Miska 1
17.11.06,16:15
Učtujem správne o aute zaradeného do firmy ? Do daňových nákladov dávam : opravy auta,daň z motorových vozidiel , zákonné poistenie , spotrebu pohonných hmôt len na základe účteniek z púmp ( presne ako platili za naftu) a šofer si vedie knihu jázd.Čo som pozerala podobné témy boli spomínané aj niake mesačne prepočty učteniek podla ceny pohonných hmôt. Ostala som zaskočená či vôbec dobre učtujem.Ďakujem
Paula
17.11.06,15:21
Učtujem správne o aute zaradeného do firmy ? Do daňových nákladov dávam : opravy auta,daň z motorových vozidiel , zákonné poistenie , spotrebu pohonných hmôt len na základe účteniek z púmp ( presne ako platili za naftu) a šofer si vedie knihu jázd.Čo som pozerala podobné témy boli spomínané aj niake mesačne prepočty učteniek podla ceny pohonných hmôt. Ostala som zaskočená či vôbec dobre učtujem.Ďakujem
´
Prepočet urobíš na základe nákupu poh. hmôt a nároku na ich spotrebu podľa údajov v techn. preukaze daného auta v náväznosti na knihu jázd. Tento prepočet sa robí spravidla k 31.12. (je dobré robiť častejšie), prípadná nadspotreba sa potom v uzávierkových operáciach preúčtuje na výdavok neovpl. základ dane.
Miska 1
17.11.06,16:11
Som povinná robiť tento prepočet? Čo mám spraviť s nákladnym autom ktorý nakladá pracne suroviny a abnormálne spotrebuje pohonné hmoty lebo stojí na miest a jej aj staré tak veľa poh. hmôt spotrebuje. U neho si počítame pre vlastný prehľad aj spotrebu a vychádaza až 89 litrov na 100 km.
Danila
17.11.06,20:16
Som povinná robiť tento prepočet? Čo mám spraviť s nákladnym autom ktorý nakladá pracne suroviny a abnormálne spotrebuje pohonné hmoty lebo stojí na miest a jej aj staré tak veľa poh. hmôt spotrebuje. U neho si počítame pre vlastný prehľad aj spotrebu a vychádaza až 89 litrov na 100 km.V internom predpise si stanovíš spôsob uplatňovania týchto výdavkov. Je prirodzené, že tieto vozidlá majú objektívne vyššiu spotrebu podľa povahy použitia. Stanovíš si ju vlastným sledovaním spotreby, alebo zadaním stanoviť túto spotrebu k tomu určeným odborným dodávateľom. Takto objektívne posúdená nadspotreba uvedená v internej smernici bude pre teba daňovým výdavkom.