belanicka
16.11.06,12:18
receptíky....................
marči
01.12.06,21:46
receptíky....................

Ďakujeme za dobré receptíky a nápady !
Tie rýchle medovníčky robievam aj ja (podľa toho istého receptu), môžem potvrdiť, že sú naozaj veľmi dobré, mäkké a ich príprava je nenáročná. Včera som ich napiekla a...polovica je fuč ! :)
LubicaN
02.12.06,18:21
...tak kočeny, práve som si odpísala receptík (doma nemám tlačiareň) na tie rýchle medovníky... Oni sú aj rýchlo hotové aj rýchlo skonzumované? Tak sú ozaj rýchle vo všetkých ohľadoch...

Nedávno som sa cítila moc zle, bo som mierne krepučká na slávnostné vypekanie. Také klasické nedeľné koláče zvládam ľavou zadnou...ale slávnostnejšie mi nie vždy vyjdú podľa mojich predstáv. Takže zajtra (ak nezabudnem) zbehnem kúpiť klinčeky, škoricu a tú obyčajnú hladkú múku (to je tá T650 či tak nejak???) a skúsim sa do toho pustiť...

marči
02.12.06,19:37
...tak kočeny, práve som si odpísala receptík (doma nemám tlačiareň) na tie rýchle medovníky... Oni sú aj rýchlo hotové aj rýchlo skonzumované? Tak sú ozaj rýchle vo všetkých ohľadoch...

Nedávno som sa cítila moc zle, bo som mierne krepučká na slávnostné vypekanie. Také klasické nedeľné koláče zvládam ľavou zadnou...ale slávnostnejšie mi nie vždy vyjdú podľa mojich predstáv. Takže zajtra (ak nezabudnem) zbehnem kúpiť klinčeky, škoricu a tú obyčajnú hladkú múku (to je tá T650 či tak nejak???) a skúsim sa do toho pustiť...



Som presvedčená, že sa Ti podaria ! :)
Nie som si istá, či je v tom recepte spomenuté, že cesto po zmiešaní máme dať odležať na chladné miesto na 3 hodiny.
Držím palce !

Marika
marči
02.12.06,19:48
Ľubka, pre istotu Ti pripájam recept (mám ho pod iným názvom, ale je ten istý !)

MEDOVNÍČKY ( INFOKANÁL )

500 g hladkej múky
2 vajíčka
125 g rastlinného tuku
190 g práškového cukru
1 KL škorice
1 KL sódy bikarbóny
4 roztlčené klinčeky
125 g zohriateho medu

Cesto zamiesime, dáme do chladničky na 3 hodiny. Potom vyberieme, rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 3-4 mm a vykrajujeme rôzne tvary. Poukladáme na suchý plech vysypaný múkou (bez masti) a pečieme 7 minút pri 150°C. Po upečení hneď ešte teplé potrieme rozšľahaným vajíčkom.

Pozn. Ja plech potriem Cerou a neposypem múkou, ako je uvedené v recepte !


Ešte je tu ďalší recept na výborné medovníčky. Tie ale nemôžu dlho stáť (myslím, že to nehrozí !) Je ich veľa a sú výborné ! Kto ich robieva alebo pozná tento recept, mi dá určite za pravdu !


MEDOVÉ PERNÍČKY

Vo väčšej nádobe necháme zovrieť 1 kg kryštálového cukru s 0,5 l vody. Keď začne vrieť, pridáme malú lyžičku sódy bikarbóny a varíme 5 minút. Potom necháme stáť 6 hodín.

Pridáme:
2 kg hladkej múky
20 g salajky (1 balíček)
1 prášok do pečiva
38 dg medu
8 dg slivkového džemu
4 celé vajíčka

Zmiesime a necháme stáť 12 hodín.
Vyvaľkáme na hrúbku 0,5 cm a vykrajujeme rôzne tvary. Pečieme na Cerou vymastenom plechu- na bledo. Zliepame džemom alebo plnkou.

