domacnost
20.11.06,17:23
Prosím vás čo znamená veta "szčo ručí celým svojim majetkom". Mám to chápať tak, že szčo ručí celým majetkom len tým, ktorý má zahrnutý v podnikateľskej činnosti alebo aj majetkom ktorý nemá zahrnutý a nepoužíva ho na podnikanie ako napr. byt, súkrom.auto, pozemok-veci ktoré vlastní ako súkrom.osoba.Ďakujem za názory.
dana9
20.11.06,16:26
Prosím vás čo znamená veta "szčo ručí celým svojim majetkom". Mám to chápať tak, že szčo ručí celým majetkom len tým, ktorý má zahrnutý v podnikateľskej činnosti alebo aj majetkom ktorý nemá zahrnutý a nepoužíva ho na podnikanie ako napr. byt, súkrom.auto, pozemok-veci ktoré vlastní ako súkrom.osoba.Ďakujem za názory.

Živnostník má ručenie neobmedzené tzn. že za straty a záväzky svojho podniku ručí celým svojím majetkom a nielen majetkom spoločnosti.

dana:)
Zoltán Kovács
20.11.06,16:28
Prosím vás čo znamená veta "szčo ručí celým svojim majetkom". Mám to chápať tak, že szčo ručí celým majetkom len tým, ktorý má zahrnutý v podnikateľskej činnosti alebo aj majetkom ktorý nemá zahrnutý a nepoužíva ho na podnikanie ako napr. byt, súkrom.auto, pozemok-veci ktoré vlastní ako súkrom.osoba.Ďakujem za názory.

SZČO ručí celým svojím majetkom, teda aj neobchodným. To znamená, keď sa dostane do finančných problémov a ohlásia sa napr.exekúrori potom môže príjsť aj o posledné gate.(Prepáčte za výraz, ale v skutočnosti to tak je)
domacnost
20.11.06,16:42
Ešte sa spítam môže byť na szčo vyhlásený konkurz? A čo v prípade, ak majetok dlžníka nepostačuje na krytie nákladov exekučného konania alebo na krytie trov výkonu súdneho rozhodnutia a súd exekúciu na návrh oprávneného alebo výkon rozhodnutia zastaví?
dana9
20.11.06,17:47
A čo v prípade, ak majetok dlžníka nepostačuje na krytie nákladov exekučného konania alebo na krytie trov výkonu súdneho rozhodnutia a súd exekúciu na návrh oprávneného alebo výkon rozhodnutia zastaví?

zlaté previdlo exekútorov: treba čakať, každý nakoniec niečo zdedí ;)

dana:)
Marianna01
20.11.06,17:55
Ak oprávnený požiada o výkon rozhodnutia (v živote som sa s tým nestretla, ale budiž), exekútor nemá čo, resp. pre koho exekvovať. Ale bude chcieť poplatky pre seba, čiže ak má s oprávneným zmluvu takú, že si asvoje náklady vyexekvuje od dlžníka, potom má dlžník smolu - exekútorovi zaplatiť bude musieť.
Ďalšia vec: v zásade exekútor alebo správca konkurznej podstaty z majetku dlžníka hradí nalsedovne záväzky: záväzky voči štátu a úradom (daňový, sociálna, zdravotná poisťovňa a pod.), záväzky voči navrhovateľovi, záväzky voči veriteľom, ktorý sa po zverejnení konkurzu ohlásili o svoje pohľadávky. Ak majetok dlžníka nestačí, potom sa snaží každému uhradiť aspoň časť.
Paula
20.11.06,17:59
A veru, aj z dôchodku sa platia podlžnosti v rámci exekúcie...je to iba otázka času a exekútorom sledovaného príjmu dlžníka.