veraa
20.11.06,11:29
prosím o radu...
účtujem v podvojnom účtovníctve. sro sa stala od októbra platcom dph. v nastaveniach som si všetko nadefinovala, ale mám problém pri zaúčtovaní odpočtu dph pri registrácii nového platiteľa. aký typ dph mám zadať pri účtovaní dokladu? v ponuke softwar-u si neviem vybrať. v mrp-čku mi pekne ponúka tento typ odpočtu, ale v pohode to neviem nájsť. ak máte skúsenosti, prosím dajte mi vedieť. fakt si s tým neviem dať rady. ako ste to riešili vy? :confused:
veraa
20.11.06,11:05
nikto mi neporadí? logicky mi potom z toho vyplýva, že pri zaúčtovaní interného dokladu s výškou uplatneného odpočtu zo zásob zadám typ dph - nevstupuje do daňového priznania, a pri vytváraní daňového priznania si túto sumu ručne dohodím do príslušného riadku. bude to takto správne? :rolleyes:
Kája.
21.11.06,21:21
Tak ako vravíš, v tlačive máš kolonku ručné úpravy.
chudaska
23.11.06,07:55
Ako V JU zaúčtujem DPH uplatnenú zo zásob /pri registrácii/? Vyšla mi 12400 Sk a tiež zo zostatkovej ceny odpis. majetku 4100 Sk - ponížim zostatkovú cenu? -Nerobí niekto v programe ALFA? Kde to ako zadať?
Dan. priznanie mám:
DPH z predaja tovaru 37000
DPH z nakúpených tovarov a služieb v SR: 32000
R21 /registrácia: 16500 Sk /zásoby + odpis. majetok/
---------------------------------------------------
Vyšiel mi nadmerny odpočet 11500 / ako to rozuctovat v JU/ a čo v prípade ďalšieho mesiaca, keď si budem odpočítavať daň. povinnosť k tomuto odpočtu?
Neviem si rady, pomôžete?
Vopred ĎAKUJEM!!!!!!!