maria87
20.11.06,08:06
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, že je to všetko. takže k 15. dňu v mesiaci posielam na DU oznámenie o zrazených a odvedených preddavkoch za zamestnanca, štvrťročné prehľady sa vykazujú do 30. dňa v mesiaci(napr. január, február, marec, posielam to do 30. apríla?), DPH za zamestnávateľa sa odovzdáva do 25. dňa v mesiaci. Este nejaký hlavný dátum v mesiaci je, na ktorý som neprišla? prosím poradte:D
ekopo
20.11.06,07:11
Všetko je dobre. Zrazené a odvedené preddavky - to je zrážková daň.Ešte odvody za podnikateľa do 8 za predošlý mesiac. A nezabudni na mesačné výkazy do poisťovní - podľa dátumu spracovania miezd.
maria87
20.11.06,07:14
dakujem pekne. to je jasné, že este do ZP a SP. takže to by už malo byť konečne všetko. I hope:cool:
Paula
20.11.06,07:14
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, že je to všetko. takže k 15. dňu v mesiaci posielam na DU oznámenie o zrazených a odvedených preddavkoch za zamestnanca, štvrťročné prehľady sa vykazujú do 30. dňa v mesiaci(napr. január, február, marec, posielam to do 30. apríla?), DPH za zamestnávateľa sa odovzdáva do 25. dňa v mesiaci. Este nejaký hlavný dátum v mesiaci je, na ktorý som neprišla? prosím poradte:D

k 15-temu dňu nasledujúceho mesiaca po vyplatení mzdy/odmeny sa posiela oznámenie o zrážkovej dani, nie o zrazených preddavkoch.
Tweety
20.11.06,07:15
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, že je to všetko. takže k 15. dňu v mesiaci posielam na DU oznámenie o zrazených a odvedených preddavkoch za zamestnanca, štvrťročné prehľady sa vykazujú do 30. dňa v mesiaci(napr. január, február, marec, posielam to do 30. apríla?), DPH za zamestnávateľa sa odovzdáva do 25. dňa v mesiaci. Este nejaký hlavný dátum v mesiaci je, na ktorý som neprišla? prosím poradte:D Opravím: u Zrážkovej dane podľa §43- do 15.dňa mesiaca nasledujúceho mes.odviesť, zaslať aj tlačivo ZD,odvody do poistovní v deň výplaty mzdy, odvod dane zo ZČ do piatich dní. Prípadne ešte preddavky na daň z príjmu, ak sú určené.
maria87
20.11.06,07:23
takže este otázočka, zrazená daň 19% zo mzdy je teda zrážková daň a to tlačivo musím poslať do 15. v mesiaci?
Tweety
20.11.06,07:36
takže este otázočka, zrazená daň 19% zo mzdy je teda zrážková daň a to tlačivo musím poslať do 15. v mesiaci?
Nemusí byť, o zrážkovej dani §43 hovoríme, ak je z príjmu do 5000.- mesačne, nie je podpísané vyhlásenie k zdaneniu, a neuplatňuje sa DB na dieťa. Ak to nie je taký prípad, hovoríme o preddavkovej dani.
maria87
20.11.06,08:01
takže este raz a už na koniec. ked mám HM 14000 a neuplatnujem si danový bonus iba nezdanitel. čast tak posielam to tlačivo na DU? či posielam nejaké iné tlačivo? bože musí ich byť toľko moc? nestačilo by jedno, na ktorom by bolo všetko potrebné?
Tweety
20.11.06,08:14
takže este raz a už na koniec. ked mám HM 14000 a neuplatnujem si danový bonus iba nezdanitel. čast tak posielam to tlačivo na DU? či posielam nejaké iné tlačivo? bože musí ich byť toľko moc? nestačilo by jedno, na ktorom by bolo všetko potrebné?Daň zo ZČ bude preddavková, posielaš kvartálne, do 30 dní po jeho ukončení, prehľad o zrazenej a odvedenej dani.
maria87
20.11.06,08:57
asi sa to bude zdať, že som sprostá, ale nechápem to. vysvetlite mi toto prosím: odvod preddavkov na daň: zamestnávateľ je povinný zrazené preddavky na dan po znížení danového bonusu odviesť svojmu správcovi dane najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripisania mzdy zamestnancovi k dobru.
a
odvod dane: zamestnávateľ je povinný zrazenú daň odviesť na účet svojho miestne príslušného správcu dane najneskôr do patnásteho dna každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac.
ja som zamestnanec, HM 14000 minus poistné a minus dan. tu daň mám teda do kedy odviesť na DU? do piatich dní po dni výplaty alebo do 15. dna v mesiaci? ja som z toho hoten toten, mierne duta. prosim.
maria87
20.11.06,09:07
aha už som to pochopila. Opravte ma ak sa mýlim. takže do 15. dna v mesiaci by som posielala na DU dan, pričom moja mzda by nepresiahla 5000sk mesačne a neuplatnovala by som si nezdanitelnú čast. kedže ja si uplatnujem nezdaniteľnú čast, tak odvod preddavkov na dan bude teda do piatich dní po vyplatení mzdy, že je to tak? či ne?
andrea55
20.11.06,09:46
je to správne
Tweety
20.11.06,09:48
asi sa to bude zdať, že som sprostá, ale nechápem to. vysvetlite mi toto prosím: odvod preddavkov na daň: zamestnávateľ je povinný zrazené preddavky na dan po znížení danového bonusu odviesť svojmu správcovi dane najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripisania mzdy zamestnancovi k dobru.
a
odvod dane: zamestnávateľ je povinný zrazenú daň odviesť na účet svojho miestne príslušného správcu dane najneskôr do patnásteho dna každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac.
ja som zamestnanec, HM 14000 minus poistné a minus dan. tu daň mám teda do kedy odviesť na DU? do piatich dní po dni výplaty alebo do 15. dna v mesiaci? ja som z toho hoten toten, mierne duta. prosim.
Preddavkovú daň, v tvojom prípade ide o preddavkovú, odvádzaš do 5 dní od vyplatenia mzdy. Iba Zrážková daň má iný režim odvodu.
maria87
21.11.06,05:40
I´m so happy