Netka
20.11.06,14:01
Ahojte poraďáci, teda presnejšie poraďáčky chcela by som sa spýtať aké skúsenosti máte s antikoncepciou, konkrétne s jej nepriaznívými účinkami o tých priaznivých všetky vieme :rolleyes:
Nemáte niektorá skúsenosť s náplasťami EVRA?
Za všetky príspevky na túto tému vpored ďakujem.
andi
20.11.06,17:25
Tabletky užívam už viac rokov doposiaľ žiadne nežiadúce účinky som nespozorovala, ani som nepribrala.S náplasťou nemám skúsenosť ale o antikoncepciách sú velice dobré webové stránky tam nájdeš všetko.
www.antikoncepcia.sk (http://www.antikoncepcia.sk) , www.antikoncepcia.com (http://www.porada.sk/www.antikoncepcia.com)
EkoMax
20.11.06,18:10
Ja mám náplaste EVRA a som s nimi veľmi spokojná. Tabletky som občas zabudla zobrať a to sa mi pri náplasti nestane. Chodím s ňou dokonca aj do plavárne a do sauny. :) Nechcem robiť reklamu, ale na základe osobných skúsempstí doporučujem.:)
PS: Nepriberá sa od nich./hoci veľa žien si myslí, že od antikoncepcie sa priberá/
maria87
21.11.06,05:36
dobrý deň, ja užívam antikoncepciu vyše 2 rokov, na začiatku som mala po nej také malé pupačiky na dekolte ale to iba možno 2-3 dni, potom to zmizlo. to boli asi moje všetky nepriaznivé účinky. Inak nič som nepociťovala. Mne zas gynekologička tvrdila, že náplaste nie sú až tak dobré, a niektoré ženy mali po nich vyrážky alebo niečo podobné. Odporučila mi nejaký krúžok, čo sa pchá tam do vnútra. Viete kde myslím. Dá sa to tam na mesiac, teda 3 týždne a potom sa to vyberie. že vraj sa to tam lahko dáva, ako tampon. Ja neviem, ale len myšlienka, že by som si tam vopchala ten krúžok a mala ho tam mesiac ma privádza k hnusnému pocitu. Nemám rada ani tampon tam strčený nie este krúžok. Ale skús možno tebe to tak nevadí ako mne. Skús si to pohľadať na nete, tuším sa to volá: vaginálny krúžok.
monr
21.11.06,12:59
Nemáte niektorá skúsenosť s náplasťami EVRA?

ja pouzivam naplaste uz vyse roka, a nemozem povedat ani jedno krive slovo (aj ked je pravda, ze okolo naplaste sa rychlo nachytaju kusky oblecenia, najma cierneho). v podstate to bola pre mna jedna z velmi mala moznosti, kedze tabletky som uzivat nemohla kvoli tlaku. a som spokojna( a co je najvacsia vyhoda, upravil sa mi cyklus, za co som nesmierne vdacna, lebo tie starosti predtym neprajem nikomu).
monibo
21.11.06,14:29
Ja som tiež používala náplaste. Majú viac výhod oproti tabletkám, ale ja som ich bohužiaľ musela prestať používať pretože som dostala alergiu práve na náplasť. Ale pokiaľ nemáš citlivú pokožku tak sú fajn.
