ekopo
20.11.06,13:58
Kto ešte nemá účtovný software, alebo by rád vyskúšal niečo nové, môže kliknúť na www.hdsoft.sk (http://www.hdsoft.sk)
Účtovanie možné bez registrácie.

ANIMÁCIA zaúčtovania VPD v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/zauctovanie_VPD_demo.swf
popis v príspevku č.8

ANIMÁCIA zaúčtovania DF v JedUct pre platcu DPH :
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/zaevidovanie_DF_demo.swf
popis v príspevku č.9

ANIMÁCIA zaúčtovania úhrady DF v JedUct v hotovosti i (DF z predošlého linku)
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/uhrada_DF_demo.swf
popis v príspevku č.10
Netka
10.01.07,05:55
Prosím poraďte mi.
Chcela som si stiahnuť soft na JU z uvedenej stránky ale keď som ho chcela rozzipovať tak mi napísalo, že je chybná hlavička, pokračovala som, vytvorilo mi exe súbor ale tan nič nespravil. Poraďte prosím, je to súrne. Ďakujem.
ekopo
10.01.07,07:04
Poslal som správu cez ss s návodom. Sťahovanie a rozbalovanie som preveril - je v poriadku, treba príslušný soft stiahnuť len raz /IC alebo WZ/
ekopo
18.01.07,06:32
Nakoľko bolo v poslednom období viac problémov so sťahovaním programu, registruje sa nová doména.

Link už je v prvom príspevku upravený. Nová stránka je funkčná.
ekopo
06.03.07,10:34
Prístupná je verzia bez obmedzení do 300 zápisov v PD so súčtom zdaniteľných príjmov do 300.000,-Sk za rok v každej založenej firme.
warforak
14.06.07,10:20
Zacal som pouzivat program na Juct. Je mozne vytlacene tlaciva z programu priamo odovzdat na DU? Jedna sa mi hlavne o DPH.
ekopo
14.06.07,11:06
Všetky tlačivá z programu je možné bez problému odovzdávať na DU.
ekopo
23.08.07,08:16
V priloženom linku je animačný príklad zaúčtovania VPD (nákup tovaru) v JedUct ELEMENT pre platcu DPH. Týmto zápisom je po zadaní celkovej sumy automaticky vypočítané DPH (je možné ho upraviť podľa dokladu) a základ dane so zaradením do príslušných stlpcov v PD. Evidencia DPH a DP je robené automaticky. Ovládanie je plne klávesové.
http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/zauctovanie_VPD_demo.swf
ekopo
08.10.07,12:58
Animačná ukážka zaúčtovania DF v JedUct pre platcu DPH - nákup tovaru. V jednom doklade je možné zadať rozčlenenie sumy ZD podľa potreby, napr. na tovar, materiál, PR...jednoduchým zadaním príslušných "účtov - stlpcov" do ktorých sa pri úhrade DF v PD sumy prenesú.
Je možné zadať odlišný dátum pre evidenciu DPH ako dátum dokladu.
Evidencia DPH je automaticky generovaná z uvedeného dokladu.

http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/zaevidovanie_DF_demo.swf
ekopo
18.10.07,07:19
Animačná ukážka zaúčtovania úhrady DF v JedUct v hotovosti. Uhradená je DF z predošlého linku. Týmto zápisom je zaznamenaná úhrada v PD do príslušných stĺpcov, a FA je vypárovaná aj v knihe DF. V prípade, že sa jedná o platbu pre FO, je automaticky vytvorená evidencia pre oznamovaciu povinnosť.

http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/videos/uhrada_DF_demo.swf
lenkak
18.10.07,18:11
Ekopo
všimla som si, že v JU používaš účty. Otázka: sú totožné s PU, alebo sú nejaké odchýlky?
ekopo
18.10.07,18:32
Ekopo
všimla som si, že v JU používaš účty. Otázka: sú totožné s PU, alebo sú nejaké odchýlky?
Sú takmer totožné s PU. Malé odchýlky som musel dať, napr PR, taký pojem v PU vlastne nie je. Keď si si všimla napr. nákup tovaru je 504 a aj v PU pri účtovaní B je 504 . Účtovanie v JU a v PU je potom podobné a tým aj menej náročné. A prečo "účty" ? Niektoré softy to nazývajú kódmi atď. Aj tie si musím zapamätať a takto to pokladám za ľahšie. O princípe účtovania som písal v tkzv. helpe.
lenkak
18.10.07,18:36
tie priebežné položky ma zaujímali. Poznám soft pre JU s kódmi, ja som ho nazývala hybrid. Vtom čase bolo ale dosť kódov odlišných a miešali sa mi, skôr som nahadzovala účty z PU. Ale pozriem si aj tvoju verziu JU.
ekopo
18.10.07,18:38
priebežné položky sú tiež 261
lenkak
18.10.07,18:41
Analytika sa dá zvoliť pri každom kóde/účte?
ekopo
18.10.07,18:45
Áno, niektorá analytika je urobená aj dopredu. Okrem výhrad (261)

