llf
20.11.06,06:42
Známy ma následujúci problém.
Býva s rodičmi v jednom byte, kde na jeho matku je vystavená exekúcia v celkovej hodnote xxx Skk. Aké su pravomoci exekutora ? V pripade exekucie moze vziat aj predmety patriace do vlastnictva jej syna ?
sway
20.11.06,06:17
Známy ma následujúci problém.
Býva s rodičmi v jednom byte, kde na jeho matku je vystavená exekúcia v celkovej hodnote xxx Skk. Aké su pravomoci exekutora ? V pripade exekucie moze vziat aj predmety patriace do vlastnictva jej syna ?

Ja len laicky - sedliackým rozumom, treba aby mal syn doklady o nadobudnutí svojho majetku - dala by som si tú námahu a ošetrila by som si to zoznamom a bločkami a čestným prehlásením syna, že tie veci si zakúpil on a sú jeho vlastníctvom, vtedy by nemal exekútor na ne siahnúť... počkaj či sa nájde niekto fundovaný - to je len môj názor a tak by som postupovala ;)
účtovník 007
20.11.06,10:46
Známy ma následujúci problém.
Býva s rodičmi v jednom byte, kde na jeho matku je vystavená exekúcia v celkovej hodnote xxx Skk. Aké su pravomoci exekutora ? V pripade exekucie moze vziat aj predmety patriace do vlastnictva jej syna ?

Áno môže vziať aj predmety patriace jej synovi. Dôkazné bremeno, že veci sú jeho majetkom je na synovi.Bude potrebovať doklady o zakúpení uvedených vecí. Exekútor nemusí dokazovať nič.
A chcem upozorniť na to, že ak exekútor bude mať podozrenie, že z bytu boli nejaké veci odnesené, môže požiadať súd o povolenie na domovú prehliadku osoby u ktorej je predpoklad, že predmetné veci vzala do úschovy. Taká exekúcia, ak v byte bývajú viacerí, je poriadny problém. Ja by som určite kontaktovala exekútora, ak matka môže splácať, dohodnúť splátkový kalendár. Ak nemá z čoho splácať- nie je zamestnaná, exekútor pôjde po byte(ak je jej ,alebo ho má v BSM s manželom). Určite sa mu nebude chcieť naťahovať s televízorom, videom...a pod. Ale ak nemá nič iné, zoberie aj predmetné veci a zariadenie bytu.