boitana
16.11.06,18:07
zdravim vsetkych poradakov ,prvy krat idem vystavovat fakturu za stravne poukazky, SodexhoPASS ktorymi mi platia za sluzby, v zmluve citam ze im musim vypisovat nejaku supisku a aj nejaky poplatok z celkovej hodnoty poukazky a neviem ako to mam urobit-ci tu supisku si sama urobim alebo je na to nejake predpisane tlacivo- ak mate s tym skusenosti niekto poprosila by som o poradenie dakujem
Paula
16.11.06,17:30
Nevidím do vašej zmluvy....my pri odovzdaní poukážok v Sod. vypíšeme ich tlačivo - koľko poukážok a v akej hodnote (napr. celkom 1.100,- Sk). Potom nám Sod. pošle faktúru s rozpisom:

Služby......44,-
DPH..........8,40
Spolu.......52,40

zápočet pohľadávok a záväzkov:

K úhrade služby.....................52,40
K úhrade za poukážky.......- 1.100,-
.................................................. ..................

Na základe tejto ich faktúry urobím interný zápočet a Sod. nám pošle na účet 1.047,60

My im žiadnu faktúru nevystavujeme.

Dodám ale, že v našom prípade sa nejedná o stravné poukážky.
boitana
16.11.06,18:48
dakujem ti, asi aj ja to budem musiet vyplnit na ich tlacivku -myslim ze im tam zavolam a budem mat jasno -ale myslim ze to bude tak isto ako u vas ja zaselm supisku s poctom kusov a potom mi vystavia fakturu a znizia hodnotu za preplatene poukazky podla zmluvy -si zlata dakujem
boitana
16.11.06,18:55
ak sa smiem este opytat-mne by mali tieto poukazky ist cez registracnu pokladnu a myslim si ze by tam na konecnej uzavierke malo byt jasne ze kolko je skk cez seky a kolko hotovost,lenze on to len zobral a dal mi to-rozmyslam spravne?alebo mi to uz vobec nemysli :-) dakujem
Paula
16.11.06,19:05
ak sa smiem este opytat-mne by mali tieto poukazky ist cez registracnu pokladnu a myslim si ze by tam na konecnej uzavierke malo byt jasne ze kolko je skk cez seky a kolko hotovost,lenze on to len zobral a dal mi to-rozmyslam spravne?alebo mi to uz vobec nemysli :-) dakujem

Áno, ty zaúčtuješ tržbu cez ERP rovnako, len platba nie je peniazmi a v uzávierke sa objaví suma poukážkami zaplatená .

Tu je rozoberané aj účtovanie:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=9368&highlight=platba+pouk%E1%BE%2A