prehľad účtov /kódov je prístupný cez "základné údaje" - "účty/stĺpce v PD" a sú tam aj základné vysvetlivky pre zakladanie "analytiky"
Darma111
08.03.09,13:27
Prístupná je verzia bez obmedzení do 300 zápisov v PD so súčtom zdaniteľných príjmov do 300.000,-Sk za rok v každej založenej firme.




Je táto informácia ešte správna? Hlavne čo sa týka zdaniteľných príjmov... Sucet zdanitelných príjmov u mna je 450 tis. Sk...
ekopo
08.03.09,13:30
Je táto informácia ešte správna? Hlavne čo sa týka zdaniteľných príjmov... Sucet zdanitelných príjmov u mna je 450 tis. Sk...
Počet zápisov aj výška zdaniteľných príjmov je neobmedzená. Tá informácia je tam zabudnutá. Kľudne môžeš program použiť.
Darma111
08.03.09,13:38
Počet zápisov aj výška zdaniteľných príjmov je neobmedzená. Tá informácia je tam zabudnutá. Kľudne môžeš program použiť.


Este jedna otázka skusam tam zadat fakturu v Sk aj v Eurach, spytalo sa ma ci ma nacitaj kurzový listok z internetu, tak som odklikla ano, ale stale mi pri tom zamrzne pocitas, uz som to urobila 3 krat a udaje nenacitalo...

Tak ako tam zadat ten kurz? ked mi neberie ani desatinnu ciarku pri zadani kurzu...

prepac ze sa tak blbo pytam, ale prvykrat robim s tymto programom...
ekopo
08.03.09,13:48
Este jedna otázka skusam tam zadat fakturu v Sk aj v Eurach, spytalo sa ma ci ma nacitaj kurzový listok z internetu, tak som odklikla ano, ale stale mi pri tom zamrzne pocitas, uz som to urobila 3 krat a udaje nenacitalo...

Tak ako tam zadat ten kurz? ked mi neberie ani desatinnu ciarku pri zadani kurzu...

prepac ze sa tak blbo pytam, ale prvykrat robim s tymto programom...
Do 31.12.2008 bo kurz načítavaný z NBS bez problémov. V programe bol využitý on line spôsob, ktorý v súčastnosti nie je možné využiť na obdobie roka 2008 , pretože existuje už len kurz ECB. NBS kurzový lístok stiahla z pôvodnej adresy do archívu, z ktorého nie je možné načítať kurzy.
Odklikni nenačítať z internetu a zadaj kurz ručne (najskôr si ho zisti na daný deň je v archíve na stráne www.nbs.sk ). Pri vyplňovaní ručne musíš dávať pozor na kurzor a správne napísať kurz (musíš kurzor presunúť na správne miesto). V eurách (alebo inej mene) sa zadáva iba zahraničná FA alebo ak máš tak FA do zahraničia. Najskôr je treba vyplniť cudziu menu a následe SK naskočí samé. Ak je dodávateľ zo zahraničia je potrebné ho tak zadefinovať. Detail so zadávaním kurzu bude upravený v blízkej dobe.
Darma111
08.03.09,14:02
Dakujem Ti za pohotovu odpoved, na ten kurz som už prišla... s tými faktura je taký problem, že dotyčný vystavil fakturu pre slovenskeho dodavatela so sidlom na Slovensku kde v texte uviedol ze je to suma 1300 Eur a prepoc na slovenske koruny podla kurzu k danemu dnu, ... vysledna suma je pisana v SKK... inak si myslim, ze je to nespravna faktura... nemoze byt v texte uvedene suma 1300 Eur... problem je v tom, ze jemu uhradili prave v Eur na devizovy ucet, neuhradzaju mu v korunach... tak mam problem ako to uctovat, ci do evidencie pohladavok v Sk, a uhradu v Eurach a co s kurzovymi rozdielmi...
ekopo
08.03.09,14:10
Faktúry zaeviduj riadne len v SK, kolonku kurzov nevyplňaj (malo by to preskočiť - nepoužívaj myš, len enter). Pri účtovaní EUR účtu budeš zadávať kurz. Tu ti vzniknú kurzové rozdiely oproti faktúre. Tie sa v PD neúčtujú. Použije sa funkcia "vyrovnanie A/P" Prečítaj si aj doc. je tam dosť návodov.
Darma111
08.03.09,14:32
Prosím poradiť mi kde najdem tie documenty a manual

