filka
16.11.06,09:56
Má niekto bližšie vedomosti o tom, v akom štádiu je návrh novely Zákonníka práce? Počula som niečo, vraj je to na pripomienkovom konaní, aké zmeny sa asi chystajú -zaujímavé je najmä to, že novela sa snaží o návrat k mnohým veciam platným pred 1.7.2003. Tak je to napr. s opätovným uzatváraním PP na dobu určitú – návrh je max. 1x za 3 roky s tým istým zamestnancom, max. týždenný prac. Čas na 48 hod. u všetkých zamestnávateľov, prestávky v práci po 4 hod. (nie až po 6 hod. ako dnes), pracovná pohotovosť sa má považovať za výkon práce, zvýšenie odstupného atď.
dari1
16.11.06,09:15
V medzirezortnom pripom. konani nie je nic, pozerala som na stranke min. prace a soc.veci a rodiny
http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=10004&pk_a=1
filka
16.11.06,09:19
Ja som na nete tiež nič nenašla,ale vraj je to na svete.Ani na stranke odborov som nic nenasla tak uvidime...
ajobs
19.11.06,13:27
V pláne Legislatívnych úloh vlády SR na roky 2006-2010 je táto úloha - novelizácia ZP - pod p.č.26 naplánovaná na I. štvrťrok 2007. Vzhľadom na skutočnosť, že legislatívny proces pri takejto norme určitý čas trvá, nepredpokladám, že by začal v prípade jeho schválenia platiť skôr ako od 1.1.2008.
Jozef Mihál
19.11.06,16:43
Dovolím si pripomenúť širokej poraďáckej verejnosti, že či už šlo o bývalú vládu alebo či ide o terajšiu, ich obľúbeným športom sú tzv. poslanecké pozmeňujúce návrhy predkladané na poslednú chvíľu na schôdzach Národnej rady. A to krížom krážom, napr. novela zákona o deravých ponožkách do zákona o poľnej službe.

Takže často zbytočne hľadáte v pripomienkových konaniach, tie veci sa pečú systémom o päť minút dvanásť a normálny smrteľník sa o veci dozvie až zo Zbierky.

Týmto štýlom sa pripravuje novelizácia Zákonníka práce k 1.1.2007 i napríklad ďalšia novela zákona o sociálnom poistení k 1.1.2007.
Marína
19.11.06,16:48
Neviete mi povedať, prosím, čoho by sa mala novela o sociál. poistení týkať?
Jozef Mihál
19.11.06,17:02
Tak teda prezradím - aj po 1.1.2007 má stále zostať v platnosti jednotná sadzba na úrazové poistenie 0,8%. Plus reorganizácia vedenia SP - namiesto 5 riaditeľov bude zase iba jeden. A naopak - do riadenia SP budú kafrať v dozornej rade aj odbory...
Jana Motyčková
20.11.06,06:26
Dovolím si pripomenúť širokej poraďáckej verejnosti, že či už šlo o bývalú vládu alebo či ide o terajšiu, ich obľúbeným športom sú tzv. poslanecké pozmeňujúce návrhy predkladané na poslednú chvíľu na schôdzach Národnej rady. A to krížom krážom, napr. novela zákona o deravých ponožkách do zákona o poľnej službe.

Tušim som bola na jednom zasadaní parlamentu, kde to istý poslanec zo Smeru strašne kritizoval - alebo mám deravú pamäť?:eek:
Jozef Mihál
20.11.06,07:45
Janka, máš veľmi dobrú pamäť. Nechcem toho poslanca priamo menovať (dnes vás hocikto zažaluje za urážku na cti) ale momentálne zastáva jeden z najvyšších postov v parlamente.