drako
17.11.06,12:30
Na výpise z OTP banky mám uvedenú len jednu položku v časti suma a to 17,36 Sk
Iba v komentári na výpise je uvedené že daň z úroku bola zrazená vo výške 3 Sk.

Keď si vyžiadam výpis s detailami vyzerá takto:

dátum: .....
valuta .......
suma: 17,36
zostatok po transakcii .....
protiúčet ................
názov operácie: zúčtovanie úrokov 20,36
KS: .....
VS: .....
pridané komentáre: daň z úrokov:3,00

Kto má skúsenosť s takými výpismi v ktorých dve rôzne položky uvedú ako jednu?
Ako by ste to zaúčtovali ?
viktoria
17.11.06,12:42
Ja to účtujem zvlášť. Ako 2 položky. Úroky ako kredit a daň z úrokov a debet.
katarina.j
17.11.06,14:25
Na výpise z OTP banky mám uvedenú len jednu položku v časti suma a to 17,36 Sk
Iba v komentári na výpise je uvedené že daň z úroku bola zrazená vo výške 3 Sk.

Keď si vyžiadam výpis z detailami vyzerá takto:

dátum: .....
valuta .......
suma: 17,36
zostatok po transakcii .....
protiúčet ................
názov operácie: zúčtovanie úrokov 20,36
KS: .....
VS: .....
pridané komentáre: daň z úrokov:3,00

Kto má skúsenosť s takými výpismi v ktorých dve rôzne položky uvedú ako jednu?
Ako by ste to zaúčtovali ?

dan z urokov - tie 3 sk zaučtovat v jednoduchom účtovníctve do položky v peňažnom denníku - Odvod dane. a ten rozdiel - čiže sumu 17,36 zaučtovať ako kreditný úrok - dať v peňažnom denníku do príjmov, ktoré ovplyvňujú základ dane - podľa toho v akom účt.programe to účtujete - ja to dávam do kolonky- iné príjmy.
andrej_rv
17.11.06,14:33
dan z urokov - tie 3 sk zaučtovat v jednoduchom účtovníctve do položky v peňažnom denníku - Odvod dane. a ten rozdiel - čiže sumu 17,36 zaučtovať ako kreditný úrok - dať v peňažnom denníku do príjmov, ktoré ovplyvňujú základ dane - podľa toho v akom účt.programe to účtujete - ja to dávam do kolonky- iné príjmy.Do ostatných zdaniteľných príjmov sa musí zaúčtovať celý príjem pred zdanením - t.j. 20,36 Sk (+) a do výdavkov neovplyvňujúcich daň zrazený preddavok 3,- Sk (-), pretože potom by zostatok účtu v denníku nesedel s výpisom.
mgm
17.11.06,15:52
iný zdanit. príjem +20,36
daň z príjmu - 3,00

17,36

aspoň v Alfe
drako
19.11.06,08:11
OK,takže do 2 riadkov v Peňaž.denníku.Ďakujem.
drako
19.11.06,08:28
OK, takže to naúčtujem do 2 riadkov aj keď "suma "je jedna.

To isté je aj pri bankových poplatkoch.Popl.za vedenie účtu a popl.za výber v hotovosti .Jedna suma.Rozpis len v komentári.Rozpisujete aj to na dva riadky, keď obe položky sú pr.réžia?
liba2
19.11.06,08:37
OK, takže to naúčtujem do 2 riadkov aj keď "suma "je jedna.

To isté je aj pri bankových poplatkoch.Popl.za vedenie účtu a popl.za výber v hotovosti .Jedna suma.Rozpis len v komentári.Rozpisujete aj to na dva riadky, keď obe položky sú pr.réžia?Ja nie, ak je vo výpise za tieto služby len 1 sumu, zapíšem ju ako bankové poplatky jednou sumou. Každá banka však toto robí inak. Poznám aj takú, ktorá to zapíše vo výpise samostatnými položkami - teda vo viacerých sumách.
drako
21.11.06,11:55
iný zdanit. príjem +20,36
daň z príjmu - 3,00

17,36

aspoň v Alfe
----------------------------------------------------------------
dnes som to v Alfe vyskúšal ale mi začalo blbnúť číslovanie dokladov.Druhú položku som totiž musel prepísať aby bolo to isté číslo dokladu.Ako to robíš?
mgm
21.11.06,15:49
Spôsob číslovania pokl. dokladov si nastav vo formulári "REŽIM ÚČTOVANIA", alebo hneď pri účtovaní aj po stlačení tlačídla F7, vedľa poľa ČÍSLO DOKLADU.
Ak chceš napr. pri výpise z BÚ, aby si mal pri viacerých položkách to isté číslo - nastav si FORMÁT AKTUÁLNEJ BUNKY - POČÍTADLO - +1 PRI ZMENE DáTUMU, INAK PONECHAŤ.
Ak máš mesačný výpis + 1 PRI ZMENE MESIACA, INAK PONECHAŤ
drako
24.11.06,18:59
Ďakujem vyskúšam.