Tatianka
20.11.06,14:40
Prosím o radu , na aky nakladovy účet by som mala zaučtovať poplatky do RF a poplatky na zaklade Autorského zakona spoločnosti LITA?
A dalej mam dilemu poplatok do LIta za rok 2005, zúčtovany v roku 2006 neviem kam zaúčtovať, kedze je to naklad minuleho roka, mal by byť asi nedanovy
sarasimon
19.12.06,09:32
No to by som aj potrebovala zistit a nikde som to zatial nenasla.
Prosim ozvite sa, kto ste uz tieto poplatky uctovali.
Gabi03
19.12.06,09:38
Ohľadne recyklačných poplatkov je tam málo info. Platíte do RF za ... ?
sarasimon
19.12.06,13:32
Platime do Recyklacneho fondu resp. kolektivnemu systemu ako sprostredkovatelovi :
a) za obaly
b) za EEZ - elektrozariadenia
Gabi03
19.12.06,13:40
Platime do Recyklacneho fondu resp. kolektivnemu systemu ako sprostredkovatelovi :
a) za obaly
b) za EEZ - elektrozariadenia

Ja poplatky účtujem podľa faktúr na 518. PNE (či PNO) nefakturujem nikde, ani netvorím rezervu. Dám to do prílohy k účt. závierke ako podmienené záväzky. Posledné vety nemám potvrdené, je to moja logika.
lyv
01.02.07,08:48
Ja poplatky účtujem podľa faktúr na 518. PNE (či PNO) nefakturujem nikde, ani netvorím rezervu. Dám to do prílohy k účt. závierke ako podmienené záväzky. Posledné vety nemám potvrdené, je to moja logika.


Zdravím. Chcem poprosiť o info: sme SW-firma zaoberajúca sa oi predajom HW. Tovar nevyrábame, nedovážeme iba nakupujeme od SR-dodávateľa, (tiež nebalíme ho do vlastných znač.obalov) Môže mi niekto s určitosťou povedať, či: a/ máme povinnosť registrácie do RF b/ fakturovania poplatkov jednotlivo na faktúre??? /alebo stačí uviesť v poznámke fa, že v cenách sú zahrnuté RP a AP/. Ďakujem :confused:
Gabi03
01.02.07,09:13
Zdravím. Chcem poprosiť o info: sme SW-firma zaoberajúca sa oi predajom HW. Tovar nevyrábame, nedovážeme iba nakupujeme od SR-dodávateľa, (tiež nebalíme ho do vlastných znač.obalov) Môže mi niekto s určitosťou povedať, či: a/ máme povinnosť registrácie do RF b/ fakturovania poplatkov jednotlivo na faktúre??? /alebo stačí uviesť v poznámke fa, že v cenách sú zahrnuté RP a AP/. Ďakujem :confused:

a) ak iba nakupujete od SR dodávateľa, nemusíte sa registrovať
b) prečo fakturovať? :eek: :) Vy znášate, resp. váš dodávateľ, náklady na likvidáciu. Údaj o historickom poplatku na faktúre má len informatívny charakter. Táto čiastka by mala byť zahrnutá už v základnej cene. To či uvádzať na položkách túto sumu alebo nie záleží od toho: - ak to ešte niekomu ďalšiemu predávate (napr. konečný predajca) a on to uvádza, ste povinný aj vy. Ak ste vy konečný predajcovia, je to na vás. Avšak ak váš dodávateľ to neuvádza na faktúrach, nemali by ste ani vy. Jednoducho povedané: buď sa uvádza na všetkých predajno-kúpnych dokladoch daného tovaru, alebo nikde sa neuvádza. Ak sa neuvádza, je potrebné na predajný doklad doplniť informáciu, že predajná cena obsahuje aj daný poplatok.
Dúfam, že som bola dosť zrozumiteľná.

PS: Čo je to AP?
lyv
01.02.07,12:10
Ďakujem veľmi pekne - bolo to zrozumiteľné. Nebudem uvádzať nič :-)
AP - pri HW je okrem RP uvádzaný na našich došlých fa aj AP-autorský poplatok /napaľovačky...atd/
EPk
01.02.07,14:44
Prosím o radu , na aky nakladovy účet by som mala zaučtovať poplatky do RF a poplatky na zaklade Autorského zakona spoločnosti LITA?
A dalej mam dilemu poplatok do LIta za rok 2005, zúčtovany v roku 2006 neviem kam zaúčtovať, kedze je to naklad minuleho roka, mal by byť asi nedanovy

Ja uctujem RF na 548 anal. Platime za vyrobky a dovoz elektrozariadeni
Gabi03
01.02.07,15:13
Ja uctujem RF na 548 anal. Platime za vyrobky a dovoz elektrozariadeni

Platíte do recyklačného fondu, alebo nejakému kolektívnemu systému? Ak kol. systému, čo máte napísané na faktúre?