kassiopea
10.12.04,08:15
Nemam problem s účtovaním SF, ale s tym, ci mozno SF viesť aj v pokladnici, nie len na BÚ. Viem, ze sa to tak bezne robi, ale myslim, ze v zakone je stanovena povinnost viest ho na osobitnom UCTE. Dakujem! K.
Dada
10.12.04,07:18
Ten osobitný účet sa myslí účet v účtovníctve, nemusí to byť účet v banke.
ZuzanaA
10.12.04,07:21
Súhlasím s Dadou. Kassiopea, len som chcela podotknúť, že netreba zadávať tú istú otázku 2 krát.... (ináč, máš pekné meno :o)
vladan
10.12.04,07:24
prvý príspevok témy sa nedá vymazať ... resp. ak pekne poprosíš Richarda (administrátora), tak on to dá do poriadku :-) ... alebo keď ťa nahlásim, tak to bude vymazané? či jak? :-)))
kassiopea
10.12.04,12:05
DADA ale o ucte v uctovnictve mozme hovorit v podvojnom, ale co v jednoduchom uctovnictve. Ake su tam ucty!?
Braňo
10.12.04,12:38
V jednoduchom máš tiež tvorbu SF a čerpanie SF. Aspoň v MRP.
vladan
10.12.04,12:43
DADA ale o ucte v uctovnictve mozme hovorit v podvojnom, ale co v jednoduchom uctovnictve. Ake su tam ucty?
... existuje v JÚ také niečo ako kniha SF, či sa mi to iba marí? :-))) ... to by mohlo byť ono
jarkra
10.12.04,12:50
Podla postupov pre jednoduché účtovníctvo sa kniha soc.fondu vedie ako pomocná kniha, bližšie pozri opatrenie MF SR č.23586/2002-92 §17 ods.3
resp. citujem:
"Tvorba a čepanie sociálneho fongu sa účtuje v kniha sociálneho fondu ako prírastky a úbytky sociálneho fondu a ako príjmy a výdavky v peňažnom denníku. Ak sú prostriedky sociálneho fondu uložené na osobitnom účte v banke, príspevky do sociálneho fondu sa účetujú v peňažnom denníku ako finančná operácia v priebehu roka. V ostatných prípadoch sa účtujú v rámci uzávierkových účtovných operácií."

Dúfam, že žiadna zmena počas roka nebola
kassiopea
10.12.04,13:13
... existuje v JÚ také niečo ako kniha SF, či sa mi to iba marí? :-))) ... to by mohlo byť ono Kniha SF ale nie je účet!
vladan
10.12.04,13:31
Kniha SF ale nie je účet!
... ale v prenesenom slova zmysle a pri troške fantázie, by účtom mohla byť, však? :D

... jój, jaký hrozný výkričník :D ...., ja som mojim príspevkom chcela len "ukázať cestu" :D
kassiopea
10.12.04,13:40
Prepac mi, nechcela som aby to vyznelo tak vazne, len som uz z toho chora. Tie zakony by mohli byt pisane aj trosku ludskejsie.. dakujem za pomoc! ;)
vladan
10.12.04,13:42
Prepac mi;)
... budiš ti odpustené:D
ekin
10.12.04,16:11
v jed.ucto zapises odvod do SF - budes to mat v nákladoch a vedies popri tom knihu sociálneho fondu, kde evidujes prírastky (z penaz.denníka) a hlavne čerpanie - to uz nema vplyv na účtovanie v pen.denníku. Nie je nutné mať otvorený účet v banke.
juko
11.12.04,08:14
Plne súhlasím s ekin, ale ja aj čerpanie robím cez peňažný denník. Aj keď je to príjem neovplyvňujúci základ dane, ale je tam na to kolonka.

Ja som mal SF tiež vedený v banke a rozčulovalo ma to, že si každý mesiac banka strhávala 60,-Sk za jeho vedenie. Zrušil som ho a už druhý rok si ho vediem v príručnej pokladničke v trezore a samozrejme jeho evidenciu vediem v knihe SF a pohyby na ňom sú podchytené aj v peňažnom denníku.