Plnka:
30 ks perníčkov alebo 1 upečený plát zabaríme asi 0,5 l vriacej vody, pridáme 3 dl džemu a zmiešame. Do plnky môžeme podľa chuti pridať aj kakao, orechy alebo rum. Vrch polejeme čokoládou.
LubicaN
06.12.06,06:41
...kočky moje, skúsila som tie rýchle medovníky...a bola som prekvapkaná, že sú ozaj rýchle. Cesto som si spravila, strčila ho do chladničky... No a všetko mi išlo tak odruky... len som si asi cesto vyvaľkala moc natenko - niektoré medovníčky sú len ako také placky... Do výšky mi moc nenarástli, len akoby stiekli - na šírku nabrali toho dosť... Upečené boli tiež veľmi rýchlo, no a najlepšie vyšli tie, ktoré už robili deti z viackrát premiesených okrajkov... Tie sú najkrajšie...a aj najmäkšie...

A MUSÍM POTVRDIŤ, ŽE TIE MEDOVNÍČKY SÚ OZAJ HNEĎ MäKKÉ! Uvidíme či do Vianoc vydržia...

Ďakujem.

ekin
06.12.06,12:53
hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..Je pravdou,ze malicka ich obcmulava,ale ja som rodine povedala,ze budu makke! Kde mohla byt chyba? Margarin.maslo namiesto klasickeho?? alebo dlzka pecenia? pekne vyrastli,radost kukat. Tak som ich dala do nadobky s jablckom a cakam na zmaknutie...
Hlinkovx
06.12.06,12:59
Evina...
aspoň malej dlhšie vydržia ..keď sú tvrdšie
máš najprv počkať na výsledok a až potom niečo sľubovať :D:D
my čo robíme..sú tiež hneď mäkké, ale musia sa dať do kastróla a hneď zavrieť
ekin
06.12.06,13:06
do kastrola s vodou? ci ako?? alebo zavriet a otvorit na vianoce??
willma
06.12.06,13:09
Domnievam sa že Silvia myslela dobre kastról uzavrieť, aby nebolo treba ďalšiu várku piecť.
Hlinkovx
06.12.06,13:10
no..normálne..
ako ich dávame dole z plechu...hneď ich hádžeme do kastróla a zavrieme pokličkou....a potom iba občas nadvihnem pokličku zoberiem si ..koľko chcem..a idem :D a oni zostanú mäkké

toto ber s rezervou...ale však už ma poznáš
ma napadlo ...
ak ich máš moc tvrdé, skús ich vložiť do kastróla s vodou ...hneď zmäknú :D:D:D
ekin
06.12.06,13:15
potvorky,bavte sa na mojej bezmocnosti...ale ja si s medovnikmi poradim, vsak oni zmaknu,aj keby som ich varit mala...a nevyhodiiiiiiim ich. A ked nie,tak dnes-zajtra sa mi narodi nova vnucka a tej to dam namiesto cumlika, hihi
Hlinkovx
06.12.06,13:20
Evina...ale teraz vážne..
ako ich vyberieme z pece..natrú sa vajíčkom a dávame ich do kastróla a hneď zavrieme...

však už na vnúčatko čakám..kedy zahlásiš ...a náhodou, nemalo to byť už dnes??? bo niečo také mamina spomínala..že v stredu to príde :D
už vidím..že je tam dnes - zajtra...
ekin
06.12.06,13:30
vajickom ich bolo treba potriet pred pecenim - podla receptu...aby boli leskle, ja som radsej 2x potrela,lebo ked narastli,tak povrch trosku zvraskovatel..a jeden plech som tusim potrela hned po vybrati z rury,este horuce..a tiez tvrdeeeeeeeeeeee
Hlinkovx
06.12.06,13:33
no..my robime asi nejaké také ..ako v príspevku 5 tie prvé..
ale presný recept tu nemám...bo som ešte v práci...ale môžem to kuknúť..
a tie sa potierajú až po a tiež sú lesklé..
no..ale tieto sa nepotierajú pred...možno zato už to nestihlo zmäknúť :D
Marína
06.12.06,18:50
hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..
Neboj, ak chceš, aby Ti rýchlo zmäkli, môžeš ich dať aj do sáčka z mikorény. Nemala si namiesto včelieho medu nejakú náhradu? Myslím tým púpavový, nechtíkový a pod.?
LubicaN
06.12.06,19:32
citujem ekin:

hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..Je pravdou,ze malicka ich obcmulava,ale ja som rodine povedala,ze budu makke! Kde mohla byt chyba? Margarin.maslo namiesto klasickeho?? alebo dlzka pecenia? pekne vyrastli,radost kukat. Tak som ich dala do nadobky s jablckom a cakam na zmaknutie...


...moja... Vieš čo? Prídi do témy, ak sa cítiš zle v sekcii hobby, zdravie...

Ja som ich skúšala a zostali mäkké. Tiež mi zvráskaveli ale to som "zamaskovala" citrónovou polevou... a veru asi budem cez víkend piecť znovu, lebo už je hádam aj polovica fuč...
Ja som sa zamerala na to, aby malo všekto zhruba rovnakú teplotu - asi pol hodinu som mala všetko nachystané na linke. po vypracovaní som cesto dala na tri hodiny do chladničky. Potom som si polovicu vybrala a pracovala len s ňou, no a okrajky som zguľkala, strčila do chladničky, vybrala druhú polovicu cesta... Dala som originál nefalšované maslo, originál med 125 gramov, múka T650...no a rúru som mala tuším len na trojku - neviem koľko je to stupňov bo ja pečiem na plyne... Dnes sa mi akurát svokra chválila, že našla recept na hneď mäkké medovníky ale že budú lacnejšie ako moje, lebo tam ide menej medu, menej masla, menej cukru... Tak neviem. Cesto má hotové - v sobotu ide piecť... Takže pôjdem na koštovku, či sa oplatí šetriť...ale asi si tento receptík nedáááááám...
ilona
07.12.06,03:51
Mne tiež medovníky vždy stvrdnú,ale keď potrebujem aj zmäknú.Ja ich po upečení dávam do krabice na balkón od teraz až do Vianoc.Keď potrebujem,tak si ich den predtým dám do vnútra a oni zmenou teploty zmäknú,ak nie,čo je aj teraz dosť možné,lebo vonku nemrzne,tak z ních odoberiem do mikroténového vrecka a vložím k ním kúsok mäkkého chleba,alebo rozkrojené jablko,zaručene zmäknú.
Tatiana
07.12.06,09:05
Aby boli medovníčky mäkké tak ja po upečení dávam ich spolu s prekrojeným jablčkom do dózy, ktorú uzavriem. Sú potom strašne chutné, mäkké a hlavne neskutočné dobré. A nech sú akékoľvek tvrdé - určite zmäknú.
marči
10.12.06,14:47
Ahojte ! Minulý týždeň som vám písala o tých medovníčkoch, čo sú rýchlo hotové a takisto je rýchlo po nich...Rozhodla som sa, že ich zasa napečiem, keďže z minulej várky už nič nezostalo. Pripájam aj nejaké foto.
Len neviem, či z nich zostane niečo aj na zdobenie....;) Ako tak sledujem moje detičky, zdá sa že pečenie v poradí už tretej dávky ma asi neminie...:eek: :D ale to už len tesne pred Vianocami :D :D
jamNicka
10.12.06,16:41
Pripájam tiež:
MEDOVÉ CHRÚSTIKY.
60 dkg hl múky
35 dkg kr. cukru
3 polievkové lyžice medu
5 vajec
1 káv. lyžička perníkového korenia
1 káv. lyžička sódy bicarbóny
Všetky prísady spracujeme na doske, z cesta odkrajujeme menšie kúsky, ktoré ugúľame na valčeky hrúbky palca, nakrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a kladieme riedko na na vymastený plech. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, prizdobíme orieškom a pečieme v dobre vyhriatej rúre.


