jued
18.11.06,10:39
Ahojte, mám nasledovný problém. Stala som sa konateľkou a jedinou spoločníčkou už existujúcej spoločnosti s.r.o. v 04/2006. V súčasnosti som obdržala od dvoch firiem súčasne a to INFORMATIK spol. s r.o. a FIRMINFO spol. s r.o , že mám zaplatiť poplatok jednému vo výške 2.185,-Sk a druhému vo výške 2.299,-Sk za návrh zápisu do Registra obchodu a živnosti. Som povinná tieto poplatky uhradiť? Ukladá mi túto povinnosť nejaký zákon? Ďakujem Vám za radu.
sway
18.11.06,09:49
Ahojte, mám nasledovný problém. Stala som sa konateľkou a jedinou spoločníčkou už existujúcej spoločnosti s.r.o. v 04/2006. V súčasnosti som obdržala od dvoch firiem súčasne a to INFORMATIK spol. s r.o. a FIRMINFO spol. s r.o , že mám zaplatiť poplatok jednému vo výške 2.185,-Sk a druhému vo výške 2.299,-Sk za návrh zápisu do Registra obchodu a živnosti. Som povinná tieto poplatky uhradiť? Ukladá mi túto povinnosť nejaký zákon? Ďakujem Vám za radu.

Nič neplať!!! - takýchto nám chodilo kopu, nemá to žiadny zákonný podklad!
Platí sa len Ministerstvu spravodlivost SR - neviem či sa nezmenil názov - za zápis v Obchodnom vestníku. ;)
Danila
18.11.06,09:56
Nič neplať!!! - takýchto nám chodilo kopu, nemá to žiadny zákonný podklad!
Platí sa len Ministerstvu spravodlivost SR - neviem či sa nezmenil názov - za zápis v Obchodnom vestníku. ;)Súhlasím a len dodám, že podľa sadzobníka správnych poplatkov a spôsobu ich úhrady sa jedná o tieto formy:
- poštovou poukážkou
- kolkom
- prevodom z účtu.
jued
18.11.06,09:58
Odvolávajú sa na to , že ide o týždennú aktualizáciu na internete a CD-Rom "Register obchodu a živností" a že obsah zápisu nie je v žiadnom spojení so zákonom, ktorý ustanovuje vykonávanie predpisu upravujúceho zverejňovanie údajov v obchodnom registri podľa § 770 zákona č. 513/1991 Zb. Takže nemusím, že ?
sway
18.11.06,09:59
Odvolávajú sa na to , že ide o týždennú aktualizáciu na internete a CD-Rom "Register obchodu a živností" a že obsah zápisu nie je v žiadnom spojení so zákonom, ktorý ustanovuje vykonávanie predpisu upravujúceho zverejňovanie údajov v obchodnom registri podľa § 770 zákona č. 513/1991 Zb. Takže nemusím, že ?

určite NIE ;)
jued
18.11.06,10:00
Súhlasím a len dodám, že podľa sadzobníka správnych poplatkov a spôsobu ich úhrady sa jedná o tieto formy:
- poštovou poukážkou
- kolkom
- prevodom z účtu.

Od týchto firiem mi prišla poštová poukážka.
jued
18.11.06,10:05
Ďakujem Vám za pomoc.