adka999
14.10.07,09:48
Chcela by som sa opytat: Mam nalepenu 2.antikoncepcnu naplast Evra(urcenu pre 2. tyzden), stratila som 3. naplast, ktoru som si mala nalepit pred 3 dnami( vymenou za 2.naplast), ku gynekologicke, ktora mi predpise naplast sa dostanem az buduci tyzden), kedy mozem ocakavat menstruaciu? Bude mat, to ze som si nevymenila naplast nejake zdrav.nasledky, prip. ovplyvni to moj menstruacny cyklus? Mozem si nehat nalepenu 2. naplast, ci je dobre ju co najskor odstranit? Vopred dakujem za radu
Milla
15.10.07,07:53
Chcela by som sa opytat: Mam nalepenu 2.antikoncepcnu naplast Evra(urcenu pre 2. tyzden), stratila som 3. naplast, ktoru som si mala nalepit pred 3 dnami( vymenou za 2.naplast), ku gynekologicke, ktora mi predpise naplast sa dostanem az buduci tyzden), kedy mozem ocakavat menstruaciu? Bude mat, to ze som si nevymenila naplast nejake zdrav.nasledky, prip. ovplyvni to moj menstruacny cyklus? Mozem si nehat nalepenu 2. naplast, ci je dobre ju co najskor odstranit? Vopred dakujem za radu

Ahoj, 2.náplasť si necháš zbytočne, pretože už neúčinkuje. Menštruáciu dostaneš normálne ako inokedy, len mysli na to, že nie si chránená pred otehotnením. Keď si dáš náplasť budúci týždeň, budeš ako keby začínať odznova. Čiže prvý týždeň ešte musíš použiť inú formu ochrany.
Olivia6
21.10.07,10:31
Ahoj. V odbornej literatúre a kruhoch som sa dozvedela, že náplasť nie je najvhodnejším výberom. V USA je dokonca postupne sťahovaná z trhu, pretože nedosahuje žiadané účinky a hlavne požadované trvalé dávky hormónov. Profesor nám na seminári z gynekológie odporúčal jednoznačne tabletky, je ich viac druhov s rozličným zložením pre rôzne vekové kategórie a rozličné sprievodné problémy ako je krvný tlak, poruchy pečene, trombózy...Hoci sú s tým na roziel od náplastí každodenné starosti, prikláňam sa k jeho názoru a odporúčam tabletky.
blazonko
26.01.08,22:12
Ahojte.Potrebujem poradit.
Ak som neuzila cely balik tabletiek (2posledne) a po tyzdnovej prestavke som zacala uzivat normalne, je nejake riziko otehotnenia?
layla
27.01.08,10:46
ahoj blazonko:) ak si ju uzila presne tyzden po uziti poslednej tabletky, tak by tu nemalo byt ziadne riziko.
bunovaa
28.01.08,17:00
čaute, antikoncepcia je dobrá vec, pokial neprídu aj nežiaduce účinky- dostala som trombózu-mala som na jednej nohe upchaté 3 vnútorné žily, z toho vyplýva, že som mohla chcípnuť na embóliu, ale nechcem nikoho odrádzať, je aj taká antikoncepcia, pri ktorej by sa to stať nemalo. /brala som ju 13 rokov/
Bionda
29.01.08,15:36
tiež poznám dve baby a jedna je z rodiny a po operácii dostali emboliu pľucnu ako dôvod bolo uvádzané , že nebola dostatočne dlhá doba vysadenia antikoncepcie pred operáciou.
blazonko
08.02.08,06:56
Ahoj layla,dik za radu
blazonko
18.06.08,04:55
Ahojte.Kto viete, poraďte. Antikoncepciu som brávala okolo pol jednej na obed. Po klasickej týždňovej prestávke som si tento čas posunula na štvrtú. Hneď na druhý deň som z určitých dôvodov vzala tabletku až o 12. Keďže od užitia poslednej tabletky ešte neubehlo 12 hodín, nemalo by byť riziko otehotnenia alebo áno?
lindusaaa
18.06.08,06:40
Ak neubehlo 12 h nemalo by tam byt riziko, mala by si byt chranena, tak sa pise asi aj v pribalovom letaku. Ale ak chces mat vacsiu istotu, pouzi este nejaku inu ochranu.
velvet
18.06.08,06:56
čaute, antikoncepcia je dobrá vec, pokial neprídu aj nežiaduce účinky- dostala som trombózu-mala som na jednej nohe upchaté 3 vnútorné žily, z toho vyplýva, že som mohla chcípnuť na embóliu, ale nechcem nikoho odrádzať, je aj taká antikoncepcia, pri ktorej by sa to stať nemalo. /brala som ju 13 rokov/

Antikoncepcia sa nemá používať viac ako 10 rokov v kuse. Jasné že to potom má následky.

