mončika
20.11.06,09:53
Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.
mončika
20.11.06,10:05
Nikto mi neporadí, potrebujem to do DPH za október. Prosím.
AHA
20.11.06,10:26
Neviem v akom účtovníctve to je ale môj názor je, že pri kúpe týchto lístkov
je treba ich zaúčtovať na reprezentačné účely v PU účet 513 v JU - VNZD
DPH sa neodvádza.
ALBO
20.11.06,10:32
Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.
Ja si myslím, že lístky do divadla sú služba (od neplatitela ste asi kupili), no a podľa § 9/3 a 4 by sa to malo zdaniť.
Možno ešte § 42 odvolávka na 49/7c by sa dal využiť, ale neviem či sa toto dá označiť ako kúpa služby na účel zábavy asi v tomto prípade nie.ked ste im len rozdávali lístky
katarina.j
21.11.06,07:12
V jednoduchom účtovníctve sa neuznávajú reprezentačné náklady iba v podvojnom, ak sa nemýlim. Takže ja by som dala kúpu lístkov do výdavkov nezahr.do základu dane a tým pádom by som ani nerozpisovala dph.
pavolp
19.01.07,10:08
Mam podobnu otazocku.ak darujem nejakemu hotelu flasu vina, treba mi nejaky doklad ze som daroval??? Uctujem v JU ako sa to zauctuje???
Prosim dajte mi vediet cim skor!



Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.
Tweety
19.01.07,10:10
Mam podobnu otazocku.ak darujem nejakemu hotelu flasu vina, treba mi nejaky doklad ze som daroval??? Uctujem v JU ako sa to zauctuje???
Prosim dajte mi vediet cim skor!
Ten nákup fľaše bude VNOZD- je to reprezentačné, a to nie je daňovo uznaným nákladom.
pavolp
19.01.07,10:17
neviem co znamena VNOZD. Potrebujem nejaky doklad? alebo netreba nic.Cize ak to takto darujem tak si to nemozem dat do nakladov.co potom s tym?
Tweety
19.01.07,10:19
neviem co znamena VNOZD. Potrebujem nejaky doklad? alebo netreba nic.Cize ak to takto darujem tak si to nemozem dat do nakladov.co potom s tym?
Je to výdavok neovplyvňujúci základ dane.
Čiže, ak ak ho do účtovníctva dáš, alebo nedáš, neovplyvníš tým svoj základ dane.
daniek
19.01.07,10:20
VNOZP znamená výdavok neovplyvňujúci základ dane.
pavolp
19.01.07,10:25
Je to to iste aj ked robim prezentaciu pre urcitu hrstku ludi? Este som chcel napisat, ze ak som platcom dph,meni sa nieco na tom? ale dph musim zaplatit? al? a ak ano tak z akej ceny - nakupnej bez mojej marze?
Dufam ze niesom moc otravny.Dik vsetkym
pavolp
19.01.07,10:26
a co ten doklad.potrebujem najaky podpis od osoby co to prijala???????????
Tweety
19.01.07,10:26
a co ten doklad.potrebujem najaky podpis od osoby co to prijala???????????
Na repre doklad od druhej strany nepotrebuješ.
pavolp
19.01.07,10:30
Dik, a stou DPH asi neviete.Mam skusit inu temu?
Majte sa krasne a dakujem moc
Tweety
19.01.07,10:32
Dik, a stou DPH asi neviete.Mam skusit inu temu?
Majte sa krasne a dakujem moc
Dph si pri repre nemôžeš uplatniť.