dakujem...
ekopo
08.03.09,14:39
Prosím poradiť mi kde najdem tie documenty a manual

dakujem...
napr. tu http://www.hdsoft.sk/download.php pri JedUct v texte "vybrané príklady tu"
a prikladám ho aj sem
Darma111
08.03.09,14:46
aha, tak ten som si prezrela, myslela som ze je nieco podrobnejsie...

mam este otazku, ako si mozem zistit konecne zostatky na uctoch, napr. BU? na danej strane ako je BU, nie je zadany zostatok ...
ekopo
08.03.09,14:52
tlačové zostavy - "hlavná účtovná kniha"

podrobnejší popis nie je potrebný, pretože najlepšie je, ak užívateľ príde na všetko sám. Ale sú tam popísané základné prípady a "usmernenia" sú aj priamo na obrazovke.
Darma111
08.03.09,16:21
prosím Ta sedím nad tým už celé poobede, našla som kopec dobrých vecí, len neviem ako robiť to vyrovnanie A/P, nevieš mi dať nejaký návod... kurzové rozdiely sa kde zaucuju? Je to ostatný príjem ale ostatné výdavky? niekde som cítala že v JU sa kurzové rozdiely neučtuju... ale neviem ci to platí aj v prípade odberateľských faktúr...
ekopo
08.03.09,17:04
Ano kurzové rozdiely sa neúčtujú. Pri pohyboch v kurzoch zostanú na faktúrach malé čiastky (akoby neuhradené) , ktoré treba "zlikvidovať" aby neboli na konci roka v otvorených položkách. Klikni na záväzky a pohľadávky - máš tam "vyrovnanie Z/P" - klikni na to. Zadaj nový doklad cez F5. Teraz, ak bolo na VF uhradené viac, tak musíš dať V , ak menej, tak P (logicky). Zadaj ICO + variabilný symbol, vyskočí hláška, že FA bola uhradená....atd, daj enter a mala by ti naskočiť suma ktorá je rozdielom. Potom len všetko odenteruj.
Nakoniec si kontrolu urobíš cez tlač-záväzky a pohľadávky - neuhradené .......
Darma111
08.03.09,17:13
Dakujem Ti za rady, velmi mi pomohli, dufam, ze mi to teraz uz pomoze... v praci mam PU a iny program, takze je to troska ine, preto som zmatena z toho... dakujem...
ekopo
08.03.09,17:20
Dakujem Ti za rady, velmi mi pomohli, dufam, ze mi to teraz uz pomoze... v praci mam PU a iny program, takze je to troska ine, preto som zmatena z toho... dakujem...
No veď práve, trochu sa toto JU podobá na PU :)
Darma111
08.03.09,20:14
To mas pravdu podoba sa na to uctovanie v PU, co mi je podstatne sympatickejsie,... aj ked sa vravi je JU je lahsie, ja ako tak na to kukam po rokoch, je to akokeby vsetko nove pre mna, kde co zaradit... no dufam, ze to cele urobit dobre, lebo som uz s tym chcela hodit... nie s programom, ale s tym uctovnictvom JU, takeho lajdaka som este nemala, no budem musiet pytat aj nejaky priplatok.. ale to je o inom...

dakujem...