Môžme spájať aj orechovou plnkou, no nám chutia viac bez plnky a zjedia sa skôr ako medovníčky.A keď bol ešte ten hrubší kr. cukor, boli ešte lepšie ako s touto krupicou.
LubicaN
13.12.06,19:12
V inej téme som spomínala naše obľúbené Makové kvietky, tam by sa však recept moc nehodil, teda prikladám ho sem - najmä pre Simonku...

MAKOVÉ KVIETKY

300 g hrubej múky (ja dávam 150 hrubej, 150 polohrubej)
200 g práškového cukru
150 g pomletého maku
štipka mletej škorice
250 g masla (kľudne použi heru alebo palmarin)
1 vajce
cukríky - Lentilky na ozdobu.

Múku zmiešame s cukrom, pridáme rozšľahané vajce, zmäknuté maslo/tuk, najemno pomletý mak a všetko spracujeme na hladké cesto.
Z cesta postupne robíme malé guľôcky s priemerom asi 1,5 cm a po tri tesne vedľa seba (do tvaru kvietka) ukladáme na plech vystlaný mastným papierom. Do stredu položíme cukrík - lentilku.
Koláčiky pečieme v dobre vyhriatej rúre asi 10 minút, ešte horúce ich poukladáme na tácku a necháme vychladnúť.

V recepte sa neuvádza že treba dať cesto odpočínúť do chladničky, ani som to doteraz nerobila... Teraz som prvý krát cesto po vypracovaní dala na chvíľočku do chladničky, na "uštipovanie" som si vybrala vždy jednu štvrtinu...a lepšie sa mi formovali guľôčky, nelepili sa tak na ruky, takže dávať cesto do chladničky odporúčam. Guľôčky robíme radšej menšie, kvietky budú tiež také šikovné jednohubky...len lentiliek sa minie veľa...

Dobrú chuť...

Ivana Š
13.12.06,19:30
...len lentiliek sa minie veľa...

pomocníci spapajú?
Simonab
13.12.06,20:19
Ľubka ďakujem, už sa teším. A možno mi budú aj chlapi pomáhať. Dnes sa mi mladší syn sám ponúkol.
LubicaN
14.12.06,06:45
...Simonka len nezabudni upečené kvietky dobre schovať... Kde ich máme my, viem iba ja, tak do Vianoc vydržia...možno! Včera som skúšala - sú mäkké a mňamkové...

A ako som písala, vždy maj vybratý z chladničky len kúsok cesta, aby sa v teple nepustilo - moc by sa lepilo... Nech Vám chutí...

;)

...Ivanka ono to treba mať lentilky schované kdesi bokom a vytiahnuť ich až keď sa to ide zdobiť - tesne pred pečením... a čím menšie guľôCCCCky, tým viaCCCC kvietkov a minieš viaCCCC lentiliek...tak to bolo pôvodne myslené...ale veru aj lentilky sa míňaju, nie len CCCCesto...
vema
14.12.06,07:27
Idem piecť medovníčky.Vie mi niekto poradiť ako sa zdobia?Dostať kúpiť nejaký nástroj na vytláčanie snehovej polevy?Alebo ako na to?Koľko cukru do bielka?
Lucuš
14.12.06,07:42
Ja už teraz zdobím čokoládovou polevou, dostať ju kúpiť už urobenú vo vrecku a len ju vložíš do horúcej vody, zostrihneš rožok a ozdobíš.
Podľa mňa je to rýchle.
zuzanar
14.12.06,07:53
Idem piecť medovníčky.Vie mi niekto poradiť ako sa zdobia?Dostať kúpiť nejaký nástroj na vytláčanie snehovej polevy?Alebo ako na to?Koľko cukru do bielka?

