bučo
16.11.06,16:54
ahojte poradaci,
mám problém s faktúrami od Orange - u, neviem do ktorého obdobia patria. Napr. faktúra, ktorá má koniec zúčotovacieho obdobia 12.1.2006 je faktúra za december, alebo ju môžem evidovať ako faktúru januárovú. Lebo v roku budem mať presne 12 takýchto faktúr a posledná mi končí zúčtovacím obdobím 12.12.2006, alebo za 12 mesiac je až tá januárová,ako to účtovať.
Neplatca DPH, JU.
Paula
16.11.06,16:01
ahojte poradaci,
mám problém s faktúrami od Orange - u, neviem do ktorého obdobia patria. Napr. faktúra, ktorá má koniec zúčotovacieho obdobia 12.1.2006 je faktúra za december, alebo ju môžem evidovať ako faktúru januárovú. Lebo v roku budem mať presne 12 takýchto faktúr a posledná mi končí zúčtovacím obdobím 12.12.2006, alebo za 12 mesiac je až tá januárová,ako to účtovať.
Neplatca DPH, JU.

V JÚ je celá faktúrovaná suma takejto faktúry výdavkom ovplyvňujúcim základ dane v období, v ktorom ju zaplatíš.
ekopo
16.11.06,16:09
Len doplním, faktúru zaeviduješ v knihe záväzkov v januári. Tvoje zúčtovacie obdobie nie je od 1 do 31 v mesiaci , ale od 13 do 12. Ale nechcem Ťa viac dopliesť. Zaeviduj ju vždy dátumom vystavenia FA.
bučo
16.11.06,16:15
Dakujem pekne
mgm
16.11.06,16:20
Ja sa vždy pozriem na deň dodania služby, hoci nie som platca DPH - takže do januára
katarina.j
17.11.06,14:32
záleží kedy vám tá faktúra došla či v decembri alebo v januári a kedy ste ju uhrádzali. faktúra sa účtuje vtedy, kedy je vám doručená už nerozhoduje dátum splatnosti či dátum úhrady ako to bolo voľakedy. čiže ak vám došla faktúra v decembri tak ju zaučtujte v decembri aj ked ste ju uhradili v januari.
ekopo
17.11.06,14:45
záleží kedy vám tá faktúra došla či v decembri alebo v januári a kedy ste ju uhrádzali. faktúra sa účtuje vtedy, kedy je vám doručená už nerozhoduje dátum splatnosti či dátum úhrady ako to bolo voľakedy. čiže ak vám došla faktúra v decembri tak ju zaučtujte v decembri aj ked ste ju uhradili v januari.
Táto faktúra v decembri nemôže v žiadnom prípade prísť. Zúčtovacie obdobie je do 12.1. Faktúra sa vystavuje po tomto dátume.