gabri
09.12.04,22:23
Potrebovala by som poradit zrejme s jednoduchou vecou:zamestnanec je na OCR-ke, doklad od lekara som odovzdala v SP.Aj tak uhradzam zamestnancovi tych 55%?
Daska
09.12.04,21:26
OCR hradi socialna
gabri
09.12.04,21:29
Ja som to tiez tak vedela, lenze som nahodila v MRP pocet dni OCR a hned sa mi vynorila tabulka- 55% atd. Celkom ma to "vyviedlo z miery"
Heni
09.12.04,21:30
vsetko plati SP, ale ak je OCR dlhsia ako 10 kal. dni, treba to oznamiť výkazom do SP (horná hranica OCR nie je stanovená)
Heni
09.12.04,21:32
Ja som to tiez tak vedela, lenze som nahodila v MRP pocet dni OCR a hned sa mi vynorila tabulka- 55% atd. Celkom ma to "vyviedlo z miery"
hm,hm, MRP... :rolleyes:
fizzy
04.09.07,06:49
Prosim Vas, mam prvykrat zamestnanca na OCR.
Poradite ako postupovat? Ma si od lekara vypitat potvrdenie to donesie do firmy kde ho potvrdime a zaniest do SOC poist? alebo aky prosim vas postup? A este otazka, ma niekto skusenosti s OCR v MRP?
dakujem
brikina
04.09.07,06:59
lekar vystavi Osetrovne, ty vyplnis patricne kolonky a odovzdas do Soc poist. Nepreplacas nic, vsetko plati socialka. Ak je na OŠ dlhcie ako 10 dni prerušuješ mu poistné na Registračnom liste. V MRP robim v dosovskom programe.
Martina12345
04.09.07,07:30
ešte musíš do zdravotnej poisťovni nahlásiť začiatok a koniec OČR
fizzy
04.09.07,07:59
Takze zanesiem potvrdenie nieco ako na PN, len s rozdielom ze to donesiem po ukonceni OCR (ak bude trvat do 10dni).
Nahlasim zaciatok a koniec v ZP na nejakom tlacive na to urcenom alebbo len formou listu s prefotenou OCR?
Ja robim v MRP Win, tam zadam neodrobene tie dni?
veronikasad
04.09.07,08:15
Prosim Vas, mam prvykrat zamestnanca na OCR.
Poradite ako postupovat? Ma si od lekara vypitat potvrdenie to donesie do firmy kde ho potvrdime a zaniest do SOC poist? alebo aky prosim vas postup? A este otazka, ma niekto skusenosti s OCR v MRP?
dakujem
pozri : http://www.porada.sk/t59866-ocr.html
Martina12345
04.09.07,09:10
Do ZP to nahlásiš na tlačive, na ktorom prihlasuješ a odhlasuješ zamestnancov- oznámenie zamestnávateľa o poistencov pri zmene platiteľa poistného va verejné zdravotné poistenie. Myslím , že je to bod O.1 - pozri si poučenie u ZP.
fizzy
04.09.07,11:34
Prosim vas, mam este jednu otazku a to ohladne potvrdenia o prijme. Minuly rok robili mzdy externe jedna firma. Takze nemam to v MRPcku. To potvrdenie o prijme sa ma odovzdat na tlacive soc. poist. viete mi poradit kde by som ho nasiel?
dakujem vam, mam trocha z toho nervy :(
nikulik
04.09.07,11:51
Je to na stranke www.socpoist.sk, v časti formuláre, konkr. Nemocenske poistenie.
Kazu
04.09.07,11:52
Potvrdenie o príjme ti pošlú zo Soc. poisťovne po tom ako obdržia OČR.
fizzy
05.09.07,07:40
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
takze toto tlacivo?
katka50
05.09.07,07:55
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku
takze toto tlacivo?
Áno.Toto:)
fizzy
05.09.07,11:54
OKi...bol som v soc poist. takze odovzdal som potvrdenu OCR od lekara a zamestnavatela, vymeriavaci zaklad uz mali v SP lebo zamestnanec uz bol na OCR tento rok.
Takze vsetko je OK, teraz uz iba nejako to nahadzat do MRP :(
veronikasad
05.09.07,14:12
OKi...bol som v soc poist. takze odovzdal som potvrdenu OCR od lekara a zamestnavatela, vymeriavaci zaklad uz mali v SP lebo zamestnanec uz bol na OCR tento rok.
Takze vsetko je OK, teraz uz iba nejako to nahadzat do MRP :(
Nerobím mzdy v MRP, ale mal by to byť podobný kod ako PN-ka od 11. dňa.

