Magduska1
20.11.06,10:43
Zdravim Vas poradaci,

začinam učtovať v progreme Omega a neviem akým spôsobom sledovať nedaňové náklady. V starom Datalockovom systéme sme sledovali pripočitateľné a odpočitateľné položky pomocou na to vytvorených samostatných stredísk. Ale neviem či to bude efektívne aj v Omege. Alebo to mám sledovať pomocou analytických účtov?

Neviete mi niekto poradiť?

Ďakujem
ormika
20.11.06,09:47
Zdravim Vas poradaci,

začinam učtovať v progreme Omega a neviem akým spôsobom sledovať nedaňové náklady. V starom Datalockovom systéme sme sledovali pripočitateľné a odpočitateľné položky pomocou na to vytvorených samostatných stredísk. Ale neviem či to bude efektívne aj v Omege. Alebo to mám sledovať pomocou analytických účtov?

Neviete mi niekto poradiť?

Ďakujem
Ja mám vytvorenú analytiku na účte napr. 501 999. Takže hneď viem čo je pripočítaľná položka. A v Omege sa to napr.pri tejto analytike 999 dá aj zaškrtnúť že to je nedaňové a potom ti to pekne viditeľne upraví aj vo výsledovke.
Magduska1
20.11.06,09:50
Ďakujem. Je dobré že sa to výkaze aj ukáže.
ivako
20.11.06,11:41
Ďakujem. Je dobré že sa to výkaze aj ukáže.
Ukáže sa ti to, ale iba pri výsledovke komplexnej.Ak zadáš výsledovku jednoduchú nebudeš to mať zobrazené
LubenaK
20.11.06,16:31
Dokonca to môžeš hneď nastaviť aj aby Ti to ťahalo i do daňového priznania ako pripočítateľnú položku. V účtovom rozvrhu si na záložke Výkazy - daňové priznanie - zadefinuješ riadok daňového priznania a program Ti to tam automaticky potiahne a pripočíta.