Jozef Mihál
16.11.06,18:42
Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie som si podával sám. Mám zamestnanie a pritom živnosť.

Údajne musím oznámiť zamestnávateľovi výsledok (boli to -3 Sk). Je to pravda, a ak áno, na akom tlačive a dokedy?
Jozef Mihál
16.11.06,17:43
Zamestnávateľovi ste povinný oznamovať výsledok ročného zúčtovania za zamestnávateľa len vtedy, ak ide o sumu preplatku alebo nedoplatku 100 Sk a viac (§ 19 ods.10 zákona 580/2004 Z.z.).

Vo Vašom prípade zamestnávateľovi nič neoznamujte, ak by ste mu to aj oznámili, aj tak si takýto preplatok nemôže zohľadniť voči zdravotnej poisťovni.


Poznámka 24.3.2008:

Uvedené platí aj v roku 2008 pre RZZP (http:///) za rok 2007.

ZZP_§19_ods.10
horka
26.06.07,10:29
A ten vzor tlaciva najdem kde??????????
Jozef Mihál
26.06.07,10:37
IVEB
07.04.09,16:16
Prosím Vás , dnes nám volalli zo VŠZP , že máme nedoplatok z RZZP za rok 2008. A ten vznikol tým , že jeden zamestnanec si robil RZZP sám a nám ako zamestnávateľovi neoznámil výšku nedoplatku. A teraz to poisťovňa samozrejme žiada uhradiť od nás. Nejedná sa o veľkú sumu , ale zaujímalo by ma , ako sa môže zamestnávateľ voči tomu brániť? V poisťovni nám povedali , že si to musíme vysporiadať sami so zamestnancom . Neexistuje žiadna ochrana zamestnávateľa voči tým , ktorí si neplnia povinnosti vyplývajúce zo zákona ?
Jozef Mihál
07.04.09,16:59
Zákon toto žiaľ jednoznačne nerieši a jediné, čo môžete urobiť, dať ako zamestnávateľ sťažnosť na postup VšZP na Úrad pre dohľad.

Druhá alternatíva je podriadiť sa "želaniu" VšZP a uhradiť nedoplatok zamestnávateľa, ktorý vyplýva z RZZP ktoré si podal sám zamestnanec.

So zamestnancom si finančne nemáte čo vysporiadavať, ide o Váš nedoplatok - zamestnávateľa, ktorý by ste tak či tak museli uhradiť, keby Vám ho zamestnanec oznámil tak, ako mal.
IVEB
07.04.09,18:35
Škoda , že zákon takéto veci nerieši. A asi by sme sa to ani nedozvedeli pokiaľ by sme nežiadali od poisťovne potvrdenie , že nemáme nedoplatky , ktoré potrebujeme predložiť k obchodnej súťaži. Ešte raz vďaka.