Robím takto - 1 bielok, 150 g práškového cukru a 1 lyžica octu.
Dobre vymiešať. Naplním mikroténový sáčik urobím v rožku ihlou malú dierku a zdobím.
vema
14.12.06,08:00
Ďakujem pekne, idem na vec.
bendži
14.12.06,08:10
my nedávame do cukrovej polevy na zdobenie medovníčkov ocot, ale kvapku-dve citrónovej šťavy, poleva potom rýchlejšie na perníčkoch uschne
ANNA
17.12.06,07:18
receptíky....................
Tak som tieto medovníčky vyskúšala a sú naozaj super a mäkučké. Hneď si ich píšem a nahradzujem starý recept. Ďakujem. A prikladám pár receptov, ktoré každoročne robím
dari1
19.12.06,07:38
pripajam sa k podakovaniu za recepty "belanicke", robila som medovnicky, su suprove, kolačiky z krehkeho cesta sa mi veľmi nepodarili, vyguľala som ich moc nahrubo, tak som ich iba pofŕkala polevou, chutovo su vyborne,
diky moc za recepty, belanicka
marči
19.12.06,08:45
Tieto poznáte ? Včera som robila Šuhajdy, Čierne pyšteky a Linecké kolieska. Ešte pripájam nejaké známe a osvedčené recepty.

Takto to bude asi lepšie...:) Všetky zhrnuté
Ivana Š
19.12.06,21:06
...len lentiliek sa minie veľa...

pomocníci spapajú?
:):):) ja som dnes skúšala makové kvietky, odporúčam upiecť, sú výborné a aj krásne vyzerajú :):):)

pomocníci dnes nepomáhali, ale kradli mi lentilky:mad:
ale keď bol upečený prvý plech, už chodili na kvetinky:):):)
marči
19.12.06,21:21
:):):) ja som dnes skúšala makové kvietky, odporúčam upiecť, sú výborné a aj krásne vyzerajú :):):)

:mad:pomocníci dnes nepomáhali, ale kradli mi lentilky:mad:
ale keď bol upečený prvý plech, už chodili na kvetinky:):):)

Ja som ich skúšala včera, tiež sa nám páčia a chutia. Je ich veľa, ja som sa snažila robiť také menšie. No mala som skoro 4.5 plechu. Predstavte si ...toľko guličiek ;) :p no strach - ale dalo sa :) Ďakujem za recept ! (už vlastne ani neviem komu - od koho pochádza...)
Ivana Š
19.12.06,21:33
makové kvietky sú od Ľubky - georeo

ja som tiež robila menšie guľôčky a minula som neskutočne veľa lentiliek
ale také malé kvetinky - jednohubky sa mi viac páčia:)

(veľa lentiliek sa ale minulo aj preto , lebo tie čo som mala kúpené na pečenie, mi deti objavili a schrúmali, tak som musela kúpiť ďalšie :D:D:D)
marči
19.12.06,21:39
Ďakujem Ľubka - georeo za recept ! :)
marči
19.12.06,21:45
makové kvietky sú od Ľubky - georeo

ja som tiež robila menšie guľôčky a minula som neskutočne veľa lentiliek
ale také malé kvetinky - jednohubky sa mi viac páčia:)

(veľa lentiliek sa ale minulo aj preto , lebo tie čo som mala kúpené na pečenie, mi deti objavili a schrúmali, tak som musela kúpiť ďalšie :D:D:D)

Tak, to poznám ! Moje detičky boli včera nejakým zázrakom v detskej, celkom dobre sa zahrali, veď ani nezbadali, čo stváram s toľkými lentilkami. Do kuchyne prišli až po tom, ako som mala upečený 1. plech. Boli veľmi prekvapené a veľmi sa im páčili . Pýtali sa ma, ako som ich vykrajovala....:)
LubicaN
20.12.06,05:22
...kočeny, potešili ste ma... Už viete prečo som kázala kvetinky dobre schovať???

