Vinja
20.11.06,19:27
Mám nahlasovať nástup zamestnanca aj inak ako na hromadnom oznámení do zdrav.poist.?
liba2
20.11.06,18:40
Mám nahlasovať nástup zamestnanca aj inak ako na hromadnom oznámení do zdrav.poist.?Čo ťa vedie k takejto otázke :) ?
Nepoznám inú formu prihlásenia zamestnanca do ZP ako je hromadné oznámenie, takže odpoveď je: nie.
Paula
20.11.06,18:42
Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie (toto tlačivo nahradzuje doteraz platné Hromadné oznámenie o poistencoch). Na tomto tlačive je povinný zamestnávateľ plniť oznamovaciu povinnosť pri určení platiteľa poistného alebo pri zmene platiteľa poistného za zamestnanca od 01.05.2006.
Zdeni
20.11.06,18:52
Súhlas s oboma príspevkami, za predpokladu, že je podaná aj prihláška/oznámenie zamestnávateľa - /ak sa jedná o neprihlásenú firmu - prvého zamestnanca/. Možno si myslela toto, ak nie, potom tak ako píše liba2 - niet inej formy.
liba2
20.11.06,18:56
Ďakujem za upozornenie :) :)
Z toho je vidieť, že som ešte nikoho neprihlasovala ani neodhlasovala za dobu, čo sú zmenené tlačivá. Ale čaká ma to na budúci mesiac.
Takže ďakujem aj za pripomenutie, že si mám obstarať nové tlačivá :) :) .
Ivusik_Pampusik
20.02.13,16:44
Dobrý deň,

dňa 8.2.2013 sme prijali zamestnanca na TPP, ktorý má poisťovňu Union (v tej dobe sme mali zamestnancov len v Dôveri a VšZP (v Unione sme mali tiež pred pár rokmi, ale zmluvu sme s nim potom už ukončili). Vybavili sme si prístup k el. pobočke, aby sme ho mohli prihlásiť, keď nám zaslali prihlas. údaje sme ho prihlásili k 8.2.13.

Nemali sme sa pred tým ešte aj registrovať na tlačive Oznámenie o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného??? Nikto nás neupozornil na to, že máme prihláseného zamestnanca a my nie sme zaregistrovaný. Môžem nás zaregistrovať spätne od 8.2.2013 alebo ako to riešiť???

Ďakujem
tictac7
20.02.13,16:51
....a ako sa Ti podarilo vybaviť el.pobočku bez toho, aby bol zamestnávateľ prihlásený?
Ivusik_Pampusik
20.02.13,16:57
volala som na infolinku čo robiť keď mám prvého zamestnanca v ich poisťovni a tam mi povedali že ked ho chcem prihlásiť tak si musím najprv vypísať na ich stránke zmluvu o tej el. pobočke a zaslať im ju na potvrdenie to som aj spravila keď prišlo aj prihlásil a o registrácii mi nehovorila nič
bea
05.03.13,10:18
Ja som pred mesiacom volala na infolinku Union presne v takomto prípade. Máme dohodára, ktorý je v Unione. Mne povedali, že musím prihlásiť zamestnávateľa na papierovom tlačive. To som urobila hneď a teraz už mesiac čakám a stále nie je firma zaregistrovaná. Potrebovala som prihlásiť toho dohodára, tak mi povedali, že mám prihlásiť na papieri .... A aj keď volám na infolinku, tak mi povedia len to, že si mám kontrolovať na ich stránke, či sa už môžeme prihlásiť na registráciu do el. pobočky. Stále ma to nepustí.....
Z tejto mojej skúsenosti si myslím, že Vy, aj keď ste zrušili zmluvu s Union, oni Vás asi registrujú, lebo inak by sa Ti nepodarilo vybaviť elektronickú pobočku. Mne sa to nepodarilo a firma nikdy nebola registrovaná v Union.
Melnick
17.03.13,18:09
Funguje Vám elektronické zasielanie v ZP UNION ?
kajanakaja
17.03.13,18:13
Ja mám lekára, zatiaľ komunikujeme elektronicky len s VŠZP a Dôverou. Union len poštou.
Melnick
17.03.13,18:18
Ja do ZP Union posielam elektronicky výkazy a oznámenia už niekoľko rokov. Spomedzi všetkých ZP sa mi tam odosielalo najlepšie a aj spracovanie MV a Oznámení som mala okamžite a dnes ? ....... :eek:

The proxy server received an invalid response from an upstream server
Evulinta
18.03.13,17:30
Zdravim vsetkych, vie mi prosim niekto zhrnut co treba spravit pri prijati zamestnanca do s.r.o? okrem zahlasenia do ZP a SP, treba vytvorit rezervny fond a co este aj z uctovneho hladiska prosim treba spravit? dakujem za radu