martinius
18.11.06,17:55
Dobrý deň,veľakrát som tu už videla podobné problémy súvisiace so založením a vznikom spoločnosti a až teraz som natrafila na niečo,čo vám môže pomôcť :

V novozaložených obch.spoločnostiam a družstvách sa začína účtovať až dňom vzniku (teda dňom zápisu od OR!!!).Od dňa založenia (teda podpísania spoločenskej zmluvy alebo zakladateľ.listiny) všetky záležitosti vybavujú oprávnené osoby,ktoré konajú v mene spoločnosti pred jej vznikom.Pohľadávky,ktoré týmto osobám vzniknú (napr.za zaplatené zriaďovacie náklady), sa uplatnia voči spoločnosti až dňom jej vzniku.
1. účtovným prípadom (ak nie je ZI úplne splatené pred dňom vzniku) je
353/411 alebo 221/411 (211/411),ak bolo ZI splatené.
Dané zápisy sú vlastne toto:
353/411 je vlastne 353/701 a 701/411.
A pod.
Otváracia súvaha a jej náležitosti upravuje § 17 zákona o účtovníctve.A ešte aj Postupy účtovania § 25 - Otváracia súvaha zostavená ku dňu zápisu spoločnosti do obchodného registra obsahuje splatené vklady, pohľadávku vo výške nesplatených vkladov, zriaďovacie náklady, základné imanie zapísané do obchodného registra, emisné ážio, rezervný fond a ďalšie skutočnosti uvedené v písomnostiach súvisiacich zo založením a vznikom spoločnosti (napr.záväzok voči tomu,kto uhradil zriaďovacie náklady).
Danila
18.11.06,18:06
Dobrý deň,veľakrát som tu už videla podobné problémy súvisiace so založením a vznikom spoločnosti a až teraz som natrafila na niečo,čo vám môže pomôcť :

V novozaložených obch.spoločnostiam a družstvách sa začína účtovať až dňom vzniku (teda dňom zápisu od OR!!!).Od dňa založenia (teda podpísania spoločenskej zmluvy alebo zakladateľ.listiny) všetky záležitosti vybavujú oprávnené osoby,ktoré konajú v mene spoločnosti pred jej vznikom.Pohľadávky,ktoré týmto osobám vzniknú (napr.za zaplatené zriaďovacie náklady), sa uplatnia voči spoločnosti až dňom jej vzniku.
1. účtovným prípadom (ak nie je ZI úplne splatené pred dňom vzniku) je
353/411 alebo 221/411 (211/411),ak bolo ZI splatené.
Dané zápisy sú vlastne toto:
353/411 je vlastne 353/701 a 701/411.
A pod.
Otváracia súvaha a jej náležitosti upravuje § 17 zákona o účtovníctve.A ešte aj Postupy účtovania § 25 - Otváracia súvaha zostavená ku dňu zápisu spoločnosti do obchodného registra obsahuje splatené vklady, pohľadávku vo výške nesplatených vkladov, zriaďovacie náklady, základné imanie zapísané do obchodného registra, emisné ážio, rezervný fond a ďalšie skutočnosti uvedené v písomnostiach súvisiacich zo založením a vznikom spoločnosti (napr.záväzok voči tomu,kto uhradil zriaďovacie náklady).Ty si objav Porady. Nepotrebuješ sa pýtať, rovno si prišiela poradiť. Tak vďaka. Ak takto budeš pokračovať ďalej, nebudem Ťa môcť oceniť.Také tlačítko je o niečo nižšie.