pekny vecer...
Darma111
22.03.09,00:53
Prosím Ta mám ešte jednu otázku, chcem si vytlačiť penažný denník, ale neviem si správne nastaviť tlač, penažný denník mi tlačí len na pol strany, nevieš mi poradiť, kde sa to opravuje?
ekopo
22.03.09,05:32
Prosím Ta mám ešte jednu otázku, chcem si vytlačiť penažný denník, ale neviem si správne nastaviť tlač, penažný denník mi tlačí len na pol strany, nevieš mi poradiť, kde sa to opravuje?
klikni na "možnosti" objaví sa Ti nastavenie tlače. Klikni "nastaviť odporúčané" a v ľavo dole klikni na "ulož zmeny".
Darma111
30.03.09,09:41
ďakujem Ti ekopo... tlač sa mi nepodarila ani tak, aj ked som to nastavovala tak ako si vravel... no nevadí, bude to na viacerých papieroch... len sa chcem spýtať, nevieš mi poradiť, kde to mám zadať, aby mi počiatočný stav BU tlačilo aj v Bankovej knihe?
ekopo
30.03.09,10:07
banková kniha tlačí obraty za rok bez počiatočného stavu. (je to výstup naviac, čiže nepovinný)
Tlač musí fungovať po nastavení riadne. Dala si uložiť?
Darma111
30.03.09,10:11
Aha, tak tu bankovu knihu takto vytlačim... dufam, ze to nikomu nebude vadiť...

Ano dala som všetko uložiť pri nastavení tlače... možno je problem v tlačiarni, ale kedže nie som veľmi technický typ, tak neviem ako na to...
Darma111
30.03.09,10:12
ale všetko ostatne mi tlačí dobre, len penažný denník mi takto seká ... že tlačí len na polovičku strany...
adriánôčka
21.01.10,08:21
ahojte, prečo mi nechce v ztiahnutom deme zapísať klienta? teda zaregistrovať..
adriánôčka
21.01.10,08:25
začínam účtovať rok 2009 - teda chcela by som, ako tam dostanem menu EUR?
ekopo
21.01.10,08:29
Ak si účtovala 2008, tak treba urobiť prechod v časti "uzávierka" - prechod na EUR. Ak len začínaš rokom 2009, máš to v EUR.
Najskôr si v "základné údaje" vytvor "zákazníka" to je ten pre koho sa spracováva účtovníctvo.
DEWW
21.11.10,17:04
tak ja neviem, ale ten program uz nie je asi FREE :(

neda sa tam zalozit noveho zakaznika, iba odberatela/dodavatela

Nemate niekto staru instalacku s ktorou to islo? Alebo nejaky navrh na iny free program?
ekopo
21.11.10,18:33
program je FREE : http://www.hdsoft.sk/site/el-jeduct/popis.php
nový zákazník sa zakladá po otvorení programu (klik na demo) cez "základné údaje" výber "zákazník" výber "pridať zákazníka"
program je plne funkčý, nie sú aktualizované nové tlačivá
DEWW
21.11.10,18:51
no ved prave ze som to tam nemal :( Ani ked som to preinstaloval... A teraz zrazu to tam je. Fakt nechapem, ale dik za pomoc ;)
hejhou
12.12.10,16:20
Ďakujem veľmi pekne za to, že je možné zohnať takýto program zadarmo.

Som čerstvý živnostník, iba sa v tom zaúčam behať.

Pri registrácii nového zákazníka tam mám pridať druh prímov podľa zákonu č 6, pričom je možné vložiť čísla 1 až 8.

Pozrel som si ten zákon tuto na porade ale je tam v zákone číslo § 6 až 15 položiek.
Nemôžem zadať link, lebo mám na to málo príspevkov tak názov tej témy je zakon-o-dani-z-prijmov-od-30-09-2010
Teda živnostník zadá číslo 1?
ekopo
12.12.10,17:25
Kľudne tam daj 2, táto funkcia nie je podstatná. Slúžila na to, do ktorého riadku dańového priznania sa majú ťahať príjmy a výdavky. Tlačivá v programe nie sú aktualizované, slúžia len na orientáciu. (nakoľko boli časté zmeny a sw je zadarmo). Výsledky je nutné odovzdať na aktuálnych tlačivách. To sa týka aj DPH. Funkcionalita programu je v poriadku. Doporučujem prečítať návod účtovania v súbore doc. Hore v zadaní je aj nejaká animácia.
ZDENIELA
07.02.11,18:43
Nie sú k dispozícii žiadne nové verzie? Ak chcem urobiť rok 2010, môžem pokračovať vo verzii programu, ktorý som používala za rok 2009?
ekopo
08.02.11,06:25
ano, program je možné používať naďalej, je len potrebné urobiť v záložke "uzávierka" - prevod roka a následne vybrať rok 2010 pre účtovanie.....

