maria87
16.11.06,07:48
Dobrý deň, chcela by som sa niečo opýtať. Prebrázdila som celú poradu, stiahla som už všetko možné, čo sa tu dá. Ale stále toho neviem dosť. Od 1. decembra nastúpim do TPP ako účtovníčka. Práve som skončila školu. Nemá mi kto s tým pomôcť, všetko si musím naštudovať sama. Keď si chcem každý mesica uplatniť nezdaniteľnú časť, musím podpísať nejaké tlačivo o tom? Čítala som tu tiež niečo, že každý štvrťrok sa musí podať hlásenie na DU o zrazených a vyplatených preddavkoch? Kde vezmem to tlačivo? Kúpila som si už 6 kníh, aby som sa nejako do toho dostala, teraz mi došla aj SEPI kniha Dane a poplatky, len je toho akosi veľa a už ma z toho všetkého začína bolieť hlava. Bojím sa, že niečo urobím zle alebo neurobím vôbec. Poradte prosím
alušik
16.11.06,06:53
Na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky na daňovníka existuje jedno tlačivko, nájdeš ho aj tu na porade v Tlačivách a Dokumentoch. Tu je link, klikni dole na slovíčko "Tu stiahnuť":
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=18
Tlačivo o zrazených a odvedených preddavkoch nájdeš tiež tu:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=235
A na všetko, čo Ti bude nejasné, sa len pýtaj, určite niekto poradí.:)
maria87
16.11.06,07:00
Veľmi pekne moc ďakujem.
alušik
16.11.06,07:08
Niet za čo... Doporučujem, akékoľvek tlačivká, skôr ako pôjdeš nakupovať do predaní s kancelárskymi potrebami, pozrieť najskôr tu. Určite ich tu nájdeš.:)
maria87
16.11.06,07:52
Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného, oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?:confused:
Zoltán Kovács
16.11.06,07:57
Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného(len v tom prípade,ak platiteľ ešte nie je prihlásený), oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa(to isté ako u ZP, len v tom prípade ak ešte nie je registrovaný) plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?:confused:

A keď už píšeš o prihlásení, resp. registrovaní platiteľa, tak ak si prvá zamestnankyňa u toho platiteľ treba aj na DÚ registrácia na platiteľa dane zo závislej činnosti. Dúfam, že som to napísal zrozumiteľne ;)
maria87
16.11.06,08:08
Ja viem, ešte musím si napísať žiadosť na UP o poskytnutie nenavratného finančn. príspevku, potom na DU, že zamestnávateľ nemá nedoplatky na daniach, potom nejaké čestné vyhlásenie, že nemá evidované neuspokojivé nároky zamestnancov vyplývajúce z PP, potom niečo musím poslať na Inšpektorát práce do Nitry a dúfam, že to už by hádam aj stačilo na začiatok. ty brdo toho je trošku moc. a potom ako nastúpim musíme tvoriť sociálny fond vo výške 0,6% z HM, tvorbu musím zaúčtovať do 15.12.2006? a prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch iba za december 2006 mám kedy poslať na DU? v januári?
Ajka 2
16.11.06,08:12
Súhlasím s príspevkami a chcem len povzbudiť,ja som z toho tiež mala chaos keď som začínala.
Do toho ptrídeš hlavne čítaj túto stránku a píš.
Držím palce,je to pekná práca.
alušik
16.11.06,08:16
Prehľad za december si povinná poslať do 30. januára.:)
maria87
16.11.06,08:17
Je to pekná práca, ale niekedy je okolo toho moc papierovania a je dosť komplikované ked mi nemá kto pomôcť. Myslím, že ked potrebujem niečo pomôcť s účtovaním, tu ťa odkázu na nejakú stránku, či link či čo to je, tam niekedy je aj 8 strán popísaných o tom a zrovna o tom , čo potrebujem ja sa nepíše. niekedy si pripadam, jak ta najsprostejšia osoba. myslím, že na začiatok je toho na mna dosť.:eek:
Simonab
16.11.06,08:26
Je to pekná práca, ale niekedy je okolo toho moc papierovania a je dosť komplikované ked mi nemá kto pomôcť. Myslím, že ked potrebujem niečo pomôcť s účtovaním, tu ťa odkázu na nejakú stránku, či link či čo to je, tam niekedy je aj 8 strán popísaných o tom a zrovna o tom , čo potrebujem ja sa nepíše. niekedy si pripadam, jak ta najsprostejšia osoba. myslím, že na začiatok je toho na mna dosť.:eek:

