vgabka
09.12.04,13:03
Viem, že ohľadom lízingu tu bolo popísané veľa, aj som nazrela do archívu, ale to čo hľadám som nenašla. Vychádzam z príkladu Ing. Cenigovej, ktorá uvádza, že do nákladov pri lízingu ide rovnomerný podiel finančných nákladov a odpisy. Ona v príklade uvádza osobné auto s dobou prenájmu 36 mesiacov. Odpisy má uvedené na obdobie 5 rokov. Pravdepodobne tými odpismi myslí účtovné odpisy, či nie? A potom na konci roka je potrebné vypočítať odpisy na daný počet mesiacov prenájmu a rozdiel považovať za odpočítateľnú položku? Vysvetľujem si to dobre? Prosím, poraďte.
vgabka
09.12.04,12:28
Viem, že na tejto porade už mnohí žijú skôr prípravami na vianočné sviatky, ale aj napriek tomu skúste poradiť.
emily
09.12.04,13:38
Neviem či dobre rozumiem. Príklad som nečítala. Samozrejme, keď robíš účtovné odpisy 5 rokov a doba lízingu sú tri roky , potom daňové odpisy prepočítaš a sú vyššie, takže rozdiel ponižuje hosp. výsledok.
vgabka
09.12.04,15:34
Emily, ale numusím sa pre výpočet daňových odpisov riadiť odpisovou skupinou 1, teda odpisovať 4 roky? Ináč si ma dobre pochopila.