verzia slúžiaca na prevod roka do 2011 (zapracované 20%DPH):

http://www.hdsoft.sk/download/Element_JedUct_v1.09_b405.zip
ZDENIELA
03.03.11,19:36
Prečo pri tlači pokladničnej knihy nezaznamenáva zostatky hotovosti pri každom pohybe v pokladni?
ekopo
04.03.11,06:20
Zostatky po každom pohybe sú zaznamené a uvedené v peňažnom denníku, v hotovosti aj na jednotlivých bankových účtoch. je tam možný náhľad pred tlačou. Pokladničná kniha obsahuje len pohyby P/V. V konečnom dôsledku je zbytočné vytláčať pokladničnú knihu.

.
tlačivá v programe nie sú aktuálne, je potrebné použiť tlačivá z webu...
(program je zadarmo, časté zmeny v tomto ohľade sú prácne, vyvíja sa nový ucelený systém )
Stefan2005
04.03.11,06:29
...tlačivá v programe nie sú aktuálne, je potrebné použiť tlačivá z webu...

aký je postup použitia tlačív z webu? Teda dajú sa aktualizovať v programe tlačivá ?
ekopo
04.03.11,07:01
aký je postup použitia tlačív z webu? Teda dajú sa aktualizovať v programe tlačivá ?
myslel som to tak, že výsledky vytlačiť z programu a prepísať do aktuálnych tlačív (napr z drsr). Skúsim dať zapracovať aspoň aktuálne DPH.....tie robí cez formik
glascat7
24.03.11,19:05
Prosím o pomoc... Nainštalovala som si jednoduché účtovníctvo, ale po otvorení mi stále svieti na úvodnej stránke DEMO a rok 2007.... a nedá sa z toho pohnúť ďalej.... čo mám robiť? Ako mám program oživiť a začať na ňom pracovať?
ekopo
24.03.11,19:42
už v príspevku č. 42 som odpovedal na podobnú otázku:
čiže : enter (klik) na demo, enter (klik na rok), vybrať záložku "základné údaje" - "zákazník" - "pridať zákazníka" a potom novozaloženého zákazníka (to je ten komu sa robí účtovníctvo) už len vybrať a bez akýchkoľvek príprav možno účtovať (základná pomôcka videonávod, alebo .doc súbor na wwww.stránke.) Aktuálny zákazník a rok je zobrazený na hornej lište - neobmedzená možnosť spracovávať účtovníctvo pre viaceré osoby....

Stiahnuť túto verziu: http://www.hdsoft.sk/download/Elemen...v1.09_b405.zip
pracuje automaticky s 20% DPH
Stefan2005
25.03.11,09:45
...Stiahnuť túto verziu: http://www.hdsoft.sk/download/Elemen...v1.09_b405.zip
pracuje automaticky s 20% DPH

ovšem odkaz je na neplatnú stránku....
ekopo
25.03.11,10:11
ovšem odkaz je na neplatnú stránku....
v príspevku 47 to funguje....
http://www.hdsoft.sk/download/Elemen...v1.09_b405.zip (http://www.hdsoft.sk/download/Element_JedUct_v1.09_b405.zip)

aj tu by malo - stiahnuť .zip súbor
ekopo
25.03.11,10:37
http://www.hdsoft.sk/download/df2.php?file=jeduct

