jana
21.11.06,07:21
Vie mi niekto poradiť ako sa počíta priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom období?
jankasm
21.11.06,06:41
Vie mi niekto poradiť ako sa počíta priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom období?

Ja ho počítam takto: zoberiem počet zamestnancov x počet dní v mesiaci x počet hodín (denne odpracovaných). Ak niekto nepracoval celý mesiac, tak ho prepočítam zvlášť, napr. 1 zamestnanec x 15 dní x 8 hodín. Výsledky spočítam a vydelím počtom dní v mesiaci a počtom hodín.
Príklad: v novembri pracuje 20 zamestnancov celý mesiac a dvaja od 15.11.2006. Výpočet: 20*30*8 = 4800, 2*16*8 = 256. 4800+256 = 5056. 5056/30/8 = 21,066. Priemerný prepočítaný stav pracovníkov je 21.
liba2
21.11.06,07:27
Vie mi niekto poradiť ako sa počíta priemerný prepočítaný počet zamestnancov v jednotlivom období?Ak je to pre účely štatistického vykazovania a ide o zamestnancov s mesačnou mzdou, potom ja postupujem takto (použijem príklad od jankasm):
01.11.06 20 zam.
30.11.06 21 zam.; spočítam a vydelím 2 = 20,5; zaokrúhlim štatisticky, tj. ak pred 5 je nula alebo párne číslo, zostáva 20
(ak by bol výsledok 21,5 zaokrúhlim na 22, teda nahor).
....a teraz si vyber :)
jankasm
21.11.06,07:31
Ak je to pre účely štatistického vykazovania a ide o zamestnancov s mesačnou mzdou, potom ja postupujem takto (použijem príklad od jankasm):
01.11.06 20 zam.
30.11.06 21 zam.; spočítam a vydelím 2 = 20,5; zaokrúhlim štatisticky, tj. ak pred 5 je nula alebo párne číslo, zostáva 20
(ak by bol výsledok 21,5 zaokrúhlim na 22, teda nahor).
....a teraz si vyber :)

Ja som v tom mojom príklade výpočtu mala na konci mesiaca zamestnancov 22, od 15.11. nastúpili 2 zamestnanci. Takže ak by sme túto malú nezrovnalosť v tvojom výpočte opravili, výsledok nám vyjde rovnaký. A to 21. Takže je úplne jedno, ktorý postup zvolí. ;) :)
liba2
21.11.06,07:34
Hovorí sa: práca chvatná málo platná... tak vyzerá aj môj príspevok :D .
Ale nejdem to opraviť - veď si to vysvetlila, ďakujem za upozornenie.
Paula
21.11.06,07:35
Veď práve, ide o to, k akému účelu sa priemer udáva. Napr. pre soc. poisťovňu sme kvôli % úrazového poistenia počítali aj dohodárov...takže tam som spočítala za všetky mesiace počet pracovníkov, za ktorých sa odvádzalo a vydelila počtom mesiacov.
liba2
21.11.06,07:36
.....Takže je úplne jedno, ktorý postup zvolí.Toto som mala na mysli pri písaní môjho príspevku, nechcela som tým povedať, že tvoj postup nie je správny, naopak - je precízny.
jana
21.11.06,08:49
Díky moc. Ten prepočet potrebujem pre overenie účt. závierky auditorom
Orsz
06.07.07,18:01
Som presne na hrane - či overovať účtovnú uzávierku alebo nie. Stále ma máta ten priemerný prepočítany počet zamestnancov - nepočítala som tam osoby na MD a RD (po preštudovaní štatistických prepočtov - ide o priemerny prepočítaný evidenčný počet, ale niekto sa tu pasoval aj s kmeňovým počtom zamestnancov, kde sa počítajú aj RD,MD)- môže mi niekto potvrdiť, že osoby na MD a RD sa tam nezapočítavajú?, pretože ak by som ich tam rátala, tak by som mala povinnosť overiť účtovnú uzávierku. Mám 3 takéto zamestnankyne v roku 2006. Audítorke som písala tento dotaz - odpovedala mi veľmi stručne : "priemerný prepočítaný počet zamestnancov sa počíta podľa štatistických zisťovaní" , takže na túto konkrétnu otázku, či to je správne, sa mi odpovede nedostalo. Ako sa mám potom obhajovať, keď podľa zistených informácií mi bude vychádzať, že nemám povinnosť, a zrazu príde "múdra hlava" a povie mi: "ale to sa počíta inak....."
Paula
06.07.07,18:23
V poučení k jednomu štatist. výkazu, ktorým ma "obšťastnili" sa uvádza, že do evidenčného počtu zamestnancov nepatria osoby na materskej a rodičovskej dovolenke do 3 rokov veku dieťaťa. Ďalej: Ak pracuje osoba na rodičovskej dovolenke v organizácii, v ktorej je v pracovnom pomere, za podmienok, ktoré nebránia poskytovaniu rodičovského príspevku, potom organizácia zahŕňa túto osobu do evid. počtu zamestnancov a naopak ju pre štatistické účely nezapočítava medzi osoby na rodič. dovolenke..
Orsz
06.07.07,18:31
Táto téma nepomohla?