...ja som aj schovala aj musím piecť znovu, bo som na ne tajne chodila...:D

...ja som včera robila slané bryndzové tyčinky - tiež neviem od koho a z ktorej témy... Moje baby potierali bielkom, sypali mak, rascu, strúhaný syr... Tak rady pomáhajú... a potom čosi za to chceli - mami, uprac nám detskú, lebo sme unavené z toho pomáhania...:D :D
semagi
27.12.06,08:16
Pripájam sa k pochvalám za makové kvietky. Robila som ich aj ja a môžem povedať, že sú super. Mala som toho tento rok akosi veľa a s pečením som začala až v piatok večer, a tak pri príprave makových kvietkov som nedodržala pracovný postup ale som ich vytláčala cez strojček - na vytláčané pečivo a do stredu som dávala aj kandované čerešne pokrájané na menšie kúsky. Pár som ich urobila aj podľa postupu a veľmi sa neodlišovali. Kvietka mali tri alebo štyri lupienky, podľa formičky.
marči
27.12.06,12:28
Pripájam sa k pochvalám za makové kvietky. Robila som ich aj ja a môžem povedať, že sú super. Mala som toho tento rok akosi veľa a s pečením som začala až v piatok večer, a tak pri príprave makových kvietkov som nedodržala pracovný postup ale som ich vytláčala cez strojček - na vytláčané pečivo a do stredu som dávala aj kandované čerešne pokrájané na menšie kúsky. Pár som ich urobila aj podľa postupu a veľmi sa neodlišovali. Kvietka mali tri alebo štyri lupienky, podľa formičky.

To je dobrý nápad, cez ten strojček ! A nebolo to cesto veľmi mäkké ?:rolleyes: :)
semagi
27.12.06,13:01
Práveže cesto bolo super a išlo to veľmi ľahko. Ja som ich vytláčala priamo na papier na pečenie na plechu. Niekedy keď sa mi papier šmýka pri vytláčaní, tak ho zo spodu trochu navhlčím, ale len toľko aby sa mi prilepil na plech.
atka4
30.12.06,14:47
Babenky, ďík za fakt dobrý recept. Hoci pečiem pomerne často - v preklade našej "žravej" rodiny tzn. 1x týždenne, medovníky som piekla prvý krát a musím povedať, že sa vydarili (recept B rýchle medovníky na jedenie). Vyprovokoval ma môj 18-ročný syn, keď oduševnene chválil perníky inej spolužiakovej mamky. Snáď si neporadím??? A pod+a tohto receptu boli fakt mäkučké hneď. Dcéra pomohla zdobiť... šlo to odruky. Príjemný záver roka prajem všetkým "poraďákom" a ich rodinám, priateľom a známym.
Aťka J.
*agatha*
09.01.07,20:58
ahojte, tiež pripajám nejaké fajnové recepty.
ajacik
18.01.07,18:27
...

...ja som včera robila slané bryndzové tyčinky - tiež neviem od koho a z ktorej témy... :D
mimotemymimotemy to by som potrebovala poradiť, lebo ja zúfalo hľadám také plnené rožky, čo sa dali zapiecť do trúby. a mám silné tušenie, že boli pri tých tyčinkáchmimotemymimotemy


.................
už som ich našla a oba :-)
http://www.porada.sk/t37641-slane-peeivo-na-vianoce.html
mirka165
18.01.07,18:45
Koľko balíčkov lentiliek na uvedenú dávku cesta si mám asi pripraviť?
Ivana Š
18.01.07,19:36
ja som potrebovala 4 balíčky lentiliek