s novým tlačivom DPH (cez formedik)
glascat7
27.03.11,18:04
Neviem, čo robím zle, ale mne to SKUTOČNE nefunguje.... Po inštalácii mi na obrazovke svieti DEMO a rok 2007 a nedá sa to ani vymazať, ani prepísať, ani otvoriť.... Nepustí ma vytvoriť nového zákazníka, ani nič iné.... Pomôžte mi nejako, prosím....
ekopo
27.03.11,18:41
daj klávesnicou "enter" na demo aj na rok, musí fungovať - odskúšal som
glascat7
28.03.11,17:40
Už sa mi podarilo vytvoriť zákazníka.... Ďakujem
glascat7
09.04.11,18:18
Mám ešte jednu otázku:
Je možnosť sledovať v priebehu účtovania zostatok na bankovom účte a v pokladni?
ekopo
09.04.11,18:34
Mám ešte jednu otázku:
Je možnosť sledovať v priebehu účtovania zostatok na bankovom účte a v pokladni?
je to možné len cez tlačové zostavy - peňažný denník, alebo hl. účtovná kniha (náhľad na obrazovke)
glascat7
09.04.11,20:43
Ďakujem, funguje to :)
ZDENIELA
01.03.12,18:52
Nedá sa pokračovať aj za rok 2011? Nejde mi urobiť prevod na nový rok :(
ekopo
01.03.12,19:57
stiahni a vyskúšaj: www.hdsoft.sk/download/JedUct.zip (http://www.hdsoft.sk/download/JedUct.zip)
mtssl
20.03.12,18:25
skusal som vykonat prevod roka aj po stiahnuti tohto suboru, ale stale dostavam hlasku, ze na prevod databazy do roku 2012 nemam opravnenie...
co robim zle? dakujem
ekopo
20.03.12,18:33
preverím, potom dám vedieť

predpokladám, že súbor si rozbalil...atď
mtssl
21.03.12,07:18
postupoval som tak, ze subor som rozbalil a nahradil nim povodny subor v zlozke JedUct. nepamatam si aku verziu som mal predtym ale teraz mi ukazuje verziu 1.12 (build 414)
ekopo
21.03.12,08:05
treba mať zadané sériové číslo 2006-2006-2006
mtssl
21.03.12,08:43
teraz to uz previedlo, dakujem.
inak, chcel by som touto cestou pochvalit vas program a zaroven ho vsetkym odporucit. pouzivam aj Vas program InvoiceBU, kvoli skladovej evidencii a tiez je vyborny. chyba mi tam snad len moznost precislovania dokladov, na ktoru som si uz zvykol v elemente. Takze DAKUJEM a vsetkym odporucam
NUMERO
23.06.12,18:44
Ahojte, mám jednu otázku k elementu. Mám ho stiahnutý, zadaného zákazníka, dod., odber. a potrebujem zadávať faktúry v pohľadávkach. Pokiaľ suma fa je do 999,- €, je všetko O.K. Tá istá suma je aj v rozdiele a keď sa rozpíše na základ a DPH, rozdiel je 0 a uložia sa dáta. Problém mám, ak je suma štvorciferná (a skúšala som to zadať aj v demoverzii), napr. 1200,- €, do rozdielu hodí len 1,20 a ak rozpíšem druhú stranu na 200 a 1000, urobí rozdiel medzi 1,20 a 200, rozdiel je 199,80 a nedajú sa uložiť dáta, lebo vznikol rozdiel. Neviete mi poradiť, čo robím zle?
ekopo
24.06.12,05:58
Ahojte, mám jednu otázku k elementu. Mám ho stiahnutý, zadaného zákazníka, dod., odber. a potrebujem zadávať faktúry v pohľadávkach. Pokiaľ suma fa je do 999,- €, je všetko O.K. Tá istá suma je aj v rozdiele a keď sa rozpíše na základ a DPH, rozdiel je 0 a uložia sa dáta. Problém mám, ak je suma štvorciferná (a skúšala som to zadať aj v demoverzii), napr. 1200,- €, do rozdielu hodí len 1,20 a ak rozpíšem druhú stranu na 200 a 1000, urobí rozdiel medzi 1,20 a 200, rozdiel je 199,80 a nedajú sa uložiť dáta, lebo vznikol rozdiel. Neviete mi poradiť, čo robím zle?

...a ktorý element - staršie jednoduché alebo podvojné účt. (zo stránky hdsoft), alebo nový soft zo stránky itdevelop ?
NUMERO
24.06.12,14:34
Je to jednoduché účtovníctvo zo stránky hdsoft.
ekopo
24.06.12,18:41
neviem o aký problém ide, pretože mne to funguje normálne, sumy sa dajú prepisovať ak treba, ....prioritne program pracuje s vyššou DPH... je potrebné mať správne zadaného zákazníka = platca/ neplatca DPH, tak isto dodávateľov aj odberateľov, či je zahraničný, platca/neplatca DPH........
fotacka
26.02.13,03:46
Dobrý deň, používam program Element - JedUct, v 1.12, built 414