http://www.porada.sk/t34736-priemerny-poeet-zamestnancov.html

Akosi mi nepasuje "do kšeftu" slovné spojenie "kmeňový počet zamestnancov".
Taký údaj sa podľa mojich informácií v štatistike nezisťuje.

Veru nepomohla, Andrej, prečítala som si tu všetky príspevky ohľadom môjho problému, ale keďže som na hrane (bez tých na MD,RD mi to vychádza 19 osôb, ak by som ich brala mám hneď 21) - potrebujem potvrdenie môjho výpočtu. Ďakujem Ti inak za radu :) , ani mne moc nepasuje ten "kmeňový počet".
Orsz
06.07.07,18:33
V poučení k jednomu štatist. výkazu, ktorým ma "obšťastnili" sa uvádza, že do evidenčného počtu zamestnancov nepatria osoby na materskej a rodičovskej dovolenke do 3 rokov veku dieťaťa. Ďalej: Ak pracuje osoba na rodičovskej dovolenke v organizácii, v ktorej je v pracovnom pomere, za podmienok, ktoré nebránia poskytovaniu rodičovského príspevku, potom organizácia zahŕňa túto osobu do evid. počtu zamestnancov a naopak ju pre štatistické účely nezapočítava medzi osoby na rodič. dovolenke..

Takže, ak by niektorá zamestnankyňa na RD, počas nej u nás pracovala napr. 4 hodinky denne - už ju počítam do evidenč.počtu. Ale keďže je doma, a u nás nepracuje, teda ani nepoberá mzdu, do tohto počtu ju nezapočítavam.
Ďakujem Paula ;) .
Paula
06.07.07,18:35
Tak nejak to chápem i ja....i keď celý ten výkaz je pre mňa HOROR :D K samotným zamestnancom a mzdám je tam poučenie na 2 a pol maxiA4-ky.
Orsz
06.07.07,18:39
Aj pre mňa sa stane HOROROM, ak to tak nebude :rolleyes: .
Denda
08.07.07,15:54
Nemáte náhodou na mysli tento výpočet priložený v prílohe? Súbor je zo stránky drsr.
Orsz
08.07.07,19:23
Denda, si poklad ;) .
ajobs
08.07.07,19:28
Denda má proste po ruke všetko potrebné, super.;)
Paula
08.07.07,19:57
Poklad majúci po ruke všetko potrebné a rozumejúci všetkému potrebnému vo všetkých stĺpcoch a riadkoch bez toho, aby musel otvárať, čítať, lustrovať minimálne 10-stranové metodické pokyny na rôznych webových stránkach ku každému jednému riadku a stĺpcu v štatistickom výkaze majúcom cca 25 strán .........len preto,aby našiel 100 rôznych kódov pre každý jeden stĺpec, či riadok a vtesnal tam prečudesný údaj........takýto poklad hľadám a na rukách ho nosiť budem ;)
Jana Acsová
09.07.07,05:49
Poklad majúci po ruke všetko potrebné a rozumejúci všetkému potrebnému vo všetkých stĺpcoch a riadkoch bez toho, aby musel otvárať, čítať, lustrovať minimálne 10-stranové metodické pokyny na rôznych webových stránkach ku každému jednému riadku a stĺpcu v štatistickom výkaze majúcom cca 25 strán .........len preto,aby našiel 100 rôznych kódov pre každý jeden stĺpec, či riadok a vtesnal tam prečudesný údaj........takýto poklad hľadám a na rukách ho nosiť budem ;)
Pauli vôbec Ti nerozumiem, ale zásadne s Tebou súhlasím.