arkon
20.11.06,10:05
Dobry den.

Zivnost som ukoncil tohoto roku v maji. Prihlasil sa mi danovy urad ze pridu na kontrolu. Lenze:

1. nezijem na uzemi SR
2. nechcem aby mi nieco kontrolovali.

Ake mam moznosti?
Ako dlho musim skladovat uctovnictvo?
Je bezne ze pridu niekomu na kontrolu aj po ukonceni zivnosti?

Dakujem
AHA
20.11.06,09:09
Daňovú kontrolu môžu vykonať 5 rokov po podaní DP čiže v ľuskej reči
ak ste podali DP za rok 2005 tak môžu vyko nať daňovú kontrolu do 31.3.2011.
Jozef I
20.11.06,09:19
Ešte podotknem ak sa neumožní kontrola, tak sa vychádza z dostupných informácií a predošlých rokov a určí sa pravdepodobná daňová povinnosť a samozrejme aj pokuta za nepredloženie účtovníctva... Moc by som neriskoval s postojom: Nechcem aby mi niečo kontrolovali... ;)
skaspa
20.11.06,09:22
Dobry den.

Zivnost som ukoncil tohoto roku v maji. Prihlasil sa mi danovy urad ze pridu na kontrolu. Lenze:

1. nezijem na uzemi SR a máš tu trvalý pobyt? asi hej keď sa ti ohlásili a ten je dôležitý

2. nechcem aby mi nieco kontrolovali - to nechce asi nikto

Ake mam moznosti? predložiť im účt. dokumentáciu a počkať na výsledok kontroly, alebo nepredložiť a určia daň podľa pomôcok (keď ti určia daň podľa pomôcok určite to nebude v tvoj prospech)

Ako dlho musim skladovat uctovnictvo? zákon o účtovníctve: § 35 ods. 3 písm. b) účtovné doklady, účtovné knihy, zoznamy účtovných kníh, zoznamy číselných znakov alebo iných symbolov a skratiek použitých v účtovníctve, odpisový plán, inventúrne súpisy, inventarizačné zápisy, účtový rozvrh počas piatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú,


Je bezne ze pridu niekomu na kontrolu aj po ukonceni zivnosti? majú na to právo podľa zákona č. 511/1992 o správe daní a poplatkov



Dakujem


ak sa zdržuješ dlhodobo mimo SR pozri si § 9 zákona č. 511/1992 - zastupovanie
arkon
20.11.06,12:13
Realne. Bol som zivnostnik. Zivnost som zrusil, kto by ma mal preboha zastupovat. Ak zijem dlhodobo napr. v australii tak jednoducho mozu chciet aby som sa vratil? nemate skusenost co v takom pripade danovy urad robi? Teda ak byvaly zivnostnik nezije na SK. Ale posledne danove ma riadne podane.
AHA
20.11.06,12:21
S tým nič nenarobíš musíš.
arkon
20.11.06,12:28
S tým nič nenarobíš musíš.

-- to sa mi fakt tomu nechce verit.
skaspa
20.11.06,12:43
Daňovú kontrolu môžu vykonať 5 rokov po podaní DP čiže v ľuskej reči
ak ste podali DP za rok 2005 tak môžu vyko nať daňovú kontrolu do 31.3.2011.

§ 45 ods. 1 zákona č. 511/1992 - ak tento zákon alebo osotiný zákon neustanovuje inak, nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane alebo priznať nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo vrátenie dane po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie...
takže ja by som len popravil, že nie do 31.3.2011 ale do 31.12.2011
ata111
20.11.06,16:10
Zavolaj na DÚ, vysvetli situáciu, ale myslím, že dosiahneš maximálne to, že sa s tebou dohodnú na konkrétnom termíne. Ako hovorí Ildiko: radšej nedráždi. Máš jednoducho smolu, nakoľko z vlastnej skúsenosti viem, že drobných živnostníkov kontrolujú aj po ukončení živnosti len sporadicky. Možno im padlo do oka niečo z tvojich príloh k DP. Ťažko povedať.
Johanka
20.11.06,16:49
Dobry den.

Zivnost som ukoncil tohoto roku v maji. Prihlasil sa mi danovy urad ze pridu na kontrolu. Lenze:

1. nezijem na uzemi SR
2. nechcem aby mi nieco kontrolovali.

Ake mam moznosti?
Ako dlho musim skladovat uctovnictvo?
Je bezne ze pridu niekomu na kontrolu aj po ukonceni zivnosti?

Dakujem

§ 15 Zákona o správe daní a poplatkov :
(2) Správca dane doručí daňovému subjektu písomné oznámenie o výkone daňovej kontroly. Toto oznámenie musí obsahovať miesto a deň začatia daňovej kontroly, druh kontrolovanej dane a kontrolované zdaňovacie obdobie. Ak z dôvodov na strane daňového subjektu nemožno začať daňovú kontrolu v deň uvedený v oznámení o výkone daňovej kontroly, daňový subjekt je povinný túto skutočnosť do 8 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly oznámiť správcovi dane a dohodnúť so správcom dane iný deň začatia daňovej kontroly, pričom daňová kontrola sa nesmie začať neskôr ako 40 dní od doručenia oznámenia o výkone daňovej kontroly. k nedôjde k dohode medzi daňovým subjektom a správcom dane o začatí daňovej kontroly, považuje sa štyridsiaty deň za deň začatia daňovej kontroly. Ak daňový subjekt neumožní vykonať daňovú kontrolu, správca dane je oprávnený zistiť základ dane a určiť daň podľa § 29 ods. 6; o takomto postupe je správca dane povinný vyhotoviť protokol o určení dane podľa pomôcok, pričom sa postupuje podľa odsekov 10 až 13 s výnimkou odseku 11 písm. g) a h); v takom prípade správca dane uvedie pomôcky, ktoré použil.

Ako Ti bolo doručené oznámenie o výkone daňovej kontroly, keď nie si v SR ?