Keď zadávam štvormiestné sumy ako napr. 1132, tak program to zapíše ako 1,132.00 a do súčtu zaráta ako 1,13. Prikladám aj obrázok danej situácie.
Poprosila by som o radu ako to opraviť aby do súčtov prechádyali štvormiestné sumy.
Ďakujem
fotacka
26.02.13,03:48
Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať, či sa Vám podarilo vyriešiť tento problém so štvormiestnými číslami.
ekopo
26.02.13,06:10
najskôr otázka:
keď sa zadáva VF, tak program zapíše sumu 1132 ako 1 132,00 (a nie ako 1,132.00)
je tak?
fotacka
26.02.13,08:27
Mne konkrétne program oddeľuje tisícky čiarkou a celé čísla bodkou. Tak ako som napísala, aj v priloženom obrázku je to vidieť. A robí mi to "neporiadok" v súčtoch :(
ekopo
26.02.13,08:37
posuniem na preverenie, toto je prvý prípad.....
ekopo
26.02.13,08:47
tu je riešenie :
problém je v nastaveniach OS

"Odporúčam Vám v operačnom systéme nastaviť oddeľovač pre desatinné miesta podľa tohto návodu:
http://www.hdsoft.sk/video/video.php?p=regional_settings

Takisto odporúčam na formulári, ktorý je zobrazený v danom videu, zobraziť aj kartu Administrative a v spodnej časti nastaviť Change system locale na Slovenčinu.

V prípade akýchkoľvek problémov alebo otázok nás neváhajte kontaktovať."
hdsoft@hdsoft.sk (hdsoft@hdsoft.sk)
fotacka
23.03.13,08:43
Ďakujem za radu, už to funguje ako má.
Ale chcem sa ešte opýtať, či sa dajú z programu vytlačiť jednotlivé príjmové a výdavkové doklady k jednotlivým položkám pokladničnej knihy?
A či sa nedajú urobiť výstupy na tlačenie do PDF a uložiť na disk, aby sa to dalo vytlačiť napr. cez iný počítať, lebo som si to neuvedomila a robim to v takom pc, kde nemám nainštalovanú tlačiareň.
Vopred ďakujem za odpoveď
ekopo
23.03.13,09:04
Ano , dajú sa vytlačiť PPD a VPD (majú názov účtovný doklad) - treba vojsť normálne do účtovníctva, nastaviť sa na doklad a tlačidlom F12 doklad vytlačiť. je možné aj hromadne označiť, ktoré doklady sa majú vytlačiť. Toto všetko je popisom uvedene aj v spodnej časti obrazovky - treba trochu čítať. Sú tam základné vysvetlivky ku klávesám.
Do PDF sa dajú dať všetky výstupy. Treba mať nainštalovaný príslušný program, napr. PrimoPDF. funguje vlastne ako virtuálna tlačiareň. je možné ho stiahnuť napr. tu http://downloads.zoznam.sk/program/primopdf-65
fotacka
23.03.13,09:43
Ďakujem za pomoc, už to mám v PDF.
Ale keď som dala tlačiť hromadne pokladničné doklady, tak na jednu stranu mi dalo 4, ale ten štvrý nie je kompletný a na ďalšej strane sa začína už nový, takže na každej strane posledný doklad je nedokončený.
Neviete mi ešte poradiť ako urobiť aby boli na strane buď 3 doklady alebo aj ten 4tý kompletný?
Ďakujem
ekopo
23.03.13,10:02
opäť to bude nastavenie systému , nie programu
čo chýba poslednému dokladu ?
fotacka
23.03.13,10:19
V pravom stlpci nevidno celu sumu, len polovicu cisel, no a pod tym uz nic... účel, schvalil,
vyhotovil/zaučtoval.
Prvé dva doklady na strane sú oddelené čiarou ale ďalšie už nie
jjanaa37
25.02.14,16:48
Dobrý deň.
Ked som chcela aktualizovať element – jednoduché účtovníctvo, tak mi systém vypísal, že:

Mám novšiu verziu ako je oficiálne uvedené na stránke.
Oficiálna verzia: [v 1.08 (build 376)]
Moja verzia: [v 1.12 (build 414)]

Chcela by som sa spýtať prečo novšia verzia bola stiahnutá? A ešte mám dotaz, či bude aktualizácia peňažného denníka v rámci novelizácie zákona od 1.1.2013
ekopo
08.03.14,08:30
finalizuje sa úplne nová verzia programu
ignorovať verziu 376