*agatha*
16.11.06,08:08
ahojte,
1. zamestnankyňu sme prepustili v januári 2006. poslali sme jej potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch...za r. 2005 i 2006 (jeden mesiac). v júni od nás pýatla opäť nejaké potvrdenie o príjmoch pre soc. poisťovňu. tak sme jej opäť poslali tie isté potvrdenia. no a teraz od nás pýta zas nejaké potvrdenie o príjmoch a zase pre soc. poisťovňu. ona je totiž invalidná dôchodkyňa. neviete mi poradiť, aké potvrdenie môže ešte chcieť? ročné zúčtovanie určite nie, však?
2. a zároveň by som sa chcela opýtať (neviem to tu nikde nájsť), či do prvého riadku na potvrdení o zúč. a vypl...... sa spočítavajú len vyplatené mzdy, alebo jej tam započítam aj invalidný dôchodok, kt. dostávala?

ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
Tweety
16.11.06,07:13
ahojte,
1. zamestnankyňu sme prepustili v januári 2006. poslali sme jej potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch...za r. 2005 i 2006 (jeden mesiac). v júni od nás pýatla opäť nejaké potvrdenie o príjmoch pre soc. poisťovňu. tak sme jej opäť poslali tie isté potvrdenia. no a teraz od nás pýta zas nejaké potvrdenie o príjmoch a zase pre soc. poisťovňu. ona je totiž invalidná dôchodkyňa. neviete mi poradiť, aké potvrdenie môže ešte chcieť? ročné zúčtovanie určite nie, však?
2. a zároveň by som sa chcela opýtať (neviem to tu nikde nájsť), či do prvého riadku na potvrdení o zúč. a vypl...... sa spočítavajú len vyplatené mzdy, alebo jej tam započítam aj invalidný dôchodok, kt. dostávala?

ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
1. Potvrdenie o príjmoch zo ZČ je podstatné, ale ak SP chce nejaké špeci, možno tlačivo SP dá. Toto potom je potrebné vyplniť.
2.ID nezapočítavaš, to zamestnávateľ nevyplácal.
*agatha*
16.11.06,07:29
ďakujem za odpoveď. tak nič - pošlem jej tretíkrát potvrdenie o o príjmoch zo ZČ. pekný deň.
Tweety
16.11.06,07:34
ďakujem za odpoveď. tak nič - pošlem jej tretíkrát potvrdenie o o príjmoch zo ZČ. pekný deň.Skús sa jej spýtať, či nedostala nejaké tlačivko na vyplnenie zamestnávateľom.
Jana Motyčková
16.11.06,07:41
SP môže chieť evidenčný list dôchodkového poistenia. Potvrdenie o príjmoch zo ZČ je SP nanič - to je pre zúčtovanie dane.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=14&act=down
Ľuba
16.11.06,07:48
Nebude to náhodou prehľad vymeriavacích základov, alebo ako sa to tlačivo volá, čo sa odovzdáva, ak je zamestnanec PN ?
Jana Motyčková
16.11.06,07:52
Nebude to náhodou prehľad vymeriavacích základov, alebo ako sa to tlačivo volá, čo sa odovzdáva, ak je zamestnanec PN ?
Môže to byť aj to.
*agatha*
16.11.06,08:12
evidenčný list dôchodkového poist. sme už odovzdali v soc. poisťovni, keď sme ju prepustili. tá zamestnankyňa nebola počas celej doby, čo u nás pracovala na PN. tak ja neviem. ale terza pozerám do papierov a našla som tu jedno tlačivo zo sociál. poisťovne, kt. nám raz tá zamest. dala na potvrdenie. volá sa to, že: potvr. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. tak možno chce toto. ale to by mi mala ona doniesť, hádam. no nič - musím si s ňou asi dohodnúť stretnutie, lebo ona sama asi nevie, čo chce. :-(
ďakujem vám za príspevky.
Tweety
16.11.06,08:17
evidenčný list dôchodkového poist. sme už odovzdali v soc. poisťovni, keď sme ju prepustili. tá zamestnankyňa nebola počas celej doby, čo u nás pracovala na PN. tak ja neviem. ale terza pozerám do papierov a našla som tu jedno tlačivo zo sociál. poisťovne, kt. nám raz tá zamest. dala na potvrdenie. volá sa to, že: potvr. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. tak možno chce toto. ale to by mi mala ona doniesť, hádam. no nič - musím si s ňou asi dohodnúť stretnutie, lebo ona sama asi nevie, čo chce. :-(
ďakujem vám za príspevky.No vidíš, tak to bolo to tlačivko, ktoré chceli, pekne to vypíš, a pošli do SP.
*agatha*
16.11.06,08:20
no, ale ja to tlačivo nemám. teda čisté nemám. to musí mať ona. predpokladám. ja mám len kópiu toho, čo mi ona raz dala na potvrdenie.
*agatha*
16.11.06,08:21
jednoznačne musím zavolať ten zamestnankyni, nech mi ho donesie. aj keď, mala by vedieť, čo vlastne chce. :-(
Tweety
16.11.06,08:21
no, ale ja to tlačivo nemám. teda čisté nemám. to musí mať ona. predpokladám. ja mám len kópiu toho, čo mi ona raz dala na potvrdenie.To tlačivko nájdeš na stráne http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=362
*agatha*
16.11.06,08:24
neuverííš, ale práve mi to napadlo. :-) idem hneď kuknúť. nemám však rada takéto vybavovačky a hlavne, keď tá zamestnankyňa od nás odišla nie vo veľmi pokojnej nálade. a ešte robila podrazy. no nič. aj tak ďakujem za cenné rady. prajem pekný deň.