sadžika
17.11.06,09:59
SÚRNE !!!
Chystám sa na potulky po Európe so svojou sestrou (cca: Amsterdam, Dusselforf, Kolín nad Rýnom, ...)
Po tom ako mi padol nocľah v Haagu a Kolíne :mad: by som potrebovala nejaký dobrý tip na lacné ubytovanie. Ak poznáte nejaký www.link (http://www.link), telefonický kontakt, alebo niekhoho kto tam býva a mohli by ste tam zložiť hlavu na noc budem vám veľmi vďačná.
Ak tam niekoho poznáte tak mi napíšte SS-ku.

ZNAČKA: Dve tuláčky pod mostom :mee:
BRUSNO
17.11.06,09:02
A čo tak požičať si auto - resp.karavan? Za predpokladu, že si zručnejšia vodička /iné predpisy ako u nás/.
sadžika
17.11.06,09:07
už dávno mám letenky !
sadžika
19.11.06,06:38
poradíte ? nehryziem :) !!!
ajobs
22.11.06,15:07
Dnes som náhodou videl túto tému, takže ak nie je neskoro, napíš svoj predpokladaný itinerár, skúsim niečo vybaviť - ak ešte moje kontakty v niektorých mestách zostali. Uvidím !

Ozvi sa cez SS (máš plnú schránku) - s pozdravom Tono
victoria
22.11.06,15:19
http://www.totalhostels.com/hostels/den-haag-nl.asp
www.hostelmania.com

Skus na niektorej z tychto liniek, my si cez ne bezne hladame ubytko pri nizkonakladovkach cez sky europe.
sadžika
23.11.06,19:43
????????????? poradí ešte niekto ?
Chobot
24.11.06,07:09
????????????? poradí ešte niekto ?

V Kolíne Ti viem poradiť Motel One - http://www.motelone.de/

cena vychádza pre dvojposteľovú izbu 47,- EUR s raňajkami 57,- EUR.

Alebo hľadáš niečo ešte lacnejšie?
sadžika
24.11.06,10:44
Čím lacnejšie, tým lepšie !!!!
Chobot
24.11.06,11:26
Čím lacnejšie, tým lepšie !!!!

Lacnejšie nemám. Jedine tak požičať stan (alebo Stana?:rolleyes: ) :D
Vlasta
24.11.06,11:47
A nevie niekto o nejakom lacnom ubytovaní v Amsterdame?
sadžika
22.12.06,11:23
Už sme doma už sme tu :) !!! aj sme zmokli:(, aj inde pristáli :mad:, ale šťastlivo sme sa vrátili. Bližšie info o ubytovaní a cestovaní poskytnem neskôr.
ajobs
22.12.06,17:16
Už sme doma už sme tu :) !!! aj sme zmokli:(, aj inde pristáli :mad:, ale šťastlivo sme sa vrátili. Bližšie info o ubytovaní a cestovaní poskytnem neskôr.

Soni, vitaj(te) doma. Daj určite vedieť, ako bolo - aspoň po Vianociach.
sadžika
31.12.06,15:50
No konečne som sa prepracovala ku tomu aby som napísala to či ono o našom výletíku.
Bolo super, hekticky, niekedy až nad očakávania.

Krátky popis cesty:
30.11. ráno odlet BA > Amsterdam + presun z letiska do centra Amsterdamu + 1 noc v hotely Bellington
1.12. večer odjazd Eurolines Amsterdam > Londýn (ferry meškala 2 hodiny:mad: )
2.12. ráno príjazd do Londýna + presun ku bratrancovi (u neho sme spali + odložili batožinu)
2-7.12 “túlanie sa po Londýne”
7.12 večer odjazd z Londýna do Kolína nad Rýnom (ferry meškala 5 hodín:mad: :mad: )
8.12 konečne v Kolíne + presun ku “kamarádke” (u nej sme spali + odložili batožinu)
8-11.12 túlanie sa po Kolíne
11.12 večer plánovaný odlet z Kolína do Bratislavy > neplánované pristátie na Viedenskom letisku (kôli hmle) > preprava autobusom na Bratislavské letisko > samozrejme, že kôli neplánovanému pristátiu vo Viedni sme zmeškali posledný rýchlik a tak sme nocovali na Bratislavskom letisku > ráno rýchlik domov
sadžika
31.12.06,16:14
Neviem či sa to hodí do témy, ale človek aspoň zistí na čo si dať pozor pri zajednávaní či už leteniek, cestovných lístkov alebo hotela. Takže pár rád od cestovateľského "nováčika" do života cestovateľa:

