dorwin
17.11.06,09:13
Ahojte,

mam klienta v Rusku. Vraj s tade maju byrokraticke problemy posielat obchodne peniaze mimo krajinu. Ponukol mi moznost zaplatit to zo sukromneho uctu na moj sukromny ucet.
Ako by som to zuctoval v JU?
predpokladam, ze by som mal dolozit kreditne avizo zo sukr. uctu. potom tie peniaze previest na podnikatelsky a zauctovat bankovy pohyb proti fakture. Pritom dat poznamku, ze uhrada isla cez sukr. ucet.
je to tak dobre?

dakujem
Peter
skaspa
17.11.06,08:37
ja navrhujem, aby to poslal keď už tak s jeho súkromného účtu na tvoj podnikateľský a máš to vyriešené (veď nebude nikde uvádzať, či sa jedná o tvoj súkromný alebo podnikateľský účet), nemusiš následne nič preúčtovavať; ale aj tak sa mi zdá to jeho tvrdenie voľáke divné
dorwin
17.11.06,08:40
ja navrhujem, aby to poslal keď už tak s jeho súkromného účtu na tvoj podnikateľský a máš to vyriešené (veď nebude nikde uvádzať, či sa jedná o tvoj súkromný alebo podnikateľský účet), nemusiš následne nič preúčtovavať; ale aj tak sa mi zdá to jeho tvrdenie voľáke divné

Dakujem, ono je uz druhy, ktory to tvrdi:
"As you probably know it is so difficult in Russia to pay smth. abroad
from the company. ( currency control and a lot of papers to tax
authorities should be presented)."
Danila
17.11.06,09:26
Dakujem, ono je uz druhy, ktory to tvrdi:
"As you probably know it is so difficult in Russia to pay smth. abroad
from the company. ( currency control and a lot of papers to tax
authorities should be presented)."Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne.
dorwin
17.11.06,09:32
Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne. hej? je uz druhy. a nie su to male firmy... nejak nerozumiem...
skaspa
17.11.06,09:34
Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne.

mne sa to tiež zdá divné, síce nepoznám ruské zákony, ani nemám žiadne skúsenosti s takýmito prípadmi, ale je zvláštne, že vyžaduje súkromný účet; veď jemu to môže byť naozaj jedno, na aký účet to uhrádza a to nehovorím o tom, že aj on to bude uhrádzať zo súkromného (ako som už spomínal, neviem aké sú zákony v rusku, ale keď je to podnikateľ, prečo svoje podnikateľské aktivity uhrádza zo svojho súkromného účtu??? a čo jeho daňové výdavky???) daj si pozor, aby si sa nestal obeťou nejakých podvodníkov - mne tiež chodili na mail všelijaké spamy s ponukou, že keď im poskytnem môj osobný účet, tak mi dajú to a to... ja osobne by som im súkromný účet určite nedal;
dorwin
17.11.06,09:40
mne sa to tiež zdá divné, síce nepoznám ruské zákony, ani nemám žiadne skúsenosti s takýmito prípadmi, ale je zvláštne, že vyžaduje súkromný účet; veď jemu to môže byť naozaj jedno, na aký účet to uhrádza a to nehovorím o tom, že aj on to bude uhrádzať zo súkromného (ako som už spomínal, neviem aké sú zákony v rusku, ale keď je to podnikateľ, prečo svoje podnikateľské aktivity uhrádza zo svojho súkromného účtu??? a čo jeho daňové výdavky???) daj si pozor, aby si sa nestal obeťou nejakých podvodníkov - mne tiež chodili na mail všelijaké spamy s ponukou, že keď im poskytnem môj osobný účet, tak mi dajú to a to... ja osobne by som im súkromný účet určite nedal;

No ja predavam vlastny soft. Uz ruska IKEA mala podobne prolemy. Odislo to nakoniec z finskeho sukromneho uctu zrejme riaditela. Takze mne je v podstate jedno ako mi peniaze pridu. Len chcem aby to bolo ciste.
skaspa
17.11.06,09:45
No ja predavam vlastny soft. Uz ruska IKEA mala podobne prolemy. Odislo to nakoniec z finskeho sukromneho uctu zrejme riaditela. Takze mne je v podstate jedno ako mi peniaze pridu. Len chcem aby to bolo ciste.
tak potom naozaj neviem, možno ti poradí niekto kto s rusmi obchoduje a má s nimi skúsenosti - moje príspevky ber teda s rezervou
dorwin
17.11.06,10:10
tak potom naozaj neviem, možno ti poradí niekto kto s rusmi obchoduje a má s nimi skúsenosti - moje príspevky ber teda s rezervou
Nedalo mi to. Volal som na rusky konzulat a tam mi pani povedala, ze by to nemal byt technicky problem. tak uz neviem.
Danila
17.11.06,10:31
Nedalo mi to. Volal som na rusky konzulat a tam mi pani povedala, ze by to nemal byt technicky problem. tak uz neviem.Zahraničný obchod s Ruskom za I.polrok predstavuje v prepočte 85,5 milardy SK. Skutočne máš pocit, že obchodní partneri si preposielali peniaze cez súkromné účty? Teda pokiaľ sú tí dvaja obchodní klienti, tak neexstituje technický problém v platobnom styk, tak ako Ti odpovedali na konzuláte.:)
Paula
17.11.06,10:36
"Technický problém" bude asi v tom, že klient nemá vôbec v úmysle o nákupe/platbe účtovať v rámci podnikania:cool:
lutzr
07.01.09,19:29
Prosím o radu, mohol by som si v pripade nudze doplnit financne prostiedky na podnikatelskom ucte zo svojho sukromneho? Je to uctovny alebo danovy problem?Dakujem
tuta
07.01.09,20:03
Samozrejme, že môžeš. Budeš účtovať o osobnom vklade. Je to príjem neovplyvňujúci základ dane.
rogalo
18.04.10,14:56
Prišla mi firemná faktúra, ktorú som uhradila na uvedený účet a po prevode cez VÚB /vo výpise uvádza názov účtu príjemcu/ som zistila, že peniaze nabehli na súkromný účet manželky kolegu, ktorý s tou firmou má veľmi dobré vzťahy. Fakturovaný materiál o prevzatí cez výdajku mi podpísal menovaný kolega, ktorého som sa pre istotu spýtala,či úhrada nabehla na správny účet, čo mi potvrdil, že áno /išlo o sumu vyše 1200 €/. Mám z toho všelijaké pocity len nie dobré a zatiaľ si to nechávam pre seba, ale neviem, či by som s tým nemala oboznámiť aj osobu, ktorá podpísala príkaz na úhradu. Poradí mi niekto ako by sa v tejto situácii zachoval?
tuta
18.04.10,18:59
Predpokladám, že na faktúre bol uvedený účet, na ktorý smerovala úhrada, preto by som si z toho ťažkú hlavu nerobila.
Ak to bolo ináč, tak až potom by som to riešila.
rogalo
19.04.10,12:16
Áno, toto číslo účtu bolo uvedené na faktúre. Ďakujem za odpoved a hádžem to za hlavu.