--------
Veronika
vysokan
07.11.07,09:08
ešte by som mal otázku na túto tému.
Aké potvrdenie mi zostáva o OČR pre prípad kontroly? Pretože mi zamestnanec doniesol nejaké dvojstranné tlačivo, ktoré koniec koncov vypľňal on, a poslali sme to do SP. Neskôr som dostal avízo od Soc. poisťovne aby som vystavil potvrdenie o príjme... ale mne nič nezostalo....
Aké potvrdenie mi malo zostať?

ďakujem
veronikasad
07.11.07,09:11
ešte by som mal otázku na túto tému.
Aké potvrdenie mi zostáva o OČR pre prípad kontroly? Pretože mi zamestnanec doniesol nejaké dvojstranné tlačivo, ktoré koniec koncov vypľňal on, a poslali sme to do SP. Neskôr som dostal avízo od Soc. poisťovne aby som vystavil potvrdenie o príjme... ale mne nič nezostalo....
Aké potvrdenie mi malo zostať?

ďakujem
Potvrdenie o príjme je tlačivo sociálnej poisťovne, na ktorom potvrdzuješ príjem - vymeriavací základ za predch.kal. rok - ak bol zamestnancom u vás. Ak robíš mzdy cez SW, nájdeš toto tlačivo priamo v programe.

-------
Veronika
Anja111
07.11.07,09:12
ešte by som mal otázku na túto tému.
Aké potvrdenie mi zostáva o OČR pre prípad kontroly? Pretože mi zamestnanec doniesol nejaké dvojstranné tlačivo, ktoré koniec koncov vypľňal on, a poslali sme to do SP. Neskôr som dostal avízo od Soc. poisťovne aby som vystavil potvrdenie o príjme... ale mne nič nezostalo....
Aké potvrdenie mi malo zostať?

ďakujem
Ja si tlačivo OČR odfotím a založím. A nechávam si aj kopiu Potvrdenia... V dochádzke vyznačím OČR na príslušné dni...
seda
04.04.08,09:57
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ja som dostala od zamestnanca papierik výmenný lístok na tom je napísané meno a r.č. dieťaťa a napísané celodenné ošetrenie dieťaťa v doprovode otca je to za 1 deň. Podľa toho čo som sa dočítala v predchádzajúcich príspevkoch toto mám doložiť na sociálku? Nemá byť to potvrdenie ako napr. PN? Ďakujem.
Zoltán Kovács
04.04.08,09:59
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ja som dostala od zamestnanca papierik výmenný lístok na tom je napísané meno a r.č. dieťaťa a napísané celodenné ošetrenie dieťaťa v doprovode otca je to za 1 deň. Podľa toho čo som sa dočítala v predchádzajúcich príspevkoch toto mám doložiť na sociálku? Nemá byť to potvrdenie ako napr. PN? Ďakujem.

Podľa mňa je to potvrdenie o návšteve lekára, za ktoré má zamestnanec nárok na platené voľno podľa §141 ZP.
seda
04.04.08,10:09
Ďakujem za odpoveď, aj mne to pripadá ako tzv. §, len neviem či to do mzdy môžem takto dať.
Zoltán Kovács
04.04.08,10:14
Ďakujem za odpoveď, aj mne to pripadá ako tzv. §, len neviem či to do mzdy môžem takto dať.

Keď je to potvrdené lekárom tak áno. Ak vo firme nepoužívate priepustky, tak zamestnanec musí nejakou formou zaobstarať potvrdenie, a zrejme lekár vydal takéto.