tinockaaa
19.11.06,12:42
chcela by som sa opýtať, čo mám ako čerstvý zamestnávateľ všetko urobiť aby som mohla zamestnávať dvoch zamestnancov. a taktiež by som sa chcela opýtať, či sa dá zamestnať a prihlásiť nový zamestnanec aj uprostred mesiaca? alebo to musí byť len na začiatku mesiaca? dá sa k zajtrajšiemu dátumu podpísať pracovná zmluva? Ďakujem vám vopred za radu.
Lucy
19.11.06,11:51
Nikde nie je napísané, že nového zamestnanca môžeš zamestnať len k prvému dňu nového mesiaca. Vznik pracovného pomeru závisí od dohody dvoch strán, zamestnávateľa a zamestnanca, preto závisí od nich, aký dátum si dohodnú ako deň nástupu do zamestnania alebo dátum vzniku pracovného pomeru.

Ak chceš zamestnať nových zamestnancov napr. od zajtra, tak musíš nahlásiť nových zamestnancov do Sociálnej poisťovne, a to pred nástupom do práce. a potom do 8 dní od vzniku pracovného pomeru na zdravotnú poisťovňu.

Ako nový zamestnávateľ: prihlásiť sa na Sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu, Daňový úrad.

To je v skratke. Inak je tu mnoho tém rozobratých...
JankaO
19.11.06,11:54
chcela by som sa opýtať, čo mám ako čerstvý zamestnávateľ všetko urobiť aby som mohla zamestnávať dvoch zamestnancov. a taktiež by som sa chcela opýtať, či sa dá zamestnať a prihlásiť nový zamestnanec aj uprostred mesiaca? alebo to musí byť len na začiatku mesiaca? dá sa k zajtrajšiemu dátumu podpísať pracovná zmluva? Ďakujem vám vopred za radu.

-registrácia na DÚ ako plátca dane zo záv.činnosti
-registrácia zamestnávateľa do soc. poisťovne a zdrav. poisťovní podľa zamestnancov
-založenie účtu na SF, zabezpečenie stravovania pre zamestnancov
-spisať pracovné zmluvy aspoň deň pred nástupom do prac.pomeru.
-deň dopredu nahlásiť zamestnancov do soc. poisťovne
-do 8 dní nahlásiť zamestnancov do ZP
So zamestnancom je možné uzatvoriť prac.pomer kedykoľvek, no deň dopredu ho treba prihlásiť do soc.poisť.
zatiaľ je to všetko, na čo som si spomenula.
Paula
19.11.06,11:59
Osobitný účet na SF nie je povinný.
Danila
19.11.06,12:13
Podľa zaradenia zamestnanca:/ napr. vodič a pod.../
-vstupná lekárska prehliadka
- školenie BOZ