vladan
09.12.04,15:13
Ahojte poraďáci,

chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri hľadaní auditorskej firmy na overenie účtovnej závierky. Určite je tu vás taká, aspoň malá kopka zamestnancov, resp. majiteľov firiem, kde ste už živého auditora videli.
Neviem, či to bude reklama, ak to tu hodíte, ale ak by sa ozval Richard, že je, tak mi prosím pošlite kontakty ako súkromnú správu.
Stačia mi len telefónne čísla a sídla týchto auditorov, o ostatné sa už postarám.

apropo, rada si vypočujem všetky odporúčania, akým nástrahám :) sa vyhnúť pri hľadaní auditorskej firmy

ďakujem
Pekný deň
Luna
09.12.04,14:44
Napíš odkiaľ si.Pošlem Ti zajtra zoznam auditorov. Ja spolupracujem s auditorkou v našom meste.Auditor Ti musí poradiť,nehrozia Ti žiadne nástrahy.
GABRIELA
09.12.04,17:06
Neviem odkiaľ si, ale ja som mala audit 1x , bola to auditorska firma z Blavy, boli super. Takmer nič nenašli zle, len také drobnosti, a popri tom mi v mnohom pomohli. Názov firmy pošlem cez súkromnú poštu.
Nike
09.12.04,17:18
Ahoj Vladan, podliehame auditu zo zákona, takže mám s audítormi svoje skúsenosti, zatiaľ len dobré. V Košiciach však nikoho nepoznám. Z mojej skúsenosti môžem povedať, že každý sa snažil pomôcť a nie potopiť. Pravda je, že som tam nemal nič nezákonné. Mne sa viac osvedčili jednotlivci FO, ako veľké firmy, lepšie sa mi s nimi robilo, ale to je len moja skúsenosť. Držím palce pri výbere.
vladan
10.12.04,04:57
Napíš odkiaľ si.Pošlem Ti zajtra zoznam auditorov. Ja spolupracujem s auditorkou v našom meste.Auditor Ti musí poradiť,nehrozia Ti žiadne nástrahy.
ozaj, som z Košíc :-)
judy
10.12.04,05:53
ozaj, som z Košíc :-)Skus sa pozriet na webovu stranku auditorov - najdes tam zoznam clenov.
www.skua.sk (http://www.skua.sk/)
Mirkaska
16.08.05,11:35
Nová a.s. bude mať prvýkrát za rok 2005 overovanú účtovnú závierku auditorom. Prišiel nám návrh zmluvy aj s navrhovanou odmenou - len na základe úvodného 1-hodinového sedenia. Zdá sa mi to dosť málo na určenie sumy. Od čoho sa odvíja výška odmeny auditora?

Ak môžte niekto poradiť, čo je dobré mať uvedené v zmluve, na ktoré ustanovenia by sa nemalo zabudnúť, na čo si treba dať pozor a ktoré činnosti by mala odmena audítora zahŕňať okrem overenia účtovnej závierky, účasti na fyzickej inventúre atď. Mal by spolupracovať na zostavení účtovnej závierky (a poznámok) alebo nie, mal by poradiť s účtovnými problémami?

Ďakujem.
KEJKA
17.08.05,19:33
Nová a.s. bude mať prvýkrát za rok 2005 overovanú účtovnú závierku auditorom. Prišiel nám návrh zmluvy aj s navrhovanou odmenou - len na základe úvodného 1-hodinového sedenia. Zdá sa mi to dosť málo na určenie sumy. Od čoho sa odvíja výška odmeny auditora?

Ak môžte niekto poradiť, čo je dobré mať uvedené v zmluve, na ktoré ustanovenia by sa nemalo zabudnúť, na čo si treba dať pozor a ktoré činnosti by mala odmena audítora zahŕňať okrem overenia účtovnej závierky, účasti na fyzickej inventúre atď. Mal by spolupracovať na zostavení účtovnej závierky (a poznámok) alebo nie, mal by poradiť s účtovnými problémami?

Ďakujem.audítori majú odporúčaný vzorec a údaje z hodinového sedenia sú postačujúce, ak s tým súhlasí klient. Zmluva má prredpísanú formu z komory audítorov, tiež by sa nemala meniť. žiadajte vyhlásenie, že je audítor postený - musí byť zo zákona.
Jana Acsová
18.08.05,06:21