Ja mám implanon - implantát v ramene...mám to prvý krát, dosť drahá záležitosť...menzes som mala predtým tak bolestivý, že som skoro až odpadávala niekedy, teraz ho mám len každý druhý mesiac, je primerane silný, nejakých 5 dní...čo mi dosť vadilo, na začiatku nejakého polroka som neustále špinila, ale dalo sa to vydržať. :)
Monika V.
18.06.08,06:57
ahojte, aké sú príznaky trombozy /embolie/? Beriem jeanine 3 mesiace a gynekologička mi to zmenila na belaru, aj koli tomu že ma niekedy strašne bolievali nohy. Má niekto skúsenosti s belarou, myslím o vedľajších účinkoch?
lindusaaa
18.06.08,07:21
ahojte, aké sú príznaky trombozy /embolie/? Beriem jeanine 3 mesiace a gynekologička mi to zmenila na belaru, aj koli tomu že ma niekedy strašne bolievali nohy. Má niekto skúsenosti s belarou, myslím o vedľajších účinkoch?

Tromboza je krvna zrazenina a embolia je upchatie cievy krvnou zrazeninou, najcastejsie v plucach. Teda z mojho laickeho pohladu.
Kamarat ma trombozu(sice nie z HAK;)), ale ako prvy priznak bolo ze ho bolela noha a mal ju opuchnutu. Ale to ze ta boleli nohy hned nemusi suvisiet s trombozou, to aby si sa neplasila zbytocne.
Ak beries HAK tak by si nemala fajcit a takisto ak mate v rodine krcove zili, tiez sa HAK neodporuca.
Viac si precitaj tu http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=674 , http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=670 a konkretne o HAK a tromboze http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antikoncepcia/86235/beriem-hak-%E2%80%93-hrozi-mi-smrtelna-tromboza
A s belarou osobne skusenosti nemam, ale tie vedlajsie ucinky su individualne.
blazonko
18.06.08,07:27
Ďakujem
pasuliatko
18.06.08,20:32
je to dobra vec,ja som mala vedlajšie účinky,že mi bývalo zle od žalúdka a z jedných som dokonca priberala. :mad: ale teraz mam jedny čo beriem už dlhšie a som s nimi spokojná;)
medvedik21
19.06.08,13:06
Nechcem strašiť, ale ja som kvôli antikoncepcii skolabovala. Výsledok boli dva týždne v nemocnici a týždeň doma na PN-ke.
Zo začiatku užívania som si síce sem tam príležitostne zapálila cigu ale po krátkom období som prestala fajčiť úplne a dodržiavala som všetky zásady pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.
Brala som ju tri roky a potom sa mi to stalo. Embóliu som síce ešte nemala, ale mala som strašne hustú krv. Hodnota tej látky v krvi, ktorá to určuje by mala byť v normále od 50 do 230 a ja som mala 680. A tak som si ešte nejaký čas musela pichať včeličky na zriedenie krvi. Dôvod tohto všetkého trápenia? Podľa lekárov vraj jednoznačne antikoncepcia. Možno som ojedinelý prípad, ale ako som ju vysadila tak nemám absolútne žiadne problémy. Stalo sa mi to pred dvoma rokmi.
Xaveq
19.06.08,14:50
cafte, agree... super vec, ak nemate vedlajsie ucinky (priberanie, depresie, znížená chuť na sex a po dlhodobejšom užívaní môžu prísť aj vážnejšie zdravotné)... za seba mozem povedat len dlhodobe krvacanie.. aaaale fest dlhodobe :-) ale tak vraj reaguje len 6% zien na antikoncepciu (ujo doktor povedali) a ze do troch mesiacoch sa to ukludni.. tak snad :-) inak evra je fajn, ak nemas precitlivenu pokozku (mierne svrbenie moze varovat) tak je to tisíííííckrat lepsie ako tabletky :-) a tiez som nepribrala :-)
motylik7
19.06.08,17:21
Dobré skúsenosti sú všeobecne s vnútromat. telieskom MIRENA. Je na päť rokov.
