sandrikus
17.11.06,15:23
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. O pol roka planujeme otvorit kozmeticky salon+wellness. V nasom regione je takychto projektov velmi malo. Myslite, ze mam nejaku sancu ziskat nenavratny financny prispevok alebo cerpanie z fondov EU? asi nie, co?
Dakujem sa odpoved.
Aljok
17.11.06,15:10
Musíš byť minimálne 4 mesiace vedený na úrade práce a potom požiadať o dotáciu z EU fondov. Je to dotácia na začatie podnikania pri založení živnosti.
sway
17.11.06,16:09
Ahojte,
chcem Vás poprosiť o Váš názor. O pol roka planujeme otvorit kozmeticky salon+wellness. V nasom regione je takychto projektov velmi malo. Myslite, ze mam nejaku sancu ziskat nenavratny financny prispevok alebo cerpanie z fondov EU? asi nie, co?
Dakujem sa odpoved.

Moja skúsenosť je taká, že už nie je podmienkou aby si bol evidovaný na ÚP, stačí, že ideš vytvoriť nové pracovné miesta, či už pre seba, alebo i pre ďalších nádejných zamestnancov, ale celá záležitosť s dotáciami je závislá od jednotlivých regiónov, takže podľa miesta podnikania sa vyber na príslušný ÚP a určite Ti dajú informácie aj tlačivá - treba si pripraviť dobre vypracovaný podnikateľský zámer a celý postup ako na to, Ti povedia.Ja som už takto pomáhala vybaviť dotácie vo viacerých regiónoch a príspevky boli rôzne, ale vždy boli.
Držím palec;)