mada
09.12.04,18:39
Nepoznam presne znenie tohto zakona, akym sposobom ako majitelka Internetovej citarne mozem poskytovat sluzby zalohovanie, archivacia tak, aby to nebolo v rozpore so zakonom http://www.porada.sk/images/icons/icon5.gif Mada
bepo
09.12.04,18:20
Asi by si si mala najskôr prečítať zákon,ale z vlastných cd-čiek je legálne robiť si záložné kópie re seba.Takže ak si niekto prinesie vlastné originálne cd,môžeš z neho urobiť pre neho kópiu.
hron
09.12.04,18:38
Tot ponukam vycuc na http://www.bsa.sk/content/object.asp?id_object=580
paragraf 24 hovori o rozmnozeninach . Je len potom uz len otazkou kvality vaseho pravnika, ci poskytovanie sluzieb zalohovania alebo archivacie inej osobe nie je v rozpore z odsekmi 1 a 2, ktory nic nehovori o SPOSOBE ziskania rozmnozeniny.
Jara
20.01.05,12:42
Neviete mi poradit :zdruzenie na pomoc ludom s dusevnym ochorenim ziskalo grant na vyrobu dokument.filmu a ako zdruzenie musime najat tim odbornikov a to scenarista, kameraman ap. ake mame s nimi uzatvorit zmluvy aby sme mali ako zdruzenie autorske prava a nedostali sa do sporu so scenaristom, kameramanom ap. o autorstvo.
Jara
25.01.05,08:47
Naozaj mi nikto nevie poradit ako to vyriesit..._
Luba2
25.01.05,08:59
Presne texty Ti asi neporadim, ale mohla by si s nimi uzatvoriť autorské zmluvy (zmluvy podľa autorského a občianskeho zákonníka), kde presne upravíte jednotlivé autorské práva (nielen na celok, ale aj na jeho jednotlivé časti, resp. práce) majú autori autorské právo. Pozor však pri vyplácaní odmien - jedná sa potom o autorské honoráre, treba okrem iného odviesť odvody do literárneho fondu, alebo fondu výtvarných umení podľa toho o aké dielo ide - za Vás 1% a z každého honoráru ešte 2%.
Evanka
25.01.05,13:55
Podla mna ak chcete mat vy autorske prava, menalo by to byt na Autorsku zmluvu podla Autorskeho zakona, ale na kvazi zamestnanecku zmluvu. Napr. aj DoVP. Skus si pozriet Autorsky zakon z roku 2003.
krikra
31.01.05,14:48
treba pozriet co sa da v ramci zakona, ja osobne pri dodavke softveru na kluc davam do zmluvy tieto dva body nech su vsetci spokojni, tj. ja, firma a firemna uctovnicka:

Autor sa zaväzuje, že neudelí povolenia na použitie vytvorených programových prostriedkov inej osobe. Objednávateľovi udeľuje súhlas na neobmedzené použitie týchto prostriedkov.
Dielo sa stava po zaplateni majetkom firmy XXX
D123
04.03.06,20:09
Nie som si ista Evanka ...........ZP par 223 odst.3 (Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru): Tieto dohody nemožno uzatvárať na činnosti, ktoré sú predmetom ochrany podľa autorského zákona.
Blacknigga
06.11.08,15:54
Dobry den chcem sa spytat: surfovanim po nete som nasiel vela warez-stranok s obsahom na linky z ktorych je mozne stiahnut software a filmi zaujimalo by ma ci je toto legalne.Cize ak by som si vytvoril taketo forum ja a uzivatelia tohto fora by tam vkladali tzv. mrtve linky - odkazy na stiahnutie softwaru vratane mna, porusujeme tym zakon?