Rada č. 1.
Zaobstaraj si embasovanú kartu – alebo nájdi dobrovoľníka, ktorý ti ju poskytne !!! :)
(nevýhody keď ju nemáš: 1. ak si objednávaš letenky na SkyEurope cez net a platíš ich embasovanou kartou neplatíš 200,- SK poplatok na každú cestu naviac.
2. niektoré hotely al. hostely požadujú zajednanie rezervácie a uhradenie časti rezervácie vopred !!!
3. niektoré cestovné lístky napr. ak ich zajednávate mimo Slovenska (Amsterdam > Londýn) treba uhradiť vopred.

Rada č. 2.
Pri bookovaní hotela si dajte pozor za čo všetko platíte, lepšie povedané za čo neplatíte !!!:mad:
Treba si pozrieť či cena hotela obsahuje napr. miestne dane, obliečky, raňajky, či nie je hostel obmedzený vekovo (napr. len od 18 do 35 rokov), ....

Rada č. 3.
Ak niečo bookujete cez net nezabudnite si vaše rezervácie (hotel, cestovné lístky, ...) vytlačiť a riadne uschovať !!!

Rada č. 4.
Špeciálne pre Holandsko – cena lístka na vlak zakúpená v automate je lacnejšia ako v pokladni.

Ja som skoro všetko zajednávala cez net (hotel, autobus) a chvala bohu som nemala žiadne problémy.:)
Ak vás ešte niečo zaujíma napíšte mi to.
ajobs
01.01.07,17:38
Neviem či sa to hodí do témy, ale človek aspoň zistí na čo si dať pozor pri zajednávaní či už leteniek, cestovných lístkov alebo hotela. Takže pár rád od cestovateľského "nováčika" do života cestovateľa:

Rada č. 1.
Zaobstaraj si embasovanú kartu – alebo nájdi dobrovoľníka, ktorý ti ju poskytne !!! :)
(nevýhody keď ju nemáš: 1. ak si objednávaš letenky na SkyEurope cez net a platíš ich embasovanou kartou neplatíš 200,- SK poplatok na každú cestu naviac.
2. niektoré hotely al. hostely požadujú zajednanie rezervácie a uhradenie časti rezervácie vopred !!!
3. niektoré cestovné lístky napr. ak ich zajednávate mimo Slovenska (Amsterdam > Londýn) treba uhradiť vopred.

Rada č. 2.
Pri bookovaní hotela si dajte pozor za čo všetko platíte, lepšie povedané za čo neplatíte !!!:mad:
Treba si pozrieť či cena hotela obsahuje napr. miestne dane, obliečky, raňajky, či nie je hostel obmedzený vekovo (napr. len od 18 do 35 rokov), ....

Rada č. 3.
Ak niečo bookujete cez net nezabudnite si vaše rezervácie (hotel, cestovné lístky, ...) vytlačiť a riadne uschovať !!!

Rada č. 4.
Špeciálne pre Holandsko – cena lístka na vlak zakúpená v automate je lacnejšia ako v pokladni.

Ja som skoro všetko zajednávala cez net (hotel, autobus) a chvala bohu som nemala žiadne problémy.:)
Ak vás ešte niečo zaujíma napíšte mi to.


Len pre info - embossované karty sú väčšinou od VISA olebo MASTERCARD. Niektoré z hotelov a väčšina leteckých spoločností akceptuje aj DINERS CLUB. Obmedzene v Európe aj AMERICAN EXPRESS.