Ninna
19.06.08,18:44
Dobré skúsenosti sú všeobecne s vnútromat. telieskom MIRENA. Je na päť rokov.
Neodporúčam. Rozhádže celý hormonálny systém.:cool:
motylik7
19.06.08,19:01
Neodporúčam. Rozhádže celý hormonálny systém.:cool:
Ninna to máš z vlastnej skúsenosti? Mám ju päť rokov a nič také nepozorujem, aspoň nie nejako drasticky. Ale možno to zaniklo pri mojej borelióze (a okrem toho som si dávala do poriadku celé telo prostriedkom upravujúcim aj hormonálny systém, takže možno ťažko pozorovateľné).
Ninna
20.06.08,04:13
Ninna to máš z vlastnej skúsenosti? Mám ju päť rokov a nič také nepozorujem, aspoň nie nejako drasticky. Ale možno to zaniklo pri mojej borelióze (a okrem toho som si dávala do poriadku celé telo prostriedkom upravujúcim aj hormonálny systém, takže možno ťažko pozorovateľné).
Z vlastnej skúsenosti. Ja som pri Mirene nemala menśtruáciu 2 roky. Našťastie som ju po vybratí / po 2 rokoch/ dostala, ale kamarátka ju do dnes nemá a všetci doktori v jej 34 rokoch jej hovoria o skorom prechode.:confused:
motylik7
20.06.08,04:30
Ked oni sa aj tí lekári rozchádzajú názorovo v tom, či je pre ženu až také prospešné a nutné mať pravidelný menzes alebo aspoň slabšie špinenie. Pri jednej prehliadke sa lekár začudoval, že mávam menzes alebo slabé špinenie (som mu vysvetlila, že asi preto, že užívam modrozel.riasu), keďže pri MIRENA menzes nebýva a že je pre môj organizmus dobré, že ho mávam. Ale ďalší gynekológ zase tvrdil, že menzes ani nie je až taký nutný.
Ak hormonálny cyklus prebieha inak ako bežne, tak možno ani nie. Nie som lekár a takéto protichodné informácie sú mätúce.
Ninna
20.06.08,07:53
"Ak hormonálny cyklus prebieha inak ako bežne..."
a v tom to je že Ti Mirena rozhádže hormonálny systém. Na nemenovanej stránke kde odpovedá gynekológ priamo na otázky som sa pýtala ako ovplyvňuje hormonálny systém Mirena a či môže mať vplyv na štítnu ž.Odpoveď bola že ovplyvňuje hypofýzu ale vplyv na šž by nemala mať. Podľa mojich znalostí hypofýza riadi aj šž - opäť zavádzajúca info od lekára
Katka 30
20.06.08,08:12
mám Mirenu skoro 5 rokov a nemám žiadne problémy, menzes pravidelný.Som spokojná.
betyna8
20.06.08,08:17
Ja som vyskusala 3 druhy HAK-vzdy po mesiaci som zmenila,lebo mi nerobili dobre.Teraz skoro rok uzivam Jeanine a ani neviem ,ze neco do seba dopujem.Mozem odporucit,znasanlivost ok ,nepocitujem ziadne vedlajsie ucinky, aj ked je to asi individualne ako to ktory organizmus prijme.
stek18
07.09.09,19:43
Ahojte,
ja pouzivam EVRU viac ako 3 roky. Zatial sa mi vyskytol jeden mensi problem a to, ked si nalepim nalepku po tyzdni, tak ma v ten den strasne boli hlava -ale je to len ten den. Inak som ziadne problemy nezbadala. Pred uzivanim som mavala velmi velke bolesti pocas menstruacie, ale po zacati "naliepania" prestali.
Taktiez EVRU pouziva moja sestra, az na to, ze ma o nieco mastnejsiu plet ako ja, tak sa jej ta nalepka obcas odlepi, ale to len trosku.
pasuliatko
25.11.09,21:53
ahojte, doktorka mi predpísala HAK Novynette máte s nou nejaké skúsenosti?ak áno aké? doteraz som brala regulon 5 rokov.