Ajka 2
16.11.06,11:59
Platiteľ DPH (SZČO) obstaral osobný automobil na lízing.Je mi jasné že nemá nárok na uplatnenie DPH ale poplatok za sprostredkovanie si môže zaradiť ako výdavok s DPH osobitne,alebo si ho musí započítať do obstarávacej ceny vozidla?

Isto táto otázka bola ale fakt nemám čas ju hľadať,prosím poraďťe mi.:cool:
Paula
16.11.06,11:12
Platiteľ DPH (SZČO) obstaral osobný automobil na lízing.Je mi jasné že nemá nárok na uplatnenie DPH ale poplatok za sprostredkovanie si môže zaradiť ako výdavok s DPH osobitne,alebo si ho musí započítať do obstarávacej ceny vozidla?

Isto táto otázka bola ale fakt nemám čas ju hľadať,prosím poraďťe mi.:cool:

V názve témy uvádzaš poplatok za spracovanie, v príspevku za sprostredkovanie.....o aký poplatok sa v skutočnosti jedná?
Ajka 2
16.11.06,11:43
Opravujem sa :poplatok sa spracovanie.;)
andrej_rv
16.11.06,12:22
Opravujem sa :poplatok sa spracovanie.;)Poplatok za spracovanie je v náväznosti na § 26 ods. 8 ZoDP (náklad súvisiaci s obstaraním predmetu finančného prenájmu) súčasťou obstarávacej ceny vozidla, v nákladoch sa neuplatní priamo, ale až vo forme odpisov.
Spracovateľský poplatok súvisí s kúpou resp. nájmom osobného vozidla, na DPH sa podľa mňa vzťahuje §49 ods. 7 písm. a) ZDPH a platiteľovi nevzniká nárok na odpočet. DPH prislúchajúca k poplatku je v JÚ daňovým výdavkom - prevádzkovou réžiou - v čase úhrady.
Ajka 2
16.11.06,15:01
Tak dík.:rolleyes: