nina100
20.11.06,11:36
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na služobnú cestu do zahraničia. V posledný deň bol do 16,30 v práci a potom nasledoval let späť na Slovensko. Tento deň bol zároveň sviatok - 17.november. Moja otázka znie, či mu prináleží príplatok za tento sviatok alebo náhradné voľno. V jeho zamestnaní mu odkázali, že mu príplatok nepatrí a náhradné voľno taktiež nie. Tak mi prosím pomôžte. ďakujem
jankasm
20.11.06,10:42
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať: zamestnanec bol vyslaný na služobnú cestu do zahraničia. V posledný deň bol do 16,30 v práci a potom nasledoval let späť na Slovensko. Tento deň bol zároveň sviatok - 17.november. Moja otázka znie, či mu prináleží príplatok za tento sviatok alebo náhradné voľno. V jeho zamestnaní mu odkázali, že mu príplatok nepatrí a náhradné voľno taktiež nie. Tak mi prosím pomôžte. ďakujem

Pokiaľ v deň sviatku pracoval do 16.30, tak podľa Zákonníka práce za prácu vo sviatok by mal mať vyplatenú mzdu + príplatok za prácu vo sviatok, alebo mu zamestnávateľ poskytne náhradné voľno v počte hodín, koľko v deň sviatku odrobil.
Na základe čoho odmieta obidve tieto možnosti?
marmal
20.11.06,10:48
Iba ak by mal dohodnutu v pracovnej zmluve mzdu uz s prihliadnutim na pripadnu pracu vo sviatok.

Marta

;) ;) ;)
SILVIA54
04.09.08,08:25
Ahojte, mám taký prípad: zamestnanec nastúpi na pracovnú cestu do Nemecka a bude tam pracovne päť dní (pond. - až piatok).Lenže on zostane po skončení z tej služobky tam ďalšie dva dni súkromne.Letenka - (prílet až keď skutočne priletí čiže pondelok). Môžem to napísať do cesťáku ako prerušenie od soboty do nedele?
Chobot
04.09.08,08:50
Ahojte, mám taký prípad: zamestnanec nastúpi na pracovnú cestu do Nemecka a bude tam pracovne päť dní (pond. - až piatok).Lenže on zostane po skončení z tej služobky tam ďalšie dva dni súkromne.Letenka - (prílet až keď skutočne priletí čiže pondelok). Môžem to napísať do cesťáku ako prerušenie od soboty do nedele?

Ak tú sobotu a nedeľu tam zostáva vyslovene z vlastnej vôle a na vlastnú žiadosť a súkromne, tak áno, cez tieto dni bude mať prerušenú pracovnú cestu a nemá nárok na stravné.

Podobná téma, ale trošku s iným problémom bola aj tu:

http://www.porada.sk/t34403-cestovne-nahrady-cez-vikend.html
SILVIA54
04.09.08,11:57
Ďakujem pekne;-)