Neboj sa toho. Máš to ťažšie, že si na to sama, ale tu na porade sa Ti určite vynasnažia pomôcť. Podľa Tvojich príspevkov vidno, že si šikovná a že sa snažíš. A pocit, že nič nevieš? Neboj nie si sama, aspoň ťa to núti študovať. A chyby robíme každý, dôležité je poučiť sa z nich. Držím palce.:) :) :)
abel
16.11.06,08:28
Mám este otázočku. Takže nastúpim od 1. decembra. Do ZP posielam prihlášku platiteľa poistného, oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa na verejné ZP plus kopiu živnosten. listu. Do SP posielam registračný list FO, registračný list zamestnávateľa plus kopiu živnostens. listu, Ku dňu nástupu do PP podpisujem zmluvu aj vyhlásenie na zdanenie príjmjov FO zo závislej činnosti. Mám este niečo urobiť? zabudla som na niečo? či už je to všetko na začiatok?:confused:
Držím Ti palce. Na to, že začínaš, si dosť dobrá. Chcem len pripomenúť, že prac. zmluva musí byť podpísaná minimálne 1 deň pred začatím PP, aj prihláška zamestnávateľa do SP aj reg. list do SP sa musia zaslať minimálne 1 deň pred nástupom do práce.
Hepi
16.11.06,08:30
Na začiatku píšeš, že nastupuješ do TPP od 01.12.2006 a potom sa pýtaš na také veci, z ktorých mi vychádza ako by si mala byť aj zamestnávateľom. Tak ako to vlastne je?Predsa keď začínaš ako zamestnanec, všetky tieto náležitosti má na starosti zamestnávateľ.
Simonab
16.11.06,08:34
Na začiatku píšeš, že nastupuješ do TPP od 01.12.2006 a potom sa pýtaš na také veci, z ktorých mi vychádza ako by si mala byť aj zamestnávateľom. Tak ako to vlastne je?Predsa keď začínaš ako zamestnanec, všetky tieto náležitosti má na starosti zamestnávateľ.

Ale veď ona píše, že bude robiť účtovníčku. :eek:
Johanka
16.11.06,08:52
.... a účtovníčka predsa robí všetko :D . Možno si bude musieť kúpiť aj príručku pre záhradkárov, aby správne polievala kvety .... Však viete ako to je ....
Každý sme raz začínali a chyby robíme aj po rokoch. Účtovníctvo je práca závislá na celoživotnom vzdelávaní, takže pocit, že stále vieš málo, sa s Tebou povlečie veľmi dlho.
maria87
16.11.06,08:59
Tak potom by som si musela kúpiť okrem príručky pre zahradkárov aj príručku ako dobre uvariť kávu, poupratovať kanceláriu a urobiť este kopu inej roboty. ale mám to štastie, že mám skvelého šéfa, s ktorým sa môžem normálne porozprávať a povedať mu všetko. nie je zlý, je dobrý na mna. myslím, že je to jeden z mála zamestnávateľov:o
Hepi
16.11.06,09:00
Aha, chápem, takže ona vlastne je prvým zamestnancom a bude robiť všetko. Tak to je jasné, že to nebude mať ľahké, ale to polievanie kvetín snáď zvládne aj bez príručky.
maria87
16.11.06,09:32
prosím vás, nepoznáte nejakú dobrú knihu o mzdách, chcela som si kúpiť od Poradca s. r. o. Príručka mzdovej účtovníčky, ale tam sú nejak dosť vysoké distribučné náklady a u nás v meste ju nemajú. Nepoznáte nejakú dobrú knihu o mzdách? prosím alebo nejakú aj o JU?:cool:
DanielaSL
16.11.06,09:51
Najlepšia kniha je naša porada, tu nájdeš všetko. Moja skúsenosť s literatúrou je asi taká, že vždy mi príde pomerne neskoro....keď už sú zmeny za dverami a hlavne niekedy ju nestíham ani prečítať.
Janina9
16.11.06,15:59
To len tak strašne vyzerá na začiatok, za chvíľu do toho prídeš. Ak budeš mať k tomu správny softvér, pôjde to ľahko. len si zrob prehľad čo posielaš, mesačne, štvrťročne a hlavne si musíš veriť, všetci sme raz začínali a už to ide ako po masle.A nezabudni je tu "PORADA".
brm
17.11.06,07:16
vitaj v klube ...za spolok za ochranu mzdových účtovníkov ťa prosím VYDRŽ:D