najviac však na každé jedlo do výšky 55% stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín ( t.j. 48,95 Sk z 89 Sk stravného). Príspevok zo sociálneho fondu sa poskytuje nad rámec 55% ceny jedla. (takže asi z tých 89 Sk stravného zamestnavateľ prispeje 48,95 Sk a ostatné môže isť zo sociálneho fondu) Zamestnanci to budu mať zadarmo, ale firma musi aj tak prispieť :-)
Danila
17.11.06,13:11
Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?Nie je to celkom v poriadku, lebo zákon o sociálnom fonde má isté pravidlá, ale použiť ho môžeš. Dôležité je aj to, či máte, alebo nemáte KZ, a čo je v nej stanovené. / Vyzerá to však tak, že nemáte./ A Paula Ti poslala link absolútne vyčerpavájacúci.
Paula
17.11.06,13:20
Pozrela som si podobné temy , ale odpoveď na otazku: či môžem využiť celý zostatok - za niekoľko rokov zo socialneho fondu na stravné lístky som nenašla.Pomôže mi niekdo ?

Zákon o soc. fonde určuje %-ne použitie jeho čerpania (nebudem opakovať už v linku hore písané). V každom prípade Ti zostáva 50% tvorby na dotáciu str. lístkov, nakoľko tieto nie sú "viazané" na konkrétne čerpanie - samozrejme v duchu tohoto zákona. Ak zamestnanci majú záujem v rámci 30% o čerpanie výlučne na str. lístky, neporušíš zákon, ak ich budeš čerpať práve tak. Zostáva nám 20% na dopravu....a tu zasa je potrebné vedieť, aký nárok je zo strany zamestnancov......