ale!
ak máš pomocníkov, tak na každého pomocníka pripočítaj ďalší balíček naviac!
marči
05.03.07,12:19
Včera som na jednej stránke našla tieto recepty, tak vám ich ponúkam na prečítanie a odskúšanie . Dobrú chuť ! :)
Mackovka
06.03.07,06:23
Marči, to sú dobroty. Už som si vybrala. Vďaka.
Dan1
06.03.07,08:19
Tie recepty vyzerajú teda suprovo a nenáročne. Moc, moc díky za ne. Už sa teším, kedy ich vyskúšam na príbuzenstve.
Zuzka 335
01.12.08,07:15
Milé diečence (aj chlapci), dnes som odtrhla list kalendára a Vianoce sa červenejú v plnej paráde. Prehľadala som tému medovníčky, ale nenašla som to, čo by som chcela. Keď boli moje deti malé, tak som im piekla mednovníkové sánky podľa Burdy. Ale priznávam, bolo to veľmi dávno. Teraz by som to rada urobila pre vnučku, ale už si to nepamätám. Ak by niekot z Vás mal podobný recept aj s obrázkom, bola by som mu nesmierne vďačná.
janajaku
01.12.08,08:04
Pripájam tiež:
MEDOVÉ CHRÚSTIKY.
60 dkg hl múky
35 dkg kr. cukru
3 polievkové lyžice medu
5 vajec
1 káv. lyžička perníkového korenia
1 káv. lyžička sódy bicarbóny
Všetky prísady spracujeme na doske, z cesta odkrajujeme menšie kúsky, ktoré ugúľame na valčeky hrúbky palca, nakrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a kladieme riedko na na vymastený plech. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, prizdobíme orieškom a pečieme v dobre vyhriatej rúre.


Môžme spájať aj orechovou plnkou, no nám chutia viac bez plnky a zjedia sa skôr ako medovníčky.A keď bol ešte ten hrubší kr. cukor, boli ešte lepšie ako s touto krupicou.
ďakujem za recept - konečne som našla chrústy ,jedla som ich ako dieťa a veľmi mi chutili,ja mám ten istý recept len cukru mám 550g cukru a tak sa mi vždy rozlievajú ,vyskúšam tvoje a dúfam že to bude konečne ok dík
Maruška54
01.12.08,09:12
Milé diečence (aj chlapci), dnes som odtrhla list kalendára a Vianoce sa červenejú v plnej paráde. Prehľadala som tému medovníčky, ale nenašla som to, čo by som chcela. Keď boli moje deti malé, tak som im piekla mednovníkové sánky podľa Burdy. Ale priznávam, bolo to veľmi dávno. Teraz by som to rada urobila pre vnučku, ale už si to nepamätám. Ak by niekot z Vás mal podobný recept aj s obrázkom, bola by som mu nesmierne vďačná.
Zuzka našla som niečo ako vozík ťahaný koníkmi, ale nepodarilo sa mi nainštalovať skener/ technika je moja slabá stránka/. Budem skúšať a v priebehu pár dní to sem prilepím.
Zuzka 335
01.12.08,11:36
Maruška, ďakujem, už sa teším.:):):)
Maruška54
13.12.08,17:09
Prikladám sľúbené medovníkové variácie, ospravedľňujem sa ale skôr to nešlo, vôbec ma ten krám/PC/ nechcel poslúchať.
grilka5
14.12.08,17:45
ahojte,nemate recept na tzv.fukane orechove rozky??dikyyy
Marína
14.12.08,18:13
tetrisss
14.12.08,18:16
Fukane rozky
500g praskoveho cukru
250g masla
200g hladkej vyberovej muky
250g mletych orechov alebo kokosu
1/2 malej lyzicky sody bicarbony
Zamiesime cesto, na dve hodiny do chladu, potom do formiciek a upecieme. Po vyklopeni za tepla do cukru, alebo studene kraje do cokolady.
Ešli
17.12.08,11:39
Aj ja som robila fúkané rožteky, všetko išlo dobre až na to, že som ich nemohla vyklopiť z formičky, pretože mi bolo povedané že vymastiť treba, ale vysypať múkou nie, no a tak sme mali výbornú mrveničku. Už ich nerobím, hoci sú dobré.