zdeník
21.11.06,08:02
Mám takýto prípad:
Zamestnankyňa sa zúčastnila ako svedkyňa na súde v Čechách. Súd jej nevyplatil náhradu mzdy, ale vydal potvrdenie pre zamestnávateľa, že jej uznáva náhradu ušlej mzdy (myslím ako potvrdenie pre paragraf) a nás vyzval zaslať faktúru súdu na úhradu náhrady mzdy.Jej som teda preplatila paragraf. Problém mám v tom, že som im poslala faktúru V Sk a oni ma vyzvali, že k preplateniu je nutné vyčísliť čiastku v českých korunách. Tak teraz neviem, čo mám robiť, my nevystavujeme zahraničné faktúry, nemáme ani devízový účet ani valutovú pokladňu. Nemám vôbec skúsenosti so zahraničím. Poradí mi niekto?
Jozef I
21.11.06,08:08
Na pôvodnú faktúru by som dopísal kurz NBS v deň vystavenia fa. Konečnú sumu na úhradu by som prepočítal podľa tohto kurzu na CZK a faktúru opäť poslal. Vám sa nič nezmení a súd bude spokojný. Účet by som uviedol normálne váš vedený v Skk. Keď pošlú úhradu v czk, vám to banka automaticky prepočíta a pripíše na účet peniaze v skk. Tieto si spárujete s fa. a rozdiel ktorý vznikne dáte do kurzových rozdielov.
zdeník
21.11.06,08:16
A ja môžem mať slovenskú tuzemskú vyšlú faktúru v celkovej sume nie v SKK ale v CZK, alebo ako to mám programe definovať?
sway
21.11.06,09:07
A ja môžem mať slovenskú tuzemskú vyšlú faktúru v celkovej sume nie v SKK ale v CZK, alebo ako to mám programe definovať?

v akom SW?
ale v podstate je to jedno, uveď obidve sumy na faktúru, hoci do textu na faktúre, ako Ti písali dolu.
Budeš mať riadnu slovenskú OF ale len na nej bude uvedený aj prepočet na CZK.;)
Jozef I
21.11.06,09:20
A ja môžem mať slovenskú tuzemskú vyšlú faktúru v celkovej sume nie v SKK ale v CZK, alebo ako to mám programe definovať?

V programe nemeň nič. Len do textu v spodnej časti fa. Napíš kurz NBS a celkom k úhrade xxxx ,- CZK. To je všetko. V PC budeš stále evidovať tuzemskú fa. v Skk
zdeník
21.11.06,09:24
Ďakujem.Dám to teda tak.